Најнови вести

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ залудно глуми загриженост за студентите

iPortal - пред: 2 часа

Залудни се обидите на ВМРО-ДПМНЕ партијата која што 11 години ги понижуваше студентите, а студентските домови ги остави заглавени во долгови, денес да шири лажни вести и да глуми загриженост за студентите.

7 поврзани вести »

Димитров го освои завршниот Мастерс турнир во Лондон

МКД - пред: 2 часа

Бугарскиот тенисер, Григор Димитров го освои завршниот Мастерс турнир во Лондон откако со 2-1 во сетови го победи Давид Гофан. Победата на Димитров и не е некое изненадување, ако се суди по резултатите во Лондон, бидејќи тој остана единствениот ...

42 поврзани вести »

ВИДЕО: Интер го следи чекорот на Наполи, Икарди со два гола ја реши Аталанта

Gol.mk - пред: 2 часа

Италијанскиот гигант, Интер, го следи чекорот на лидерот на Серија А, Наполи и вечерва на „Џузепе Меаца“ со минимални 1-0 славеше победа над Аталанта, која иако одигра солиден меч не успеа во целост да ги сопре нападите на момците на Спалети.

55 поврзани вести »

Дали со вградување плин се оштетува моторот?

365 - пред: 3 часа

„На плин“ најдобро функционираат моторите кои се фабрички приспособени за овој вид на гориво. Како за пример, Opel Astra 1.4T, има мотор кој е фабрички прилагоден за плинска инсталација, со тоа што се појачани самите вентили како и нивните „седишта“.

Видео: Интер го искористи киксот на Јувентус, Икарди му „дише во врат“ на Имобиле!

Спортски - пред: 3 часа

Екипата на Интер во рамките од 13 коло во Серија А запиша сигурна победа од 2:0 против тимот на Аталанта. „Нероаѕурите“ против Аталната ја оправдаа улогата на фаворит. После досадното полувреме во кое видовме само по еден шут во рамките од голот и ...

55 поврзани вести »

Интер преку Аталанта го прескокна Јувентус

Екипа - пред: 3 часа

Интер се врати на второто место на табелата, прескокнувајќи го шампионот Јувентус, откако „нероаѕурите“ вечерва славеа со 2-0 на пресметката со Аталанта. Гостите од Бергамо во првото полувреме одолеваа на налетите на Интер, но дилемите околу ...

55 поврзани вести »

Интер со десетка го прескокна шампионот Јувентус

SportMedia - пред: 3 часа

Интер продолжи со одличните игри сезонава и со десеттата победа, вечерва против Атланта, се проби на второто место на табелата пред шампионот Јувентус и зад лидерот Наполи. Мауро Икарди со два гола во второто полувреме ги израдува навивачите на ...

55 поврзани вести »

ЏИКИЌ: Во овој состав, МЗТ не е за последно место во АБА лигата

SportMedia - пред: 3 часа

Тренерот на Будуќност, Александар Џикиќ не одржа некоја од неговите спектакуларни прес-конференции. Делуваше доста мирен, можеби и помалку заморен од серијата на средби и пред се патувања.

27 поврзани вести »

Икарди херој на „нераѕурите“: Интер го прескокна Јувентус (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 3 часа

Аргентинската ѕвезда на Интер, Мауро Икарди вечерва беше херој на миланскиот калчолигаш, па со два гола ги водеше до четврта победа во последните шест меча и со тоа „нераѕурите“ го прескокнаа првакот Јувентус за да запоседнат на втората позиција.

55 поврзани вести »

Будуќност го декласира МЗТ

24 Вести - пред: 3 часа

МЗТ во деветтото коло загуби од лидерот Будуќност 71:93. МЗТ остана на само една победа на домашен терен сезонава, а по девет натпревари има скор 2-7. Будуќност го победи МЗТ, додека на МЗТ доаѓаат тешки денови.

27 поврзани вести »
Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт