TIME.mk - Топ теми на денот http://www.time.mk/ TIME.mkhttp://www.time.mk/images/LOGO.pnghttp://www.time.mk/ mk Tue, 28 Mar 2017 02:16:54 +0000 600 Собранието заглави во репликите на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ | Глас на Америка http://www.time.mk/c/1718ab0ba0/sobranieto-zaglavi-vo-replikite-na-pratenicite-od-vmro-dpmne.html Собранието заглави во репликите на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ - Глас на Америка - 19:24 27/03 Mon, 27 Mar 2017 17:24:10 +0000 Глас на Америка - 19:24 27/03
СДСМ преку барање зад кое застанаа 20 пратеници го предложи Талат Џафери од ДУИ за претседател на Собранието откако пратениците на ВМРО ДПМНЕ влегоа во меѓусебна „дебата“ за платформата на албанските партии и изборот на претседател Собранието на ...
ТВ21: „Заглави“ работата на конститутивната седница, ВМРО-ДПМНЕ со меѓусебни реплики и продецурално
ТВ21: Пратениците се вратија во Собрание, дел се воздржани, дел стравуваат од блокада
Н.Македонија: Собраниската седница продолжува утре напладне...
48 поврзани вести »
]]>
Топ теми на денот
Тенис: Федерер преку Дел Потро до осминафинале во Мајами | Нова ТВ http://www.time.mk/c/83d080f141/tenis-federer-preku-del-potro-do-osminafinale-vo-majami.html Тенис: Федерер преку Дел Потро до осминафинале во Мајами - Нова ТВ - 23:31 27/03 Mon, 27 Mar 2017 21:31:04 +0000 Нова ТВ - 23:31 27/03
Роџер Федерер очигледно е дека оваа сезона ја игра како во најдобрите свои денови во кариерата. По Австралија опен и Индијан Велс, Швајцарецот направи уште еден чекор кон титулата и во Мајами.
СуперСпорт: Мајами Опен – Кербер помина лесно против Озаки, Мугуруза се предаде!
СуперСпорт: Мајами Опен – Федерер беше брилијантен против Дел Потро!
МКД: Уште една моќна партија на Федерер, преку Дел Потро до осминафиналето во Мајами
67 поврзани вести »
]]>
Топ теми на денот
(ВИДЕО) Шилегов до Димовски во Собранието на Р.М. : Ќе те убијам! | За Се http://www.time.mk/c/706004464c/video-silegov-do-dimovski-vo-sobranieto-na-r-m-ke-te-ubijam.html (ВИДЕО) Шилегов до Димовски во Собранието на Р.М. : Ќе те убијам! - За Се - 01:31 28/03 Mon, 27 Mar 2017 23:31:33 +0000 За Се - 01:31 28/03
Претникот на СДСМ, Петре Шилегов, ја изгуби контролата на својот темперамент и во собранието на Република Македонија, пред сите пратеници и камерите на медиумите му се закани на пратеникот на ВМРО ДПМНЕ, Илија Димовски, дека ќе го убие.
Телеграф: ШИЛЕГОВ ЗБЕСНА ВО СОБРАНИЕ: Абе ќе го уб..., он ќе ми вреѓа дедо! (ВИДЕО)
+инфо: Шилегов: Срам да ви е што ги делите граѓаните, Груевски ќе оди во затвор оти е криминалец
МКД: Илија Димовски: Шилегов не ги знае процедурите
59 поврзани вести »
]]>
Топ теми на денот
Протест на „За заедничка Македонија“ | 24 Вести http://www.time.mk/c/303af61927/protest-na-za-zaednicka-makedonija.html Протест на „За заедничка Македонија“ - 24 Вести - 20:18 27/03 Mon, 27 Mar 2017 18:18:15 +0000 24 Вести - 20:18 27/03
Дваесет и деветиот собир во организација на граѓанската иницијатива за заедничка македонија и денеска започна пред владината зграда, а целта, според организаторите и демонстрантите е непроменета - зачувување на унитарноста на Македонија.
Алсат-М: Протестен марш на иницијативата „За заедничка Македонија“ во Скопје
Курир: Македонците од Италија се собраа масовно да кажат големо „НЕ“ за тиранската платформа (ФОТО+ВИДЕО)
Р.С.Европа: Почна протестот на иницијативата „За заедничка Македонија“
98 поврзани вести »
]]>
Топ теми на денот
Зибери: Блокирањето на Парламентот и изборот на Претседател ја продлабочуваат кризата | Алсат-М http://www.time.mk/c/a94e716d13/ziberi-blokiranjeto-na-parlamentot-i-izborot-na-pretsedatel-ja-prodlabocuvaat-krizata.html Зибери: Блокирањето на Парламентот и изборот на Претседател ја продлабочуваат кризата - Алсат-М - 19:30 27/03 Mon, 27 Mar 2017 17:30:33 +0000 Алсат-М - 19:30 27/03
Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека опструкциите на конструирањето на Парламентот и изборот на Претседател ја продлабочуваат политичката криза во земјата. “За жал, овие најави се индикатор дека блокирањето на целосно конституирање на ...
+инфо: Собраниската седница продолжува утре напладне
Фокус: Собраниската седница одложена, партиите далеку од договор
А1 On: Конститутивната седница ќе продолжи утре во 12 часот
76 поврзани вести »
]]>
Македонија
Груевски замина на партиски конгрес на Малта | Телма http://www.time.mk/c/69652065a1/gruevski-zamina-na-partiski-kongres-na-malta.html Груевски замина на партиски конгрес на Малта - Телма - 19:52 27/03 Mon, 27 Mar 2017 17:52:29 +0000 Телма - 19:52 27/03
Првото столче во првиот ред во Собранието остана празно, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ го немаше на продолжението на конститутивната седница на парламентот. Но многу бргу преку снимката на 360 степени беше откриено каде е Груевски наместо да биде во ...
24 Вести: Груевски во Малта на собир на европски народни партии
А1 On: Емил Димитриев е на листата поканети гости на Малта, Груевски го нема
Алсат-М: Груевски замина на состанок на ЕПП во Mалта
41 поврзани вести »
]]>
Македонија
ССМ: Платите треба да растат, потребен е договор | ТВ21 http://www.time.mk/c/9b257363c2/ssm-platite-treba-da-rastat-potreben-e-dogovor.html ССМ: Платите треба да растат, потребен е договор - ТВ21 - 18:48 27/03 Mon, 27 Mar 2017 16:48:08 +0000 ТВ21 - 18:48 27/03
Зголемување на платите преку утврдување на повисок минималец и намалување на времетраењето на договорите за ангажирање на определено време, од сегашните пет на две или три години, би требало да се овозможи преку Предлог-протоколот за социјален ...
Алсат-М: Синдикатите ќе бараат стратегија за повисоки плати
Н.Македонија: Митрески: Има елементи за раст на платите, анализи за договорите на определено ...
Вечер: Митревски: 40% од вработените се со плата до 15.000, а само 3,2% со над 30.000 денари
20 поврзани вести »
]]>
Економија
Земјоделците незадоволни од институциите, бараат извоз на вишокот производи | ТВ21 http://www.time.mk/c/6adc64064a/zemjodelcite-nezadovolni-od-instituciite-baraat-izvoz-na-visokot-proizvodi.html Земјоделците незадоволни од институциите, бараат извоз на вишокот производи - ТВ21 - 18:30 27/03 Mon, 27 Mar 2017 16:30:09 +0000 ТВ21 - 18:30 27/03
Земјоделците веќе подолго време мака-мачат како да им најдат крај на земјоделските производи. Весна Јаневска, производител од Росоман вели дека поради политичката ситуација, субвенциите не може да им бидат доисплатени.
Телма: Превработени институции, лоша состојба во аграрот
Алсат-М: Земјоделство, поголема администрација, полоши услуги
А1 On: Функционална Агроберза и извоз на вишокот производство, бараат земјоделците
10 поврзани вести »
]]>
Економија
Средба Вучиќ-Путин: Москва спомнува „заострување во регионот“, Србија бара воена помош | МКД http://www.time.mk/c/dd28ae30c7/sredba-vucik-putin-moskva-spomnuva-zaostruvanje-vo-regionot-srbija-bara-voena-pomos.html Средба Вучиќ-Путин: Москва спомнува „заострување во регионот“, Србија бара воена помош - МКД - 22:03 27/03 Mon, 27 Mar 2017 20:03:56 +0000 МКД - 22:03 27/03
Претседателот на Русија Владимир Путин денес на средбата со премиерот на Србија Александар Вучиќ во Москва порача дека се надева дека односите меѓу двете земји „ќе се развиваат позитивно и во духот на пријателството, како и да се развива политичката ...
Н.Македонија: Руски орден за претседателот Николиќ...
МКД: Шешељ: На Србија ѝ требаат руски воени бази поради заканите околу нас
+инфо: Владимир Путин им поскал успех на „актуелните власти“ на изборите во Србија
45 поврзани вести »
]]>
Балкан
Ердоган: По референдумот ќе има уште еден, но за ЕУ | МКД http://www.time.mk/c/86f5b02be1/erdogan-po-referendumot-ke-ima-uste-eden-no-za-eu.html Ердоган: По референдумот ќе има уште еден, но за ЕУ - МКД - 01:43 28/03 Mon, 27 Mar 2017 23:43:59 +0000 МКД - 01:43 28/03
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека Турција, по референдумот за уставни промени за поголема извршна власт на претседателот, би можела да организира уште еден референцум на кој би се решавало за тоа дали треба да ги продолжи ...
+инфо: Ердоган: По уставниот референдум би можело да се организира уште еден, но за ЕУ
Канал5: Почна предвременото гласање за референдумот во Турција
Deutsche Welle: Германските Турци од денеска можат да гласаат
23 поврзани вести »
]]>
Балкан
Белата куќа ја повика Москва веднаш да ги ослободи демонстрантите... | Н.Македонија http://www.time.mk/c/4d54fa62d7/belata-kuka-ja-povika-moskva-vednas-da-gi-oslobodi-demonstrantite.html Белата куќа ја повика Москва веднаш да ги ослободи демонстрантите... - Н.Македонија - 21:14 27/03 Mon, 27 Mar 2017 19:14:56 +0000 Н.Македонија - 21:14 27/03
Белата куќа ја повика Москва веднаш да ги ослободи демонстрантите Белата куќа ја повика Русија веднаш да ги ослободи сите демонстранти кои, како што велат, во текот на викендот мирно протестирале на големите анти-владини демонстрации.
МКД: Руската младина од Москва до Сибир му удри шлаканица на „Путин крадецот“
Глас на Америка: Затворска и парична казна за Навални
Канал5: Опозицискиот лидер Навални осуден на 15 дена затвор
99 поврзани вести »
]]>
Свет
Украден е вториот по големина златник во светот, вреден милиони евра (ВИДЕО) | МКД http://www.time.mk/c/2fb424da4d/ukraden-e-vtoriot-po-golemina-zlatnik-vo-svetot-vreden-milioni-evra-video.html Украден е вториот по големина златник во светот, вреден милиони евра (ВИДЕО) - МКД - 01:13 28/03 Mon, 27 Mar 2017 23:13:23 +0000 МКД - 01:13 28/03
Крадци од трезор на берлински музеј украле златник тежок 100 килограми и со радиус од околу 50 сантиметри, вреден 3,8 милиони евра, соопшти берлинската полиција. „Ноќта меѓу неделата и понеделникот од магацин на музејот Боде на берлинскиот Музејски ...
Стандард: Украдена златна монета вредна 1 милион долари!
Макфакс: Од музеј во Берлин украден златник вреден милион долари
Deutsche Welle: Златна монета од 100 килограми украдена од музеј
7 поврзани вести »
]]>
Свет
Општина Центар и годинава ќе дава субвенции за купување велосипеди | Build http://www.time.mk/c/63d2b0e043/opstina-centar-i-godinava-ke-dava-subvencii-za-kupuvanje-velosipedi.html Општина Центар и годинава ќе дава субвенции за купување велосипеди - Build - 00:46 28/03 Mon, 27 Mar 2017 22:46:09 +0000 Build - 00:46 28/03
Скопската општина Центар продолжува со реализација на проектот за субвенционирање на набавката на нови велосипеди. Од општинскиот буџет за 2017 година се наменети 2.800.000 денари за набавка на 1.111 велопеди наменети за жителите на нејзината ...
Радио МОФ: Критична маса#59: Низ град се слуша ѕвон, почитувај вело бонтон
А1 On: Општина Центар и годинава ќе субвенционира 1.111 велосипеди
Канал5: Меѓународна велосипедска трка во Штип
17 поврзани вести »
]]>
Скопје
Нов мебел, санитарии и лифтови во блокот А во студентскиот дом „Гоце Делчев“ | Факултети http://www.time.mk/c/eb396722df/nov-mebel-sanitarii-i-liftovi-vo-blokot-a-vo-studentskiot-dom-goce-delcev.html Нов мебел, санитарии и лифтови во блокот А во студентскиот дом „Гоце Делчев“ - Факултети - 13:14 27/03 Mon, 27 Mar 2017 11:14:42 +0000 Факултети - 13:14 27/03
Еден од четирите блокови на студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје, блокот А, е комплетно реновиран. Овој објект доби нови прозорци, подови, врати, плочки и осветлување, а собите за студентите се опремени со нов мебел.
Радио МОФ: Заврши реконструкцијата на блокот А од Студентскиот дом „Гоце Делчев“
Build: Заврши реконструкцијата на блокот „А“ од студентскиот дом „Гоце Делчев“
24 Вести: Во кое својство Груевски се шета со министри во оставка?
12 поврзани вести »
]]>
Скопје
Разбојниците што избегаа од затвор и врзаа судија во Куманово, четири месеци и бегаат на полицијата | Локално http://www.time.mk/c/5761bbf901/razbojnicite-sto-izbegaa-od-zatvor-i-vrzaa-sudija-vo-kumanovo-cetiri-meseci-i-begaat-na-policijata.html Разбојниците што избегаа од затвор и врзаа судија во Куманово, четири месеци и бегаат на полицијата - Локално - 20:41 27/03 Mon, 27 Mar 2017 18:41:04 +0000 Локално - 20:41 27/03
Двајцата разбојници што пред Нова година побегнаа од затворот Идризово и нападнаа и врзаа со кабел судија од Кумановскиот суд во неговата викендичка се уште се недостапни за полицијата. Против нив МВР поднесе кривична пријава за разбојништво во ...
А1 On: Кражба во викендичка, сопственикот врзан со електричен кабел
Кумановски м.: СВР Куманово поднесе кривични пријави за крадците во село Зубовце
Курир: Кражба во викендичка, сопственикот врзан со електричен кабел
20 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
Кило и пол марихуана најдени на автобуска станица во Тетово... | Н.Македонија http://www.time.mk/c/b9e1a278de/kilo-i-pol-marihuana-najdeni-na-avtobuska-stanica-vo-tetovo.html Кило и пол марихуана најдени на автобуска станица во Тетово... - Н.Македонија - 15:23 27/03 Mon, 27 Mar 2017 13:23:05 +0000 Н.Македонија - 15:23 27/03
Кило и пол марихуана најдени на автобуска станица во Тетово Три пакувања со вкупна тежина од килограм и половина марихуана нашле тетовските полицајци денес во близина на автобуската станица.
Телеграф: КУЧЕ ЈА НАДУШКАЛО ДРОГАТА: Десет килограми марихуана откриени во автобус што патувал од Гостивар до Женева (ФОТО)
+инфо: Запленети 10,5 кг. марихуана на „Табановце“
Press24: Дрога најдена кај меѓуградската автобуска станица во Тетово
38 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
Прилеп со нови автобуси и градски линии ќе го развива јавниот превоз | Build http://www.time.mk/c/5d51c6e07c/prilep-so-novi-avtobusi-i-gradski-linii-ke-go-razviva-javniot-prevoz.html Прилеп со нови автобуси и градски линии ќе го развива јавниот превоз - Build - 01:02 28/03 Mon, 27 Mar 2017 23:02:36 +0000 Build - 01:02 28/03
Три години од неговото основање , јавниот градски превоз во Прилеп успешно функционира. Трите градски линии ги одржуваат пет автобуси, коишто лани дневно превезле во просек од 1.300 до 1.500 патници.
Вечер: Нови автобуси и линии за градскиот превоз во Прилеп
Таратур: Од Општина Прилеп најавуваат пуштање на нови линии во градскиот јавен транспорт
Маркукуле: Набавка на нови автобуси и воведување на нови линии за јавниот градски превоз во Прилеп (ФОТО/ВИДЕО)
5 поврзани вести »
]]>
Република
Социјалните бараки во Бутел пред рушење, жител се заканува дека ќе се самозапали | ТВ21 http://www.time.mk/c/e8be646c28/socijalnite-baraki-vo-butel-pred-rusenje-zitel-se-zakanuva-deka-ke-se-samozapali.html Социјалните бараки во Бутел пред рушење, жител се заканува дека ќе се самозапали - ТВ21 - 19:12 27/03 Mon, 27 Mar 2017 17:12:57 +0000 ТВ21 - 19:12 27/03
Во една соба живее четири челното семејство Османи. Пред 10 години, Министерството за труд и социјална политика, ги смести во бараките кои што се наоѓаат во близина на старата зграда на општина Бутел.
24 Вести: Неколку семејства остануваат без покрив над глава
Локално: Неколку семејства остануаат без покрив над глава (Видео)
]]>
Република
Фото: Стоечки аплаузи за премиерата на Охридскиот народен театар на претставата „Аналфабет“ | OhridNews http://www.time.mk/c/d978c18827/foto-stoecki-aplauzi-za-premierata-na-ohridskiot-naroden-teatar-na-pretstavata-analfabet.html Фото: Стоечки аплаузи за премиерата на Охридскиот народен театар на претставата „Аналфабет“ - OhridNews - 03:37 28/03 Tue, 28 Mar 2017 01:37:23 +0000 OhridNews - 03:37 28/03
Актерите на Охридскиот народен театар со стоечки аплауз беа наградени од публиката за претставата „Аналфабет“, работена по текст на Бранислав Нушиќ, а во режија на Ѓорѓи Ризоски, која премиерно беше изведена синоќа во Центарот за култура „Григор ...
А1 On: Охридскиот театар со премиерна изведба на „Аналфабет“ од Нушиќ
OhridNews: Премиера на претставата „Аналфабет“ во Охридскиот театар - комедија која го исмева малограѓанството и злоупотребата на моќ
Сител: Охридскиот театар со премиерна изведба на „Аналфабет“ од Нушиќ
9 поврзани вести »
]]>
Култура
Тодор Кузманов: Нема многу причини за прослава на Светскиот ден на театарот кај нас | Телма http://www.time.mk/c/c99ac21640/todor-kuzmanov-nema-mnogu-pricini-za-proslava-na-svetskiot-den-na-teatarot-kaj-nas.html Тодор Кузманов: Нема многу причини за прослава на Светскиот ден на театарот кај нас - Телма - 16:36 27/03 Mon, 27 Mar 2017 14:36:25 +0000 Телма - 16:36 27/03
Современата театарска продукција во Македонија е условена. Се е на принципот купи - продај, а кај што има трговија, нема уметност, вели долгогодишниот театарски критичар, Тодор Кузманов. Според него, немаме многу причини за прослава на Светскиот ден ...
Алсат-М: Светскиот ден на театарот, албанските актери се жалат на условите
Либертас: Театар во време на диктатура
Окно: Македонската алтернативна порака за Светскиот ден на театарот
66 поврзани вести »
]]>
Култура
Samsung потврди - Репарирани Galaxy Note 7 модели повторно во продажба | Телефони.мк http://www.time.mk/c/a82a83681e/samsung-potvrdi-reparirani-galaxy-note-7-modeli-povtorno-vo-prodazba.html Samsung потврди - Репарирани Galaxy Note 7 модели повторно во продажба - Телефони.мк - 21:39 27/03 Mon, 27 Mar 2017 19:39:48 +0000 Телефони.мк - 21:39 27/03
Samsung Mobile потврди дека ќе го врати проблематичниот Galaxy Note 7 во продажба, но станува збор за повлечените модели кои сега се репарирани и се безбедни за користење со тоа што е поставено ограничување на батеријата до одреден капацитет и ...
Телефони.мк: Motorola Moto Z моделите добија безбедносна надградба
Телефони.мк: Huawei подготвува нов голем фаблет, ова се првите детали
Smartportal: Xiaomi Mi 6 Plus ќе има двојна камера?
6 поврзани вести »
]]>
Наука / Технологија
Samsung Galaxy S8 ќе користи Sony IMX333 камера | Телефони.мк http://www.time.mk/c/8af36a7941/samsung-galaxy-s8-ke-koristi-sony-imx333-kamera.html Samsung Galaxy S8 ќе користи Sony IMX333 камера - Телефони.мк - 18:50 27/03 Mon, 27 Mar 2017 16:50:07 +0000 Телефони.мк - 18:50 27/03
Речиси сите детали за Galaxy S8 на два дена до неговата премиера се познати на јавноста, но неговата камера и натаму останува голема мистерија. Се претпоставува дека Samsung Galaxy S8 и Galaxy S8 Plus ќе располагаат со два сензора на задната страна, ...
Телефони.мк: Home копчето на Galaxy S8 е преместено
Додај Гас: Samsung тргнува во конечна пресметка со Galaxy Note 7 уредите
Стандард: Galaxy S8 + се појави на квалитетни слики
7 поврзани вести »
]]>
Наука / Технологија
СЕКСИ БОЛИ ГЛАВА: Излезе новата песна „Отров“ на Северина (ВИДЕО) | Телеграф http://www.time.mk/c/71b6a6d33b/seksi-boli-glava-izleze-novata-pesna-otrov-na-severina-video.html СЕКСИ БОЛИ ГЛАВА: Излезе новата песна „Отров“ на Северина (ВИДЕО) - Телеграф - 21:55 27/03 Mon, 27 Mar 2017 19:55:30 +0000 Телеграф - 21:55 27/03
Станува збор за дует со колегата Јала Брат, која ќе се најде на новиот албум на хрватската пејачка Откако од вчера почна да се шири на долго и широко веста дека Северина е трудна во третиот месец, во меѓувреме се појави и нејзин нов видеозапис.
Позитив.мк: (Видео) Северина и во третиот месец од нејзината бременост изгледа сексипилно во новото видео
Вечер: Северина трудна или не?!
Press24: Менаџерот на Севе прозборе за нејзината бременост - еве какви детали откри за јавноста
34 поврзани вести »
]]>
Сцена
Во Украина се „национализираа“ и индустриските комплекси | МКД http://www.time.mk/c/a81abed822/vo-ukraina-se-nacionaliziraa-i-industriskite-kompleksi.html Во Украина се „национализираа“ и индустриските комплекси - МКД - 21:02 27/03 Mon, 27 Mar 2017 19:02:00 +0000 МКД - 21:02 27/03
Киев не може да дозволи тоа, ниту од морална, ни од правна гледна точка, нејзини претпријатија да бидат конфискувани. На 15 март Советот на националната безбедност и одбрана на Украина донесе одлука за времено запирање на размената на стоки од ...
Таратур: Украина им порача на Русите: Можете да учествувате на Евросонг ако го смените претставникот
Н.Македонија: Украина бара од Русија да избере друг евровизиски претставник...
Слободен Печат: Украина: Ако Русија ја замени пејачката, може на Евровизија!
8 поврзани вести »
]]>
Сцена
МИСТЕРИОЗНАТА ВРАТОВРСКА НА ТРАМП: Зошто најмоќниот човек на светот го прави ова? (ФОТО) | Телеграф http://www.time.mk/c/72e4e07841/misterioznata-vratovrska-na-tramp-zosto-najmokniot-covek-na-svetot-go-pravi-ova-foto.html МИСТЕРИОЗНАТА ВРАТОВРСКА НА ТРАМП: Зошто најмоќниот човек на светот го прави ова? (ФОТО) - Телеграф - 21:11 27/03 Mon, 27 Mar 2017 19:11:48 +0000 Телеграф - 21:11 27/03
Дали знаевте дека шефот на Америка ги лепи своите вратоврски со лепак Претседателот на САД, Доналд Трамп, од кога седна на најмоќното столче на светот е најпишуваниот човек. Тој е мета на сите медиуми ширум сите континети.
Курир: Мистеријата на краватата на Трамп: Најмоќниот човек на светот ја лепи со селотејп
Курир: Мистеријата за вратоврската на Трамп: Најмоќниот човек на светот ја лепи со селотејп
Репортер: Мистеријата на краватата на Трамп – Зошто најмоќниот човек на светот ја лепи со селотејп?!
