Најнови вести

Судот во Лозана ја поништи казната заради хомофобија на мексиканските навивачи

Gol.mk - пред: 2 часа

ФИФА неправилно парично ја казни фудбалската федерација на Мексико, поради „хомофобични скандирања“ на навивачите, одлучи Спортскиот арбитражен суд во Лозана. За време на мундијалските квалификации, Светската фудбалска федерација песните на ...

6 поврзани вести »

Почина гитаристот и основач на AC/DC – Малколм Јанг

Точка - пред: 2 часа

По тригодишната борба со деменција почина легендарниот гитарист и еден од основачите на групата AC/DC, Малколм Јанг на 64 годишна возраст. Тој подолго време не свиреше во бендот поради болеста.

26 поврзани вести »

„Дерби дела капитале“: Рома главна во Вечниот град

Нова ТВ - пред: 2 часа

Рома го победи Лацио со 2:1 во најновото издание на популарното „дерби дела капитале“. Сите три гола во пресметката за фудбалска превласт во Вечниот град беа постигнати во второто полувреме.

31 поврзани вести »

Полицијата „ги тресе“ прилепските и битолските кафеани

А1 On - пред: 2 часа

Засилено полициско присуство во повеќе кафулиња и барови во Прилеп и Битола. МВР во координација со УЈП, викендов спроведува акција во повеќе локали низ градовите. Полицијата започнала со проверки од 22 часот вечерва а се проверуваат кафулиња, ...

15 поврзани вести »

Полицијата ги „тресе“ прилепските и битолските кафеани

Макфакс - пред: 2 часа

Засилено полициско присуство во повеќе кафулиња и барови во Прилеп и Битола. Според информации нa „Макфакс“, МВР во координација со УЈП, викендов спроведува акција во повеќе локали низ градовите.

15 поврзани вести »

Полицијата „ги тресе“ прилепските и битолските кафеани

Вечер - пред: 2 часа

Засилено полициско присуство во повеќе кафулиња и барови во Прилеп и Битола. Според информации нa „Макфакс“, МВР во координација со УЈП, викендов спроведува акција во повеќе локали низ градовите.

15 поврзани вести »

Хан в понеделник доаѓа во Скопје

Точка - пред: 2 часа

Еврокомесарот за проширување и за добрососедска политика, Јоханес Хан, в понеделник доаѓа во дводневна посета на Скопје. Предвидено е да има средба со претставници на политички партии и со премиерот Зоран Заев.

21 поврзани вести »

(Видео) Лувр Абу Даби – скапоцен камен на Блискиот Исток

Точка - пред: 2 часа

По петгодишното одложување, делумно предизвикано од глобалната финансиска криза и паѓањето на цените на нафтата, Лувр Абу Даби неодамна ги отвори вратите за јавноста. Заливската филијалата на познатиот Париски музеј првично беше закажана да се ...

6 поврзани вести »

Македонците го нападнаа Врање

Курир - пред: 3 часа

Околу 200 Македонци за време на викенд ги посетуваат блиските градови во Србија за да ги испазарат потребните намирници. Секој од нив во просек троши по 5.000 динари (околу 2.500 денари), поради што трговците на југот од Србија задоволно ги тријат ...

5 поврзани вести »

Ја растресе мрежата: Бомбите на Вуко и немоќта на голманите на Рајн Некар (ВИДЕО)

24 Ракомет - пред: 3 часа

Вуко Борозан беше прогласен за играч на натпреварот против тимот на Рајн Некар, а со седум гола беше најефикасен во редовите на Вардар. Бомбите коишто Вуко ги исфрли во мрежата на гостите од Германија останаа забележани и се дефинитивно хит во 8.

119 поврзани вести »
Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт