TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

Андонов обвинува дека МВР е претворено во СДС

Фокус - тукушто објавено

Владата на СДСМ преку противзаконита употреба на полицијата врши напад врз демократијата и слободната мисла во Република Македонија, обвини Оливер Андонов од ВМРО-ДПМНЕ. „Министерството за внатрешни работи јавно призна дека го прислушкува врвот на ...

48 поврзани вести »

ФИФА ги додели наградите: Роналдо, Буфон и Зидан прогласени за најдобри во светот за 2017 година

Среќа.mk - тукушто објавено

Португалецот Кристијано Роналдо е прогласен за најдобар играч на светот повторно и во 2017 година, откако вечерва ја доби наградата „ФИФА Бест“, која ја доделува Светската фудбалска федерација (ФИФА) заедно со навивачите и новинарите, во гласањето ...

24 поврзани вести »

Разгалените деца на албанските милионери го шокираат светот-златните часовници и скапите автомобили се надминати!

Република - тукушто објавено

На социјалната мрежа Инстаграм се почесто можат да се видат профилите на богатите деца од различни краеви на светот кои се расфрлаат со своите пари, или парите на своите родители. Последниот во низата е профилот на „Богатите деца на Тирана“ кој има ...

Децата повеќе не ги раѓаат жени, туку луѓе!

+инфо - тукушто објавено

Британската јавност прва имаше можност да го слушне предлогот со кој трудниците повеќе нема да се нарекуваат трудни жени, туку трудни луѓе Дали жените со овој тивок чин на британските власти ќе ја изгубат својата древна функција „единствените кои ги ...

Во Штип вкупно 138 болни и изнемоштени ќе гласаат во вториот круг

+инфо - тукушто објавено

Во првиот круг гласаа 88 лица, а за вториот круг им пристигнале вкупно 71 барање. Сто триесет и осум болни и изнемоштени лица ќе гласаат во вториот круг на локалните избори во своите домови информираше на денешната прес-конференција претседателката ...

32 поврзани вести »

Ангеловски и Пандев гласаа за Роналдо

Слободен Печат - тукушто објавено

Капитенот и селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев и Игор Ангеловски, го „погодија“ најдобриот фудбалер во светот за изминатата 2017 година. Тоа е Кристијано Роналдо, за кого тие дадоа најголем број гласови во анкетата на ...

128 поврзани вести »

Убавината на американското гран-при

Слободен Печат - тукушто објавено

Викендов се одржа нова трка од шампионатот во Формула 1, а домаќин на најдобрите светски возачи беше Остин, Тексас, каде што се возеше трката за Големата награда на САД. Луис Хамилтон дојде до уште една победа и е на чекор до освојувањето на ...

34 поврзани вести »

Ова видео расплака 6 милиони луѓе-погледнете зошто

Среќа.mk - тукушто објавено

На Јутјуб неодамна беше објавено видео на бебе кое плаче од среќа зошто за првпат го слуша гласот на нејзината мајка. Девојчето Чарли е родена глува, а со брза интервенција на родителите и лекарите направен е слушен апарат кој веќе го сменил на ...

6 поврзани вести »

(Видео) Почина Џорџ Јанг, авторот на хитот „Love is in the air“

Шеталиште - тукушто објавено

Австралискиот музичар, ментор на групата AC/DC и автор на хитот „Love is in the air“ почина на 70-годишна возраст, објави австралиската мрежа „Rundfunk ABC“. „Со бол во срцето ве известуваме дека почина нашиот сакан брат и ментор Џорџ Јанг“, напиша ...

8 поврзани вести »

Овој викенд се поместуваат стрелките на часовникот, но стигнува важна промена за возачите

Скопје24 - тукушто објавено

Кај нас како и во повеќето европски држави, последниот викенд од октомври, ноќта на 28 кон 29 октомври стрелките на часовникот се поместуваат за еден час назад (од 3 часот на 2) и со тоа почнува зимското сметање на времето.

3 поврзани вести »