TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

Новиот градоначалник на Берово ја презеде функцијата

ТВ21 - тукушто објавено

Новиот градоначалник на Берово Ѕвонко Пекевски, денеска ја презеде функцијата. Првите задолженија за Пекевски се попис, но и мерки за консолидација на буџетот кој е во длабок минус од околу 50 милиони денари.

4 поврзани вести »

ФОТО: Изборен криминал, министрите на СДСМ купуваа гласови наместо да си ја вршат работата

Курир - тукушто објавено

Министрите на СДСМ го кршеа Изборниот законик на секој чекор, а надлежните институции молчеа и продоложуваат да молчат. Сите државни ресурси беа ставени во функција на локалните избори и изборна ,,победа’’ на СДСМ.

87 поврзани вести »

(ФОТО): Шпанските навивачи уживаат во Скопје

Сител - тукушто објавено

Вечерашниот дуел од Лига Европа меѓу Вардар и шпанскиот тим Реал Сосиедад ќе го следат и околу 300 навивачи на шпанскиот клуб. Тие веќе се наоѓаат во Скопје и во текот на денот беа во рестораните и кафулињата во околината на плоштадот „Македонија“ .

158 поврзани вести »

Скопската гинекологија доби рокови од ДСЗИ за отстранување на недостатоците што влијаат на смртноста на бебињата

Сител - тукушто објавено

Државниот санитарен и здравствен испекторат досатави решение до клиниката за гинекологија со точно утврдени рокови да ги отстрани сите недостатоци утврдени при вонредниот инспексиски надзор поради зголемената смртност на новороденчињата.

Huawei го претстави новиот HUAWEI Mate 10 lite со преднa и заднa двојна камера

Точка - тукушто објавено

Mate 10 lite го воведува првиот HUAWEI FullView дисплеј, што го прави светот неодолив низ екран. Huawei Consumer Business Group денес го претстави HUAWEI Mate 10 lite, нов паметен телефон кој нуди неверојатна комбинација на перформанси и моќност и ...

18 поврзани вести »

Новиот градоначалник на Берово ја презеде функцијата...

Н.Македонија - тукушто објавено

Новиот градоначалник на Берово ја презеде функцијата Новиот градоначалник на Берово Ѕвонко Пекевски, денеска ја презеде функцијата. Првите задолженија за Пекевски се попис, но и мерки за консолидација на буџетот кој е во длабок минус од околу 50 ...

4 поврзани вести »

Трондхајм џез оркестар го лансира 36. Скопски џез фестивал

Сакам да кажам - тукушто објавено

Со концертите на Трондхајм џез оркестар и на Триото на Давид Хелбокс вечерва се отвора 36. Скопски џез фестивал (СЏФ). Концертите се во Македонската опера и балет (МОБ) во 20 часот, а прво настапува триото на австрискиот пијанист Хелбокс, во кое ...

37 поврзани вести »

„Перо Наков” дел од европски проект за воннаставни активности

Kumanovo News - тукушто објавено

“Станува збор за образовен проект поддржан од Националната агенција за европски образовни програми и мобилност и програмата Еразмус плус. Проектот подразбира реализирање часови надвор од училница на еден поинаков и некласичен начин.

ДИК расправа за приговорите

МРТ - тукушто објавено

Државната изборна комисија на седница расправа по поднесените приговори за изборниот процес. Најголемиот дел се од ВМРО-ДПМНЕ, но има и од партиите ТМРО, Алијансата за Албанците и од Левица.

166 поврзани вести »

Филхармонијата на 25 октомври ќе ја почне новата концертна сезона

КадеВечер - тукушто објавено

Со мало доцнење поради исполнување техничко-правни процедури за новиот објект, Македонската филхарминија на 25 октомври ќе ја почне сезоната 2017/2018 со концерт симболично насловен „Нов почеток“ .

20 поврзани вести »