TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

Груевски: СДСМ сака сакањето на државата да стане демоде, а геј браковите да станат модерни

Макфакс - тукушто објавено

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на средбата со жителите на скопско Стајковци истакна дека во првиот круг од изборите се видело како СДСМ организира избори. Според Груевски, крајната цел на СДСМ е да се сузбие секој слободоумен Македонец ...

3 поврзани вести »

Инцидент на крајот, трката во Скопје прекината!

SportMedia - тукушто објавено

Враќањето на кружните автотрки во Скопје за жал го одбележа сериозен инцидент, и тоа во последната трка откако српскиот автомобилист Урош Бркиќ со автомобил Хонда излета од патеката и удри во еден од организаторите на трката.

7 поврзани вести »

Квартетот на Крег Тејборн од САД и нордискиот ансамбл „Ларџ јунит“ за крај на 36. џез-фестивал во Скопје

ТВ21 - тукушто објавено

Триесет и шестиот Скопски џез-фестивал ќе заврши вечер со два концерта – на квартетот на Крег Тејборн од САД, еден од најдобрите светски џез-пијанисти, и на нордискиот ансамбл „Ларџ јунит“ на норвешкиот музичар Пал Нилсен-Лав.

11 поврзани вести »

Иниеста: Ја разбирам фрустрацијата на Малага

Дерби - тукушто објавено

Барселона ја оправда фаворитската улога и славеше над Малага со 2-0 во Примера со што ја задржа предноста од четири бода во однос на вторпласираната Валенсија. Сепак многу контраверзи предизвика првиот гол на каталонците кој падна во 2 минута преку ...

23 поврзани вести »

Бонучи заработи директен црвен картон: Дали е ова намерно со цел да го пропушти дербито со Јуве?! (Видео)

Спортклуб - тукушто објавено

Милан денеска во рамките на 9. коло во Серија А, се среќава против Џенова на домашен терен пред домашната публика. Во досегашниот тек од првиоте дел, се уште нема голови, резултатот е оној почетниот 0;0, но имаше возбудувања кога се во прашање ...

34 поврзани вести »

Прекинати кружните трки во Скопје: Двајца повредени во големиот ИНЦИДЕНТ

Спортски - тукушто објавено

По седум години во Скопје денес се оддржаа кружните трки, но истите ги одбележа инцидент. Имено, во текот на седмиот криг, Урош Бркиќ имал проблеми со својата гонда цивик по што удрил во заштитната ограда и притоа го повредил и Александар Димушевски ...

7 поврзани вести »

Погледнете како се трошел буџетот во Тетово

Вечер - тукушто објавено

За договорни услуги, спцифична буџетска ставка, општина Тетово само за шест месеци потрошила 600 000 евра, додека за исплата на плати нешто повеќе од 700 000 евра. Се трошеле пари и за патни и дневни трошоци.

4 поврзани вести »

ТМРО:ВМРО-ДПМНЕ да објасни зошто не бараше броење на ливчињата од гласачките кутии

МКД - тукушто објавено

ТМРО ја повикува ВМРО- ДПМНЕ наместо да се бави со сценарија напишани во Белград за референдуми за договори и тоа на сред изборна кампања, да објасни зошто не бараше броење на ливчињата од гласачките кутии.

39 поврзани вести »

Тарабт: „Милан ме уништи психички“

Sport M - тукушто објавено

Адел Тарабт во интервју за италјанските медиуми изјави за неговиот поранешен клуб Милан пред дуелот на двата тима, Тарбат сега настапува за Џенова. Тарбт беше одличен во 2014 година, но Инзаги побара да се откупи неговиот договор од Квинс Парк ...

34 поврзани вести »

Евертон размислува да го врати Мојс

+инфо - тукушто објавено

Во моментов „Карамелите“ не играат на очекувано ниво и се повеќе се шпекулира дека холандскиот стручњак ќе биде отпуштен. Поранешниот менаџер на Евертон, Дејвид Мојс, може да се врати во премиерлигашот од Ливерпул.

44 поврзани вести »