Најнови вести

Еве зошто треба да се јаде чоколадо

Exclusive.mk - пред: 37 мин

Луѓето кои јадат чоколадо барем еднаш во денот биле подобри на тестовите на когнитивни способности од оние кои во него уживаат ретко, покажа една нова студија која ја спроведоа научниците од Универзитетот во Мајн, Универзитетот во Јужна Австралија и ...

Валверде објасни зошто Меси не го започна мечот против Јуве од првата минута

Gol.mk - пред: 37 мин

Синоќа, фудбалските гиганти Јувентус и Барселона одиграа реми без голови во Торино, но она што ги интересираше новинарите по мечот е одлуката на Ернесто Валверде на терен да истрча без својата прва ѕвезда, Лионал Меси.

37 поврзани вести »

(ВИДЕО) Мина Блажев е на детската „Евровизија“:Погледнете ја нејзината прва проба

Екран - пред: 39 мин

За три дена, на 26. ноември, во главниот град на Грузија ќе се одржи јубилејното, 15. по ред издание на детската „Евровизија“, во чии рамки ќе се натпреваруваат вкупно 16. земји, вклучувајќи ја и Македонија.

3 поврзани вести »

Реакција на банките доверители на „Фени Индустри“

Либертас - пред: 39 мин

Трите банки (Комерцијална банка, Стопанска банка и Силк роуд) кој се доверители во комбинатот „Фени индустри“ до медиумите испратија писмена реакција во врска со обраќањето на Дмитри Черкаски.

69 поврзани вести »

Изјавите на Владимир Путин кои ги тераат “противниците“ да се замислат

Канал5 - пред: 39 мин

Популистички, прагматичен, авторитативен, лукав тактичар – години откако влезе во врвот на руската политика, западните набљудувачи се уште се прашуваат кои се намерите на Владимир Путин. Прочитајте некои од неговите највпечатливи изјави за ...

Вардар во строј, да се изненади руската машинерија (Фото)

SportMedia - пред: 39 мин

Вардарци се веќе на теренот на „Крестовски" подготвени за нов меч со Зенит. Дуелот од петтото коло во Л групата почнува за десет минути. Вардарци се „построени“ како под команда и подготвени за сензација против фаворитот и лидер во ...

136 поврзани вести »

Бугарскиот патријарх Неофит до Радев: Ќе бараме позитивно решение со МПЦ

Вечер - пред: 41 мин

Бугарија и Бугарската православна црква се единствени во желбата за развој и продлабочување на односите меѓу Бугарија и Македонија, констатираа денеска бугарскиот претседател Румен Радев и бугарскиот патријарх Неофит.

24 поврзани вести »

Мигрантите донесоа сексуално насилство: Над 200.000 силувања во ЕУ за само една година

Вечер - пред: 41 мин

Еуростат објави дека полицијата во земјите членки на ЕУ, забележала во текот на 2015. година 215.000 сексуално кривични дела, од кои вкупно 80.000 се водат како силувања. Евростат ги објави податоците по повод Меѓународниот ден на елиминација на ...

6 поврзани вести »

Уште еден ДОКАЗ дека ФИФА ранг листата нема никаква смисла!

Спортски - пред: 41 мин

Последното обновување на последната ФИФА ранг листа е само уште еден доказ дека истата е безсмислена и не е легитимен показател на квалитетот на репрезентациите и нивните резултати. На најновата листа селекцијата на Италија која после 60 години ќе ...

39 поврзани вести »

Маж останал без видот – поради силен оргазам, изгубил око

Вечер - пред: 41 мин

Британец останал без видот на левото око откако доживеал силен оргазам, објавува Бритиш Медикал џурнал. Откако ноќта ја минал во страстен секс, 29-годишниот маж се разбудил и сфатил дека не гледа на едното око.

5 поврзани вести »
Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт