Најнови вести

Американски анти-ЛГБТ политичар поднесе оставка: фатен во својата канцеларија во полов однос со маж

МКД - пред: 1 час

Амти-ЛГБТ политичарот од Охајо Вес Гудман поднесе оставка откако во својата канцеларија беше фатен во полов однос со маж. Гудман беше републикански пратеник кој се претставуваше како „борец за христијанските и семејните вредности“.

4 поврзани вести »

Тасевски: Навреме постигнавме голови, можевме и поубедливо да славиме

Gol.mk - пред: 1 час

Силекс граби кон врвот во ПМФЛ, откако со головите на Тимов и Ѓорѓевиќ ги однесе сите три бода од гостувањето во Прилеп и ја потврди добрата форма. Со оваа победа екипата на Жикица Тасевски стигна до 25 бода и се искачи на високото четврто место.

50 поврзани вести »

Снимка од човек кој минува низ ѕид престраши милиони (видео)

Кумановски м. - пред: 1 час

loading... Безбедносна камера снимила излаз на една работнилница кога непознат маж само помина низ вратата како да е дух. За да работата биде уште почудна, датимот на видео снимката во моментот кога тој минува низ вратата се менува од 2016 на 2019 ...

НАСА: На овие градови им се заканува исчезнување

Кумановски м. - пред: 1 час

loading... Топењето на ледот на Гренланд е се поголемо и посериозно, а за тоа научниците пред се го обвинуваат глобалното затоплување предизвикано со човечките активности. Пет тајни кои НАСА никако не сака да ги знаете (видео) Како што пренесува ...

7 поврзани вести »

Зошто само еден ден, кога може да биде цела недела – Black Week во „Божиновски часовници и накит“

Friday.mk - пред: 1 час

Во духот на кампањата „Победи го времето, живеј го моментот“, Божиновски часовници и накит реши да се обиде да излезе од рамката на Black Friday и на своите ценети потрошувачи да им овоможи целонеделни поволности на целиот асортиман на своите ...

2 поврзани вести »

Би-би-си: Босанскиот тивок убиец – индустријата за јаглен (ВИДЕО)

МКД - пред: 1 час

Би-би-си објави прилог за загаденоста на воздухот во Босна и Херцеговина во која тврди дека „тивкиот убиец“ е индустријата за јаглен. Откако САД решија да се повлечат од Парискиот климатски договор, ЕУ ги претстави своите идеи и е на пат да стане ...

Алиоски стрелец, Лидс го совлада Мидлзброу

Шеталиште - пред: 2 часа

Фудбалерите на Лидс го совладаа Мидлзброу 2-1 (1-0) во рамките на 17.коло во Чемпионшип дивизијата. Во само втората победа за Лидс на последните шест натпревари стрелец на вториот гол беше македонскиот репрезентативец Егзџан Алиоски.

29 поврзани вести »

Повторно освоено последното упориште на џихадистите во Сирија

Кумановски м. - пред: 2 часа

loading... Сириската војска заедно со сојузниците повторно ја презеде контролата над Абу Камал, последното упориште на т.н. Исламска држава во Сирија. Тоа го соопштија воените медиуми со кои управува либанското шиитско движење Хезболах.

9 поврзани вести »

Политичка криза ја тресе Германија

Кумановски м. - пред: 2 часа

loading... Коалицискиот споразум на контроверзниот блок на германската канцеларка Ангела Меркел и две помали партии, кој најавува денеска за 18 часот, не се одржа, што наговестува дека преговорите на потенцијалните коалициски партнери влегуваат во ...

11 поврзани вести »

Овој уметник стаклото го претвора во огледало за неколку минути (видео)

Кумановски м. - пред: 2 часа

loading... Ако некогаш сте се запрашале како настанел огледалата, погледнете во видеото во кое британски уметник покажува колку е еднсотавно од обично стакло да се добие огледало кое сите го имаме дома.

Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт