TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Настани во

Kraftwerk - 3D Concert

Skopje

Tuesday, Feb 27 at 20:45h - 21:45h Hosted by:

Kraftwerk

2.8K interested   1.5K going

Kraftwerk 3D концерт во Скопје

Sportski centar "Boris Trajkovski"

Tuesday, Feb 27 at 19:30h - 23:00h Hosted by:

Password Production

2.4K interested   1.7K going

Rag`n`Bone MAN во Скопје @11.05.2018

Boris Trajkovski Sports Center

Friday, May 11 at 22:00h - 00:00h Hosted by:

Avalon Produkcija

3K interested   953 going

Lord of the Dance - "Dangerous Games"

Arena Boris Trajkovski, Skopje

Wednesday, April 11 at 21:00h - 00:00h Hosted by:

Password Production

3.2K interested   554 going

Wizz Air Skopje Marathon / Виз Ер Скопски маратон

Skopski Maraton

Sunday, May 6 at 09:30h - 15:00h Hosted by:

Skopski Maraton

1.8K interested   874 going

Darko Rundek • Apocalypso Now @Taksirat

МКЦ

Thursday, Dec 7 at 19:30h - 23:30h Hosted by:

Taksirat Festival

1.5K interested   768 going

ТОТО во Скопје/ 05 март/ ВИП Арена

Boris Trajkovski Sports Center

Monday, March 5 at 20:30h - 23:00h Hosted by:

Avalon Produkcija

1.6K interested   724 going

ATB во Скопје - Одложено

Skopje

Saturday, April 21 at 11:25h - 06:00h Hosted by:

Urban Dance

1.2K interested   611 going

Претпремиера #StarWarsLastJedi | Cineplexx

Cineplexx MK

Wednesday, Dec 13 at 19:00h - 23:00h Hosted by:

Cineplexx MK

1K interested   568 going

Rag'n'Bone Man | Skopje

Boks Arena Boris Trajkovski

Friday, May 11 at 20:00h - 23:00h Hosted by:

Europe Top Events

1K interested   312 going

Дедомразовска трка 2017

Skopje

Sunday, Dec 24 at 12:00h - 14:00h Hosted by:

Прв до врв

868 interested   273 going

Mark Knight @ Stanica 26

26 Jordan Mijalkov, Skopje, Skopje

Wednesday, Dec 6 at 23:00h Hosted by:

Events

635 interested   371 going

Skopje Wine Salon - Vinodonia 2017

Skopje Marriott Hotel

Friday, Dec 1 at 16:00h - Dec 2 at 20:00h Hosted by:

Skopje Wine Salon - Vinodonia

672 interested   202 going

HITO во Скопје!

Boris Trajkovski Sports Center

Saturday, Feb 24 at 23:00h - 06:00h Hosted by:

SUN Production

439 interested   159 going

One Night In America - SOLD OUT!

Makedonska Filharmonija

Friday, Dec 1 at 20:00h - 22:00h Hosted by:

Macedonian American Alumni Association - MAAA

463 interested   118 going

Aca Lukas - 23. Dekemvri 2017, Vip Arena Boris Trajkovski

Sportski Centar Boris Trajkovski Skopje

Saturday, Dec 23 at 21:00h - 01:00h Hosted by:

Balkan Media

195 interested   326 going

IFail – И Успешните Грешат

KINO Kultura

Thursday, Nov 30 at 19:00h - 21:00h Hosted by:

Global Shapers Skopje Hub

353 interested   125 going

Куку Леле

Колектив / Kolektiv

Saturday, Dec 9 at 20:00h - 03:00h Hosted by:

Pivnica Star Grad / Пивница Стар Град

367 interested   95 going

Работилница за АБА метода (Applied Behavior Analysis)

Skopje

Wednesday, Feb 14 at 09:00h - Feb 16 at 17:00h Hosted by:

Психоинтегра

369 interested   77 going

Концерт на Киборг ★Таксират19

МКЦ

Saturday, Dec 2 at 21:00h - 23:00h Hosted by:

Taksirat Festival

238 interested   158 going

Сизиф на Pluto's Doubts • концертен перформанс

МКЦ

Monday, Dec 4 at 21:00h - 23:30h Hosted by:

Taksirat Festival

251 interested   145 going

GIPSY KINGS во Скопје @22.12.2017

Arena Boris Trajkovski

Friday, Dec 22 at 20:00h - 23:00h Hosted by:

Avalon Produkcija

177 interested   197 going

Skopje Vinyl Convention 2017

МКЦ

Saturday, Dec 16 at 12:00h - 18:00h Hosted by:

Skopje Vinyl Convention - Centrala

225 interested   142 going

Revelion 2018 in Macedonia

Macedonia Square, Skopje

Friday, Dec 29 at 07:00h - Jan 2 at 21:00h Hosted by:

Hai sa socializam

298 interested   28 going

Winter Fairy Tale - Хуманитарна Забава

Distrikt Bar & Kitchen

Friday, Dec 1 at 17:00h - 00:00h Hosted by:

Anti Aging Center by Promoitalia

205 interested   85 going

Delta Funktionen / MKC Skopje / Desonanz 2017

Младински Културен Центар

Thursday, Dec 7 at 23:30h - 04:00h Hosted by:

Desonanz Festival

166 interested   114 going

InTech X Meets Massive Interactive

MKC Club & Restaurant

Tuesday, Dec 5 at 18:00h - 21:00h Hosted by:

InTech MeetUp

193 interested   83 going

PIN Music Conference 2017

МКЦ

Thursday, Nov 30 at 12:00h - Dec 2 at 16:30h Hosted by:

Taksirat Festival

167 interested   107 going