Најнови вести

Научниците тврдат: Можно е ние да сме марсовци

Репортер - тукушто објавено

Живите форми од Земјата може да постојат и на други планети, според теоријата за микроорганизми од нашиот Сончев систем. Научниците што ја проучуваат меѓупланетарната прашина претпоставуваат дека прашкастата материја е способна да пренесува мали ...

14 поврзани вести »

Директорот Донев ќе ги врати парите за бизнис класата

Телма - тукушто објавено

Комфор и луксуз. Летањето со бизнис класа предпоставува удобност но и уживање во можноста да се пробаат разни видови храна и пијалоци. Директорот на агенцијата за туризам Александар Донев кој во изминативе два дена беше предмет на остри критики од ...

15 поврзани вести »

Стојановски: Најважна беше победата која ја посакувавме

Спортски - тукушто објавено

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација, Војдан Стојановски ја предводеше Македонија во триумфот против Словачка, заедно со својот нов колега во националниот дрес, Ричард Хендрикс.

67 поврзани вести »

Епилог на денот: Македонија и Бугарија ја одржаа првата меѓувладина седница, Судскиот совет избра нови претседатели, предложени 1560 докази во „Труст“

Newsroom - тукушто објавено

Република Македонија и Република Бугарија денеска во Домот на АРМ во Струмица ја одржаа првата меѓувладина седница по потпишувањето на договорот за добрососедство. Со „тет-а-тет“ средба на премиерите на Македонија и на Бугарија, Зоран Заев и Бојко ...

67 поврзани вести »

Грција ќе ги заштити мигрантите во текот на зимата

Орбис - тукушто објавено

Грција вети дека ќе ги зајакне напорите во цел заштита на мигрантите и бегалците на грчките острови, во текот на зимата. Истовремено Грција го брани договорот што Турците и ЕУ го постигнаа во 2016 година, во цел запирање на приливот на мигранти во ...

3 поврзани вести »

Министрите со мини-бус до Струмица

+инфо - тукушто објавено

„Добрососедство. МКБГ во Струмица“, напиша министерката Радмила Шекеринска во краткиот коментар до фотографијата. Десетина министри од владите на Македонија и на Бугарија утринава со мини-бус отпатуваа до Струмица на заедничката владина седница која ...

7 поврзани вести »

Вардар загуби на гостувањето во Русија од Зенит (2-1), Блажевски постигна еврогол

24 Вести - тукушто објавено

И по пет одиграни кола во фудбалската Лига на Европа, македонскиот првак Вардар останува без освоени бодови. Руски Зенит кој е сиурен лидер во групата, уште еднаш се потврди како апсолутен фаворит и не им дозволи на црвено-црните да му се ...

171 поврзани вести »

Аферата Џон Ленон заврши, украдените дневници на легендарниот музичар се пронајдени

Локално - тукушто објавено

Дневниците напишани од Џон Ленон се меѓу стотиците предмети што и припаѓаат на иконата на Битлси, се откриени од страна на полицијата во Берлин, во Германија. Колекцијата на предмети била украдена од вдовицата на Ленон Јоко Оно во 2006 година.

5 поврзани вести »

ВИДЕО: Што се случува со Бонучи? Си даде комичен авто-гол!

Gol.mk - тукушто објавено

Леонардо Бонучи важеше за еден од најдобрите стопери во светот, но по трансферот во Милан неговата кариера како да тргна во надолна линија. Потврда за тоа е комичниот авто-гол во Лигата на Европа против Австрија Виена.

Јаневски: Покажавме дека оној меч во Скопје беше само лош ден

Екипа - тукушто објавено

Тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски на прес-конференција по поразот од Зенит истакна дека е задоволен од изданието на неговиот тим, и среќен што неговите фудбалери покажале дека онаа игра од првиот меѓусебен меч во Скопје било само лош ден за ...

171 поврзани вести »
Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт