TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

(ВИДЕО ВО ЖИВО): Реформаторите со прослава на Денот на ВМРО

Локално - пред: 45 мин

Иницијаторите за реформи во ВМРО-ДПМНЕ со свечена прослава на 23 октомври, Денот на ВМРО, информира а1он. Под мотото „Слободни, солидарни, обединети“ тие ги повикаа граѓаните заедно да го прослават овој ...

161 поврзани вести »

Андонов: МВР призна дека го прислушува врвот на ВМРО

Локално - пред: 45 мин

Полицијата под контрола на СДСМ призна дека врши систематско следење на комуникациите на политичарите од ВМРО-ДПМНЕ, изјави Оливер Анднов од ВМРО-ДПМНЕ. -Тоа што го прави МВР е легално и со наредба од судот преку Јавното обвинителство, а токму ...

57 поврзани вести »

МВР демантира дека прислушува политички партии

Локално - пред: 45 мин

Министерството за внатрешни работи денеска ги демантираше тврдењата на Оливер Андонов од ВМРО-ДПМНЕ дека МВР прислушува членови на раководство на некоја опозициската политичка партија. – Тоа не е точно.

57 поврзани вести »

The Hill открива ужасна шпионска драма: Руска агента сакала да ја дојде до Хилари Клинтон

Локално - пред: 45 мин

Американските медиуми одлучија да му раскажат на светот за шпионската драма за тоа како во 2009 година до Хилари Клинтон се обидела “да дојде” шпионка на руските специјални служби за да добие податоци за поранешниот претседател на САД Бил Клинтон и ...

2 поврзани вести »

Гранит Џака дојде на свеченоста, ама девојка му ги собра аплаузите! (ФОТО)

Sport 1 - пред: 45 мин

Швајцарскиот репрезентативец Гранит Џака, актуелен фудбалер на Арсенал дојде на гала-церемонијата за прогласувањето на најдобрите фудбалери за 2017 година, која се одржува во Лондон, но во фокусот на јавноста излезе неговата девојка.

Билиќ преживеа, но се’ уште е неизвесен: Управата го обелодени единствениот ултиматум!

Спортски - пред: 45 мин

Хрватскиот тренер, Славен Билиќ по којзнае кој пат го преживеа отказот и остана на клупата на Вест Хем. Билиќ ниту оваа сезона не бележи добри резултати со Вест Хем, се наоша на 16. позиција на табелата во ПЛ, и е во близина на опасната зона за ...

4 поврзани вести »

Мичел доби тешки навреди од фановите на Барса, па побара од судијата: Прекини го мечот (Видео)

Дерби - пред: 45 мин

Мичел имаше големи жалби за арбитражата на Фуертес со оглед на тоа што Барселона постигна нерегуларен гол на мечот кој се одигра во саботата, а сега шпанските медиуми ни доловуваат дека поранешниот играч на Реал Мадррид имал проблеми и со навивачите ...

2 поврзани вести »

Захариев: Да им покажеме дека Штип е браникот на слободата (ВИДЕО)

Поглед - пред: 45 мин

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Општина Штип и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски попладнево имаа средби со граѓаните од штипските населби Три Чешми и Баби. Захариев во своето обраќање пред жителите на приградската населба Три ...

5 поврзани вести »

Нејмар: По мене фрлаа со леб, сок од портокал, кока-кола... - тоа не е фудбал!

Gol.mk - пред: 45 мин

Синоќа бевме сведоци на спектакуларно француско дерб,и кое на „Велодром“ го одиграа екипите на Олимпик Марсеј и ПСЖ. На крај натпреварот заврши без победник, откако Кавани во 93. минута погоди за 2-2, а мечот ќе биде запаметен и по фрлањето на ...

39 поврзани вести »

Научниците откриваат кои се најдобрите години за стапување во брак

Пулс24 - пред: 47 мин

Истражувањето кое неодамна го спровел универзитетот од Јута покажало дека брачните парови кои најмалку се разведуваат се оние кои стапиле во брак кога биле на возраст помеѓу 28 и 32 години.