Најнови вести

Јаневски: Дојдовме да постигнеме гол против една од најдобрите екипи во Лига Европа

Република - пред: 30 мин

Шефот на стручниот штаб на Вардар Чедомир Јаневски, за очекувањата околу натпреварот со Зенит, тим за кој говори во „суперлативи“, но верува во своите избраници дека ќе може да одиграат хомогено и дека тоа може да донесе позитивен резултат од ова ...

93 поврзани вести »

Џеј Зи до Леброн Џејмс: Јас сум кралот на Кливленд

Кајгана - пред: 32 мин

Леброн Џејмс неодамна се прогласи за „Крал на Њујорк“, кога во Медисон Сквер Гарден арената успеа да го совлада тимот на Њујорк Никс. Сега, Џеј Зи му го возврати ударот. За време на последниот концерт, Џеј Зи ѝ го раскажа на публиката разговорот со ...

40 поврзани вести »

Неодолив, вкусен и брз банана леб со ореви

Gotvi.mk - пред: 32 мин

Здрав десерт со совршен вкус! Состојки: 125 гр путер 100 гр шеќер 2 јајца 60 мл млеко (вода) 4 банани 200 гр брашно 100 гр мелено ленено семе 100 гр ореви 1/2 лажичка сода бикарбона прстофат сол 1 лажичка цимет 1/2 лажичка мелено каранфилче Начин на ...

11 поврзани вести »

Во Битола отворена изложба посветена на Денот на албанската азбука

Алсат-М - пред: 32 мин

Денот на албанската азбука – 22 Ноември со кој годинава се одбележуваат 109 години од Битолскиот конгрес на кој таа била стандардизирана и денес се одбележува со повеќе активности под покровителство на заменик-претседателот на Владата на Република ...

63 поврзани вести »

Неповолни проценки на британскиот буџет пред Брегзит...

Н.Македонија - пред: 32 мин

Неповолни проценки на британскиот буџет пред Брегзит Британскиот министер за финансии Филип Хамонд денеска претстави планови за јавната потрошувачка, додека економските прогнози за Велика Британија константно се влошуваат со подготовките за ...

5 поврзани вести »

Централната прослава во Музејот во Битола: 109 години од унифицирањето на албанската азбука

ТВ21 - пред: 32 мин

Црвено – црното знаме, на терасата од Музејот на албанската азбука, се поставува само на овој ден. Освен документи и ракописи, портрети од протагонистите на настанот пред 109 години, во просториите на музејот се поставени и фотографиите од 11-те- ...

63 поврзани вести »

Паметна и секси: Докторката Мануши е новата „Мис на светот“

БркајРабота - пред: 34 мин

Светот ја доби новата „Мис на светот“, која доаѓа од Индија. Титулата ја понесе преубавата 20-годишна Мануши Чилар. Таа ги освои симпатиите на жирито со својата убавина, но докажа дека вистинските убавици немаат само убаво лице, туку и умна глава, ...

Кендал Џенер полека оди кон врвот (ФОТО)

БркајРабота - пред: 34 мин

Кендал Џенер е девојка која паметно го искористи својот публицитет и врските добиени од Кардашијан кланот за да успее во модниот бизнис. Сепак, изгледа дека на Кендал и тргна од рака многу повеќе од тоа, па успеа да го наметне своето влијание на ...

39 поврзани вести »

Утринава се случила тешка сообраќајка со службено возило на Министерството за одбрана

Sky - пред: 34 мин

Трагите од кочењето се се уште видливи на автопатот Скопје-Велес по сообраќајната несреќа која се случила рано утринава околу 10 часот, објави Телевизија 24 . Според информации на Телевизија 24 станува збор за поранешниот прв човек на синдикатот во ...

5 поврзани вести »

Како да НЕ фрлаш шок бомба (видео)

365 - пред: 36 мин

Она у гејминг кога ќе фрлиш граната, ќе се одбие од некоја глупа пречка и ќе ти експлодира пред фаца? Е па им се случува и на ...

Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт