TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

Три рецепти за вкусен домашен хумус

Кајгана - пред: 16 мин

Овие лесни рецепти за домашен хумус се совршени за здрава и балансирана исхрана. Хумусот може да го користите како намаз во сендвич или како макало со фурнаринки или крекери. Хумусот е богат со хранливи состојки, како и со манган, бакар и натриум, а ...

Шерон Стоун дама во црвено на филмска свеченост во Лос Анџелес

Среќа.mk - пред: 16 мин

Шерон Стоун присуствуваше на 75-тата по ред традиционална свеченост во чест на објавувањето на номинациите за наградата Златен Глобус. 59-годишната актерка изгледаше елегантно во црвена креација од чипка од модната куќа ...

Речиси сите членови на ДИК си поднесоа оставки, Собранието треба да ги констатира оставките

Слободен Печат - пред: 17 мин

Сите членови на Државната изборна комисија, освен најновиот член од партијата БЕСА, Ермира Асани-Салија, веќе поднесоа оставки на функциите во овој највисок изборен орган. Пред една недела американскиот амбасадор обзнани дека членовите на ДИК си ...

46 поврзани вести »

Истанбул за пет години ќе го добие својот „втор Босфор“

Вечер - пред: 17 мин

Истанбул за пет години би требало да го добие својот „втор Босфор“ кога се планира и завршувањето на проектот „Канал Истанбул“, кој ќе ги поврзува Мраморното и Црното Море. Поради неговата грандиозност, уште при неговото прво објавување во јавноста ...

2 поврзани вести »

Родители алармираат на зачестена појава на вошки...

Н.Македонија - пред: 17 мин

Родители алармираат на зачестена појава на вошки Редовно да се проверува косата на децата за присуство на вошки, а особено на оние што одат во училиште или во градинка, бидејќи родители на социјалните мрежи алармираат дека има зголемена појава на ...

Хамбарџумјан: Секогаш ќе го паметам стотиот натпревар во Вардар

Шеталиште - пред: 17 мин

Ховханес Хамбарџумјан е уште еден фудбалер на Вардар, кој што влезе во одбраното друштво во „клубот 100“. Тој против Академија Пандев го одигра својот јубилеен стоти официјален натпревар во дресот на „црвено-црните“.

22 поврзани вести »

Заев: Создаваме стабилна бизнис клима и одржлив економски модел

Канал5 - пред: 17 мин

Премиерот Зоран Заев, во рамки на еднодневната официјална посета на Косово, заедно со косовскиот премиер Рамуш Харадинај, денеска во Приштина имаше средба со претставници на бизнис заедницата на оваа земја.

141 поврзани вести »

Како некогаш во „Кале“: На Вујо му пукна филмот, збесна и му се нафрли на судијата! (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 17 мин

Веселин Вујовиќ не додржа и дозволи да му „пукне“ темпераментот, па да избувне среде натпревар и тоа на судија. Ова нѐ враќа во 2008 година, кога на дербито меѓу Вардар и Металург, во „Кале“ едвај го задржаа да не влезе во физичка пресметка со ...

3 поврзани вести »

Заедничка воена вежба на САД и Јапонија над Источно Кинеското Море

Поглед - пред: 17 мин

Американските воздухопловни сили и јапонските сили за самоодбрана денеска спроведоа заедничка воена вежба над Источно Кинеското Море, јужно од Корејскиот Полуостров. Од јапонска страна учествуваа четири авиони ловци Ф-15 и патролни авиони.

2 поврзани вести »

Корисниците на ЛУКОИЛ отворено зборуваа за подобрените својства на ЕКТО горивата

Екипа - пред: 17 мин

Понекогаш не е доволно да имате ново и безбедно возило за да се чувствувате сто процентно сигурно зад воланот, ниту пак ќе можете да го очекувате врвниот перформанс на автомобилот доколку не користите квалитетни горива.

4 поврзани вести »