TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

Најлесната верзија на актуелниот 911 значи повеќе уживање за возачот (ВИДЕО)

МКД - пред: 1 час

Порше продолжува да претставува нови верзии на 911-ката со најновата „соголена“ верзија на спортскиот автомобил наменета за возачките ентузијасти со името карера Т (Porsche 911 Carrera T).

Матадор прободен во врат се врати да го убие бикот (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

МКД - пред: 1 час

Матадорот Артуро Масиљас (35) итно е опериран откако во арена бик го прободе во вратот . Меѓутоа, пред да замине во болница, Масиљас го уби животното. На снимките се гледа дека бикот прво го соборил Масиљас и го повредил, а една од повредите била ...

2 поврзани вести »

Првата тренерска смена во НБА лигата - Вотсон доби отказ по три порази!

Gol.mk - пред: 1 час

Падна и првата тренерска жртва во НБА лигата, откако раководните луѓе на Феникс Санс се одлучија да му дадат отказ на Ерл Вотсон по трите порази на стартот на сезоната, пренесува ЕСПН. 38-годишниот Вотсон од 2016 година беше именуван како привремено ...

4 поврзани вести »

ИМА 20 ГОДИНИ И СВОЈ ТРАКТОР: “Во него се чувствувам најдобро” (ФОТО)

Маркукуле - пред: 2 часа

Ведрана Полетар (20) има свој трактор, управува со него и секој ден е во полето. Љубовта кон земјата ја наследила од родителите. “Го работам тоа што го сакам, тоа што ме исполнува. Не е ниту малку тешко да станеш рано на утро и до доцна навечер да ...

Пратениците Мукоски и Василевски повикани во обвинителство за крвавиот четврток

24 Вести - пред: 2 часа

Пратениците Крсто Мукоски и Сашо Василевски повикани на распит во Јавното обвинителство за настаните од 27 април. Мукоски и Василевски денеска пред обвинителите ќе треба да ја објаснат својата улога на крвавиот четврток.

3 поврзани вести »

Големи надежи во младите каратисти на претстојното СП во Шпанија

Дерби - пред: 2 часа

Агенцијата за млади и спорт овозможи сериозна поддршка на Карате федерацијата на Македонија со цел на младинското светско првенство во Шпанија да настапат во силен состав и да се обидат да донесат медал или олимписка норма.

8 поврзани вести »

Стивен Хокинг ја објави својата докторат на интернет, го урна сајтот на Кембриџ

МКД - пред: 2 часа

Револуционерниот теоретски физичар Стивен Хокинг за првпат ја објави својата докторска теза на интернет, но поради огромниот интерес од десетици илјади негови обожаватели се блокираше пристапот до интернет сајтот на Кембриџ од каде трудот од 1966 ...

2 поврзани вести »

Алегри: Му се заблагодарив на Манџукиќ за исклучувањето против Удинезе

Gol.mk - пред: 2 часа

Италијанскиот шампион Јувентус и со играч помалку успеа да постигне шест гола и победи на гостувањето кај Удинезе, избегнувајќи нов кикс во италијанската Серија А. Фудбалерите на Масимилијано Алегри останаа без услугите на Марио Манџукиќ, кој на ...

82 поврзани вести »

Молња погодила девојче за време на бура (ВИДЕО)

Sky - пред: 2 часа

Големо невреме проследено со обилни врнежи погодило делови од Азија, а некои снимки од бурата се објавени на интернет. Една од најдраматичните е онаа снимена во двор на семејна куќа кога молња погодува девојче кое со чадор излегло на дождот.

Шеик од Kатар заинтересиран за изградба на хотел во Охрид?

OhridNews - пред: 2 часа

Градоначалникот Јован Стојаноски остварил средба со Шеикот Јасим Бин Хамад Ал Тани од Катар кој е заинтересиран за инвестирање во туризмот во Охрид. На средбата на која присуствувале и претставници на Министерството за земјоделство, шумарство и ...