Најнови вести

ДС: Во Дрисла не смее да се складира или уништува радиоактивен отпад...

Н.Македонија - пред: 17 мин

ДС: Во Дрисла не смее да се складира или уништува радиоактивен отпад Демократскиот сојуз инсистира на целосно расчистување на презентирани во јавноста, дека во депонијата „Дрисла" во близина на Драчево, се уништувал радиоактивен отпад.

32 поврзани вести »

ЈЕЛЕНА И ЦЕЦА СЕ СРЕТНАА ЗА ПРВПАТ: Погледнете што си рекоа една на друга во судот (ФОТО)

Убавина и Здравје - пред: 17 мин

Откако Цеца Ражантовиќ ја поднесе првата тужба против Јелена Карлеуша за навреди, денес првпат двете пејачки се сретнаа и се соочија очи в очи. Двете познати ѕвезди се сретнале во белградскиот основен суд каде било одржана медијацја, односно обид за ...

25 поврзани вести »

Роналдо не можеше да излезе од „шевата“, па им се налути на соиграчите (Видео)

Дерби - пред: 17 мин

Реал Мадрид се подготвува за утрешниот меч против Малага во Примера на која целта е една и единствена да се дојде до трите бода. Можеби ова ќе биде дуелиот на кој Кристијано Роналдо вистински ќе проработи кога се во прашање дуелите во Шпанија, но ...

Левандовски погодува и за Huawei Mate 10 Pro

Телефони.мк - пред: 17 мин

Huawei ја продолжува одличната соработка со фудбалската ѕвезда Роберт Левандовски кој е еден од главните промотери на овој бренд во Европа. Како сјаен голгетер тој го одбра најдоброто од понудата и сними реклама за новиот Huawei Mate 10 Pro.

7 поврзани вести »

Изложба на ДЛУМ „Поместени граници“

А1 On - пред: 17 мин

Друштвото на ликовни уметници на Македонија (ДЛУМ) вечер од 20 часот во галеријата „КО-РА“ во Дом на културата „Кочо Рацин“ во Скопје ќе ја отвори изложбата „Поместени граници“. На изложбата ќе бидат претставени дела од авторите: Тања Балаќ, Ирена ...

4 поврзани вести »

Не сме добиле критика од ЕК, тврди Османи

Канал5 - пред: 17 мин

Македонија досега не добила ниту формална, ниту неформална забелешка од Европската комисија во однос на динамиката на спроведување на реформите. Тој посочи дека претставници на земјава имаат континуирани разговори за тоа кои се приоритетите, на што ...

22 поврзани вести »

Заев: Европското знаменце на законот за јазици според Европската конвенција

Канал5 - пред: 17 мин

Со прашањето зошто е поставен знакнот европско знаменце на Предлог-законот за употреба на јазиците што го упати пратеникот Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ до премиерот Зоран Заев почна денешната седница во Собранието на која првпат новиот владин ...

35 поврзани вести »

Александрова: Заев и СДС ги излажаа граѓаните и на толку задолжувања сепак ниту едно ветување не е исполнето

Курир - пред: 18 мин

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека СДС им ветуваа на граѓаните живот и плата од 500 евра, а граѓаните добија само сиромаштија, покачување на акциза, покачување на даноците, милионски задолжувања и хаос во институциите. -Заев и СДС ги излажаа граѓаните.

24 поврзани вести »

Османи: Следните шест недели клучни за Македонија, датум се очекува во јуни

Сител - пред: 18 мин

Следните шест недели се клучни во одредувањето на текот на настаните во однос на европските интеграции на Македонија во следните шест месеци, кои потоа се суштински за подолгорочната перспектива на земјата, изјави денеска вицепремиерот задолжен за ...

22 поврзани вести »

Крадци однеле пари и бела техника од куќа во битолско

Сител - пред: 18 мин

Непознат сторител вчера во периодот од 10:00 до 18:20 часот извршил грабеж во куќа во битолското село Ивањевци од каде одзел пари, пиштол и бела техника. Како што информира МВР, грабежот бил направен во куќата на Т.Л.

5 поврзани вести »
Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт