Најнови вести

Ливерпул го има најлошиот голман во Прмеиер лигата!

Вечер - тукушто објавено

Екипата на Ливерпул оваа сезона има огромни проблеми во одбраната. Неодамна „црвените" исуштија предност од 3:0 на полувремето против Севиља, тоа беше натпревар кој веројатно беше јасна слика за одрбаната на Ливерпул оваа сезона.

2 поврзани вести »

Нема простор за сомнеж во германската економија, раст и во последниот квартал од годината

Вечер - тукушто објавено

Деловната доверба во германската економија се искачи на ново рекордно ниво бидејќи оптимизмот во врска со иднината на бизнисот во Германија ја неутрализираше донекаде песимистичката проценка на моменталната економска ситуација Индексот на ...

4 поврзани вести »

(ВИДЕО) Таа е најсекси жена во светот – едно мешање со голиот задник полуде 4 милиони луѓе

Маркукуле - тукушто објавено

Емили Ратајковски на Инстаграм објави едно од своите највредни видеа. Веќе неколку години многумина сметаат дека таа е најсексипилната жена на светот, а нејзиното врело видео предизвика вистинска бура на оваа социјална мрежа.

ВИДЕО: На социјалните мрежи се појавија слики и видеа од нападот на џамијата во Египет

А1 On - тукушто објавено

Бројот на жртвите од нападот во џамијата во Египет расте од минута во минута, а според последните информации има 235 загинати. Вооружени луѓе фрлиле бомба, а потоа влегле во џамијата за време на молитвата при што раниле неколку стотици луѓе.

78 поврзани вести »

12 министерства пријавиле зголемени трошоци за плати на администрацијата!?

Локално - тукушто објавено

Дванаесет м инистерства пријавиле поголеми трошоци за плати на администрацијата следната година, информира ТВ24 . Владата најави поголеми плати за одбраната, образованието и кај здравствените работници.

17 поврзани вести »

Оскар Писториус осуден на 13 години затвор заради убиството на својата девојка

Gol.mk - тукушто објавено

Оскар Писториус наместо шест, ќе лежи 13 години и пет месеци в затвор, одлучи врховниот апелациски суд на Јужна Африка. 31-годишниот параолимпиец е осуден за убиство на својата поранешна девојка, Рива Стенкамп уште пред четири години.

25 поврзани вести »

Жестоки судири во Украина, петмина загинати...

Н.Македонија - тукушто објавено

Жестоки судири во Украина, петмина загинати Најмалку петмина украински војници загинаа, а четворица се повредени во последните 24 часа во судирите во источниот дел на Украина, соопштија украинските вооружени сили.

11 поврзани вести »

Премиерлигашите викендов ќе носат врвки во бои на виножитото! (ВИДЕО)

Sport 1 - тукушто објавено

Премиерлигата викендов прави храбар гест со кој гласно ја поддржува борбата против хомофобијата. Фудбалерите на сите екипи во ова 13. коло од Премиерлигата ќе носат врвки во боите на виножитото на своите копачки.

Јуниорите на МЗТ Скопје со триумфално деби во АБА

Екипа - тукушто објавено

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром на возраст до 19 години со победа над Морнар (86-82) го почнаа настапот на полуфиналниоит јуниорски турнир во АБА-лигата кој се одржува во Белград. „Сино-белите“, засилени со талентирани играчи од останати ...

18 поврзани вести »

Приземјување

Либертас - тукушто објавено

Ви пренесуваме дел од колумната на Катерина Блажевска за Призма: Нема летање со бизнис класа, нема приватни шетања со службени автомобили, нема лускузирање со буџетски пари зa репрезентации, нема аздисување, нема летање (со умот), бидејќи во ...

2 поврзани вести »
Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт