TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

Возел велосипед во шума, а она што го видел во тревата ќе го памети до крајот на животот! (ВИДЕО)

Sky - пред: 2 часа

Еден велосипедист одлучил да се повози по шумите во околината на канадскиот град Ферни, но таму во тревата го дочекало непријатно изненадување. Имено, несреќниот велосипедист го нападнала пума.

Ако го видите ОВОЈ ВОЗАЧ на пат, ВЕДНАШ БЕГАЈТЕ! (ВИДЕО)

Sky - пред: 2 часа

Шокантна снимка од лудо возење ги вознемири граѓаните на Црна Гора и регионот. На Фејсбук страницата „Подгорички времеплов“, која објавува снимки од неверојатни сообраќајни ситуации во Црна Гора, осамна снимка од лудото возење.

Зема лубеница и почна да ја отстранува кората со нож. Кога ќе го видите крајниот резултат, ќе останете без зборови! ...

Sky - пред: 2 часа

Зема лубеница и почна да ја отстранува кората со нож. Кога ќе го видите крајниот резултат, ќе останете без зборови! (ВИДЕО) Погледнете го ова уметничко ...

3 поврзани вести »

Лишени од слобода уште три лица за настаните од крвавиот четврток

Точка - пред: 2 часа

Полицијата лиши од слобода уште три лица за настаните од 27 април. Станува збор за лицата за кои МВР утрово побара информации од јавноста, информираа од Јавното обвинителство. „Јавното обвинителство на Република Македонија изразува благодарност до ...

32 поврзани вести »

Тотенхем покажа заби на „Бернабеу“, Сити го стави Наполи во проблеми

Точка - пред: 2 часа

Реал Мадрид и Тотенхем одиграа навистина возбудлив натпревар на „Сантијаго Бернабеу“, а иако нерешениот епилог е реален се оглед на прикажаното на теренот, мора да се напомене дека резултатот 1:1 е прескомен за шансите кои ги имаше на двете страни.

66 поврзани вести »

Кекеновски: Изборниот дебакл на ВМРО-ДПМНЕ резултат на разочараното членство

Канал5 - пред: 2 часа

Заминува ли Груевски од лидерското место во ВМРО-ДПМНЕ или пак ќе остане лидер во сенка со наследник под негово влијание? За изборниот дебакл професорот Јове Кекеновски вели дека е резултат пред се на разочараното членство.

Вардарки пресилни за младиот Пелистер, победа од 33 разлика за шампионот

Gol.mk - пред: 2 часа

Ракометарите на Вардар ја забележаа четвртата победа во исто толку натпревари во домашната Суперлига. Во последниот натпревар од тековното коло, екипата на Дибирова и Парондо лесно го победи битолски Пелистер со 46-13 (25-7).

2 поврзани вести »

„До мене е или Бензема е преценет?“ - Линекер го „распарчи“ напаѓачот на Реал по новото големо промашување (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 2 часа

Легендата на Лестер и Англија, Гери Линекер го „распарчи“ Карим Бензема на социјалните мрежи Карим Бензема откако напаѓачот на Раел имаше ново големо промашување против Тотенхем Французинот често е критикуван за лошиот финиш и тој одново го навлече ...

Предавањето не е опција, велат каталонците по апсењето на двајца лидери на движењето за независност

Сакам да кажам - пред: 2 часа

Каталонија повторно се крена на нозе, откако двајца лидери на сепаратистичкото движење беа уапсени вчера. Џорди Санчес и Џорди Куичар беа приведени без право на кауција, под обвинение дека во своите говори поттикнувале на насилство.

Домашна крема од морков која ќе го спречи пукањето на кожата на рацете

Мама365 - пред: 2 часа

Иако морковот не е често застапен во домашната подготовка на козметички препарати, сепак ќе се изненадите од неговото благотворно дејство врз кожата. Доколку ја нанесувате на вашите раце два пати неделно оваа домашна крема од моркови, кожата на ...

2 поврзани вести »