TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

Отпишаниот играч на Мурињо бара „солена“ отштета за предвремен прекин на договорот, Бенитез будно ја следи ситуацијата

Дерби - пред: 1 час

Жозе Мурињо во изминативе две години во неколку наврати го употреби игнорантскиот рецепт со неколку првотимци на Манчестер Јунајтед во обид да ја пронајде нивната најдобра форма, но ако некој играч посебно се издвојува во ваквиот процес, тоа секако ...

Австрија се откажува од целосната забрана на пушењето

МКД - пред: 1 час

Австрија ќе се откаже од воведувањето целосна забрана за пушење во баровите и рестораните откако десницата и крајната десница се договорија за тоа во рамки на идната коалиција, соопшти Австриската партија на слободата (ФПОе).

4 поврзани вести »

Повторно голема неизвесност во Каталонија: Регионалните избори ќе бидат крајно неизвесни, сепаратистите го губат ...

Вечер - пред: 1 час

Регионалните избори кои што ќе бидат одржани на 21-ви декември во Каталонија ќе бидат крајно неизвесни, а сепаратистите сега стравуваат од губење на мнозинството. Новите анкети кои што беа објавени во текот на вчерашниот ден, сугерираат на тоа дека ...

3 поврзани вести »

Жените се поспособни за градоначалници од мажите, вели Јасмина Гулевска од Могила

Сакам да кажам - пред: 1 час

За новата градоначалничка на пелагониската општина Могила Јасмина Гулевска, при примопредвањето на функцијата пред општинската зграда имаше послан црвен тепих, а со неа пред влезот се поздрави и ексградоначалникот Стево Пивковски.

„Пеколни“ 25 дена за Челси

Екипа - пред: 1 час

Челси и Барселона ќе се сретнат во осминафиналето од Лигата на шампиони, а во тој период „сините“ ги очекува исклучително тежок распоред. Најпрвин, „каталонците“ гостуваат на „Стемфорд бриџ“ на 20.

119 поврзани вести »

Протест во Букурешт поради усвоените измени во судскиот систем

Сител - пред: 1 час

Неколку стотици Романци протестираа денеска против одлуката на Парламентот во Букурешт за измена на законите за судството, обвинителството и за антикорупцијата. Законите беа одобрени со големо мнозинство на пратениците од владејачката ...

2 поврзани вести »

Пентагон скептичен кон најавата за повлекување на руските војници од Сирија

Сител - пред: 1 час

Американското Министерство за одбрана денеска изрази сомнеж во најавата на Русија за повлекување на значителен дел од своите војници од Сирија. - Најавите на Русија за повлекување на војниците честопати не одговараат на постапките и не претставуваат ...

41 поврзани вести »

Азија без тим во четврт-финале: Јапонија се бореше 70 минути, но Холандија се израдува

24 Ракомет - пред: 1 час

И втората селекција од Азија одигра меч во 70 минути на Светското првенство, но не успеа да се избори за победа против ривалот од Европа, па Холандија се најде во следната рунда на Мундијалот во Германија.

За неа не се пишува многу често, но и понатаму воодушевува со уникатниот моден стил

Точка - пред: 1 час

34 годишната глумица Лупита Нијанго од многу одамна не освои со нејзиниот талент, но исто така и со интересните модни комбинации со кои секогаш отскокнувала од другите. Сè започна во 2013 година кога целиот свет слушна за неа откако се појави во ...

„Арс Ламина“ ќе ја промовира книгата за деца „Мистериозното јајце“

МКД - пред: 1 час

Промоцијата, дружењето и потпишувањето на книгата за деца „Мистериозното јајце“ од авторот и илустратор Оливер Коларевски ќе се одржи во вторник, на 12 декември, во книжарницата „Литература.мк“, со почеток од 19 часот.