TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

Тезата на Хокинг ја сруши веб-страницата на Кембриџ!

Факултети - тукушто објавено

Универзитетот Кембриџ за првпат ја објави онлајн докторската теза на Стивен Хокинг, но поради огромниот интерес од неговите бројни обожувачи, се блокирал пристапот до интернетскиот сајт на универзитетот.

5 поврзани вести »

Шок фотографија: Анѓела Вештица гола без силикони!

Сител - тукушто објавено

Анѓела Вештица, поранешнa учесничка во Задруга може да се пофали со огромните гради, кои често ги истакнува во прв план. На интернет се појави и провокативна и шокантна фотографија од Анѓела Вештица, на која нема никаква облека.

Ароматична есенска торта со тиква

Gotvi.mk - тукушто објавено

Вкус на есен, совршен десерт во ладните ноќи, аромата неодолива. Состојки: КОРА 300 г брашно 200 гр маргарин 2 жолчки пола лажиче сол 2 лажици павлака пола лажиче прашок за пециво ФИЛ1 500 гр тиква 600 мл млеко 100 гр шеќер 1 ванилин шеќер 1 лажичка ...

5 поврзани вести »

Надвор од чопорот – денот потоа

Поглед - тукушто објавено

И така… Убав ден, сончев, есенски. Ист како и многу други, а сепак поинаков. Честитки за успехот. Тапкање по рамо. Најсилно од оние кои до вчера се потсмеваа со мојата решителност да застанам на чело на независна граѓанска листа, кои се кладеа во ...

Готово е: Карло Анчелоти од ноември има нов клуб

Спортклуб - тукушто објавено

Штом така големо тренерско име е без ангажман, очекувано е да се споменуав секој пат кога некој богат клуб ќе остане без тренер, па така, овие денови се споменува дека Анчелоти ќе биде нов тренер на Лестер, Евертон, Милан, па дури и селектор на ...

147 поврзани вести »

Вардар има најдобар напад и најдобра одбрана во СЕХА

24 Ракомет - тукушто објавено

Со дерби победата на гостувањето кај Целје во Словенија, вардарци го продолжија триумфалниот низ во СЕХА Лигата, на кој освен Целје се најде и вториот словенечки тим Горење, македонскиот вицепрвак Металург, белорускиот шампион Брест Мешков, ...

9 поврзани вести »

Ќе се издаваат лиценци за граѓани кои сакаат да возат побрзо од 50 километри на час

Република - тукушто објавено

*** Целта на „Двоглед“ е да се сврти вниманието на одредени појави во општеството. Секоја сличност со вистинските луѓе и институции е ...

(ВИДЕО) Андонов: СДС скандалозно ја користи полицијата како алатка за реализација на партиски цели

Макфакс - тукушто објавено

Владата на СДС преку противзаконита употреба на полицијата врши напад врз демократијата и слободната мисла во Република Македонија, обвини Оливер Андонов од ВМРО-ДПМНЕ. „Министерството за внатрешни работи јавно призна дека го прислушкува врвот на ...

49 поврзани вести »

Продажбата на Pioneer го поддржа профитот на UniCredit

Денар - тукушто објавено

Италијанскиот кредитор „UniCredit“ објави денеска дека неговиот нето профит во третиот квартал забележа силен раст поддржан од еднократна добивка од продажба на средства, пониски одбивања по заеми и резерви и повисоки приходи од надоместоци и ...

Карачиќ: Сакаме да ја освоиме СЕХА и да ја одбраниме титулата во ЛШ

Gol.mk - тукушто објавено

Еден од тројцата хрватски ракометари во редовите на Вардар, Игор Карачиќ за „Јутарњи лист“ говореше за неговата клупска форма и како ќе се обиде истата да ја пренесе во хрватската репрезентација.