TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

Бонучи поцрвене, Милан одигра само 0-0 со Џенова, Монтела пред отказ (ВИДЕО)

МКД - тукушто објавено

„Росонерите" потфрлија на уште еден натпревар, пред своите фанови Милан одигра само 0-0 со Џенова откако Леонардо Бонучи поцрвене во првото полувреме и ги остави соиграчите на цедило Милан има три порази во низа во Серија А, и избраниците на ...

44 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните знаат дека кога СДС ветува, тоа е само за потребите на предизборна манипулација на граѓаните

Макфакс - тукушто објавено

Владата на СДС за 5 месеци нема реализирано ниту еден проект во Гази Баба. СДС кога зборува за проекти, жителите на Гази Баба знаат дека тоа се само предизборни лаги, обвини ВМРО-ДПМНЕ. „Гази Баба е општина каде СДС немаат мрднато се мал прст, ...

17 поврзани вести »

Во пожар целосно изгоре училиштето во тетовско Ново Село

Либертас - тукушто објавено

Во пожар целосно изгоре училиштето Во пожар што избувна денеск а попладне целосно е изгорено ОУ „11 Октомври“ во тетовско Ново Село 2, информираше портпаролот на СВР Тетово, Марјан ...

5 поврзани вести »

ФОТО+ВИДЕО: Од инцидентот на кружната трка во Скопје

Sport M - тукушто објавено

По оваа случка еден натпреварувач во коментар на социјалните мрежи напиша: „Сите се добри и надвор од животна опасност. Пиеме кафе во Систина. Во овај спорт ваквите инциденти се составен дел и немора да не полните со негативна енергија, трки нема 10 ...

Станковски: Работнички ќе се врати на победнички патеки… Захариевски: Најлош настап на мојот тим оваа година

Екипа - тукушто објавено

Работнички по четири меча без триумф во првенството, денес над Пелистер ја оствари првата победа под водство на тренерот Горан Станковски. „Романтичарите“ го совлада тимот од Битола со сигурни 2-0, а Станковски може да биде задоволен од прикажаното ...

5 поврзани вести »

ВИДЕО: Убавицата од „Деспасито“ покажа како се вежба

Маркукуле - тукушто објавено

Зулејка Ривера, девојката од спотот за хитот Деспасито на својот Инстаграм профил објавила две видеа на кои открива како изгледа нејзиниот тренинг. Таа напорно вежба за изглед и облини на кои никој не останува рамнодушен, особено нејзните машки ...

2 поврзани вести »

Во пожар целосно изгоре училиштето во тетовско Ново Село

Алсат-М - тукушто објавено

Во пожар што избувна денеска попладне целосно е изгорено ОУ „11 Октомври“ во тетовско Ново Село 2, информираше портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски. Во пожарот нема повредени. Опожарено е и едно возило што било паркирано во блзина на ...

5 поврзани вести »

Украина без Порошенко: Саакашвили предложи „спасувачки план“ на Украина за 70 дена – „грузискиот Месија“ одамна е лишен ...

Локално - тукушто објавено

Поранешниот претседател на Грузија и поранешен гувернер на областа Одеса Михаил Саакашвили предложил план за реформа на Украина кој ќе се оствари за 70 дена. За него зборуваше пред демонстрантите во Киев во близина на Врховната Рада, цитиран од ...

2 поврзани вести »

Во камион на преминот Богородица откриени 13 илегални мигранти

ТВ21 - тукушто објавено

Група од 13 илегални мигранти од Ирак открила вчера граничната полиција во специјално направен бункер во товарно возило со бугарски регистарски таблички, управувано од грчки државјанин. Како што соопшти МВР, групата мигранти била откриена околу ...

26 поврзани вести »

Спектакл на „Вајт Харт Лејн“ - три гола за неполн половина час (ВИДЕО)

Sport 1 - тукушто објавено

Дербито на премиерлигашкото коло помеѓу Тотнем и Ливерпул не стигна ни до половина полувреме, а лондончани по само 12 минути има убедливи 2-0 со головите на Хери Кејн и Хонг Мин Сон, но „црвените“ преку Мохамед Салах се вратија во мечот, па по ...

16 поврзани вести »