Најнови вести

Неодоливо полнето тесто од компири

Gotvi.mk - тукушто објавено

Овој специјалитет освојува на прв залак! Состојки: 1/2 кг компири 150-200 гр брашно масло 1 зелена пиперка 1 морков 1/2 праз сол бибер зачин презла Начин на подготовка: Компирите сварете ги, излупете ги и изгмечете ги.

7 поврзани вести »

Миркуловски: Тренинзите да ги искористиме за тактиката на Раул

Курир - тукушто објавено

– Со Раул одигравме четири натпревари, но немавме многу тренинзи. Сега ќе можеме да тренираме без притисок и да навлеземе во тактиката на Раул. Нема да имаме патувања ќе бидеме во Скопје, тоа може да биде добро да екипата и за кревањето на ...

24 поврзани вести »

Заев: Концептот на заедништво е единствената иднина на Македонија, да гласаме за живот во Долнени

Sky - тукушто објавено

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска ги посети граѓаните од населеното место Ропотово во општина Долнени и ја побара нивната подршка за новиот градоначалник на општина Долнени, Билал Каришик во вториот круг од локалните избори.

60 поврзани вести »

Албанците први во светот по шприцање хероин!

Вечер - тукушто објавено

Истражувањето опфатило лица кои конзумираат кокаин над 16 години. Кокаинот е една од најзастапените тешки дроги на светот, пишува " Independent ". На листата на земји каде најмногу се конзумира дрога се најдоја земјите од Западна Европа и САД, а ...

5 поврзани вести »

(ВИДЕО) Легендарниот Мик Џегер на 73. години тренира како да е младо момче

еМагазин - тукушто објавено

Фронтменот на еден од најголемите рокенрол бендови на сите времиња Ролинг Стоунс на 73. години има фитнес вежби кои ги изведува како да е младо момче. На видеото може да се види дека Џегер е во одлична форма и покрај тоа што е познато дека со ...

Хојт Ји: Србија не може да седи на две столчиња

еМагазин - тукушто објавено

Државите кои сакаат да влезат во ЕУ мора јасно да ја покажат таа одлука. Не може да седите истовремено на две столчиња, изјави денеска во Белград заменик помошникот на американскиот државен секретар Хојт Брајан Ји.

3 поврзани вести »

Габи ќе потпише нов договор со Атлетико

СуперСпорт - тукушто објавено

Капитенот на Атлетико Мадрид, Габи ќе го продолжи договорот со клубот на дополнителна една година. Актуелниот договор на 34 годишниот фудбалер истекува следното лето, но од таборот на „Јорганџиите“ посакуваат тој во клубот да остане уште една сезона.

3 поврзани вести »

Македонските каратисти ќе учествуваат на Светското првенство во Шпанија...

Н.Македонија - тукушто објавено

Македонските каратисти ќе учествуваат на Светското првенство во Шпанија По повод учеството на македонската карате репрезентација на претстојното Светското првенство за кадети, јуниори и помлади сениори (У 21) кое ќе се одржи во период од 25-29 ...

7 поврзани вести »

Хојт Ји: Србија не може да седи на две столчиња

+инфо - тукушто објавено

Ји верува дека проектот на ЕУ нема да биде комплетен без Западниот Балкан. Државите кои сакаат да влезат во ЕУ мора јасно да ја покажат таа одлука. Не може да седите истовремено на две столчиња, изјави денеска во Белград заменик помошникот на ...

3 поврзани вести »

ФОТО: Гонзалез прозиваше – операцијата Хрватска 2018 започна без најдобрите

Спортклуб - тукушто објавено

Селекторот на македонската машка ракометна селекција, Раул Гонзалез вечерва во СРЦ „Кале“ го одржа првиот тренинг во ЕХД неделата. Во таборот на „црвено-жолтите“ вечерва го немаше капитенот Лазаров кој е повреден, како и двајцата наши ...

24 поврзани вести »
Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт