TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

Британскиот министер за Европа сер Данкан во посета на Македонија

Курир - тукушто објавено

Британскиот министер за Европа и Америка, сер Алан Данкан денеска ќе допатува во посета на Република Македонија во рамки на која ќе се сретне со претседателот на државата Ѓорге Иванов, со шефот на дипломатија Никола Попоски и лидерите на сите ...

20 поврзани вести »

Која храна ќе биде популарна и ќе обожаваме да ја јадеме во 2017-та година?

Кафе пауза - тукушто објавено

Трендовите во исхраната стануваат популарни колку и оние во модата, а практично целиот свет се обидува да го исполни најголемиот кулинарски тренд: Вкусно, но здраво. По можност што е поздраво, а се применува што похранливо.

19 поврзани вести »

Во 2016 креирани 9 милиони упати преку „Мој термин“

Lider - тукушто објавено

Четврти април бил денот кога биле прегледани најмногу пациенти во 2016та година. Околу 90 000 пациенти отишле на преглед кај матичен лекар, а истиот ден биле креирани 218 000 рецепти. Ова го покажуваат податоците од најновиот извештај на „Мој ...

19 поврзани вести »

Директна помош од 70 милиони денари за Железницата

Lider - тукушто објавено

Владата на Република Македонија на последната седница донела одлука за зголемување на средствата во висина од околу 70 милиони денари на годишно ниво директна помош за оперативното работење на Железницата, соопшти Министерство за транспорт и врски.

22 поврзани вести »

Комични ситуации во кои сигурно ќе се пронајдете

Црнобело - тукушто објавено

Сите ние понекогаш се однесуваме смешно, на чуден начин кога ситуациите со кои се соочуваме се непријатни. Токму затоа, секој ќе се најде во овие ситуации: Прашувате за цената на производот и сфаќате дека немате доволно пари за тоа, па се однесувате ...

3-те едноставни правила за совршен тен на кралицата Летиција

Црнобело - тукушто објавено

Шпанската кралица Летиција важи за една од најубавите и најнегуваните претставнички на кралските семејства во светски рамки. Нејзините модни избори се секогаш неприкосновени, па не е чудо што покрај шпанската титула, често ја нарекуваат и кралица на ...

9 трендови кои ќе ги обележат топлите денови во 2017-та

Црнобело - тукушто објавено

Секоја сезона дизајнерите сакаат да нè изненадуваат со нови бои, нијанси, дезени, модели, засеци на облеката. За топлите денови кои ни следуваат и со нетрпение ги очекуваме, најавуваат 9 водечки ...

Подготвена си за промена или да го купам мојот билет во еден правец?

Црнобело - тукушто објавено

„Пак ги остави чорапите до корпата, а не во корпата, пак ти се истури кафе на чаршавот, пак ли ја изгужва кошулата, сакаш ли да ме полудиш, ако планираш да знаеш дека ти успева !?“ - повторно будење со твоето викање.

Свежи фотки за одземање на здивот - Отпатувајте низ Кападокија

Црнобело - тукушто објавено

Кападокија, област во Турција која на сите нас ни е многу добро позната заради тоа што изгледа како да стапнувате на друга планета кога доаѓате таму. Ова место е интересен пејзаж со вулканско потекло и подземен град кој бил изграден пред околу ...

5 поврзани вести »

30 години по објавувањето на „Dirty Dancing“ - Да се потсетиме на најкултната сцена

Црнобело - тукушто објавено

Оваа година поминуваат 30 години откако првпат имавме можност да го гледаме култниот филм „Dirty Dancing“ во кој Патрик Свејзи и Џенифер Греј ги одиграа незаборавните улоги на Џони и Бејби.

16 поврзани вести »