5 поврзани вести »
]]>
Занимливости / Забава
Италија ќе воведе закон за менструација | Канал5 http://www.time.mk/c/6a4347b730/italija-ke-vovede-zakon-za-menstruacija.html Италија ќе воведе закон за менструација - Канал5 - 19:41 27/03 Mon, 27 Mar 2017 17:41:21 +0000 Канал5 - 19:41 27/03
Италијанскиот парламент воведува Закон за менструација. Доколку биде одобрен предлог законот кој е ставен на дискусија во парламентот компаниите ќе имаат должност да им одобрат три дена платен одмор на своите вработени жени за време на нивниот ...
Таратур: Италија сериозно размислува да го воведе ова право за жените: Сте чуле за „менструален одмор“?
Мама365: Предлог-закон за користење на слободни денови во циклус се разгледува во Италија
Курир: Можно е Италијанките да добијат право на одмор за време на циклусот
18 поврзани вести »
]]>
Занимливости / Забава
Од 0 до 200 за 16 секунди… | Авто Магазин http://www.time.mk/c/593ee5961a/od-0-do-200-za-16-sekundi.html Од 0 до 200 за 16 секунди… - Авто Магазин - 21:42 27/03 Mon, 27 Mar 2017 19:42:03 +0000 Авто Магазин - 21:42 27/03
Ferrari, Lamborghini и сличните супербрзи суперавтомобили се фалат со вакви бројки за забрзување, но кај Bugatti тие се во милји на час - погледнете во живо како изгледа лансирањето на Chiron од место до брзина од 200 на час за 16 секунди, во милји, ...
Локално: Најбрзиот полициски автомобил во светот достигнува брзина од 407 км / ч (ФОТОГРАФИИ)
365: И официјално: Дубаи го има најбрзиот полициски автомобил (407 км/ч.)
Додај Гас: Топ 5 најскапи автомобили во 2017 година
6 поврзани вести »
]]>
Автомобили / Мотори
Пристигнува нивниот трет SUV: Seat најави проширување на гамата и се пофали со одличната година зад себе | Точка http://www.time.mk/c/cdbce2ab61/pristignuva-nivniot-tret-suv-seat-najavi-prosiruvanje-na-gamata-i-se-pofali-so-odlicnata-godina-zad-sebe.html Пристигнува нивниот трет SUV: Seat најави проширување на гамата и се пофали со одличната година зад себе - Точка - 20:03 27/03 Mon, 27 Mar 2017 18:03:13 +0000 Точка - 20:03 27/03
Автомобилската компанија Сеат најави проширување на својата понуда на автомобили со пласман на нов, свој трет SUV модел на пазарот. Наводно новиот SUV би требало да го претставува врвот на понудата на шпанскиот производител кој што е во сопственост ...
Авто Плус: Шест хаски против 300 „коњи“
Automedia: Seat најавува голем теренец за 2018 година
]]>
Автомобили / Мотори
Со „Апокалиптикум“ свечено ќе бидат отворени јубилејните Денови на македонска музика | МКД http://www.time.mk/c/7ed0416b56/so-apokaliptikum-sveceno-ke-bidat-otvoreni-jubilejnite-denovi-na-makedonska-muzika.html Со „Апокалиптикум“ свечено ќе бидат отворени јубилејните Денови на македонска музика - МКД - 17:31 27/03 Mon, 27 Mar 2017 15:31:07 +0000 МКД - 17:31 27/03
Свеченото отворање на јубилејните 40-ти Денови на македонска музика, во годината кога Сојузот на композиторите на Македонија – СОКОМ бележи 70 години постоење, ќе се одржи на 27 март со музичкиот проект „Апокалиптикум“ на Драган Даутовски и Ратко ...
Н.Македонија: „Апокалиптикум“ на Даутовски за почеток на ДММ...
Телеграф: ДЕНОВИ НА МАКЕДОНСКА МУЗИКА: Концерт на Драган Даутовски вечерва во МОБ
Локално: „Апокалиптикум“ на Драган Даутовски за отворање на 40. Денови на македонска музика
13 поврзани вести »
]]>
Музика
Боб Дилан: Новиот албум не е носталгичен | Кајгана http://www.time.mk/c/744f0a2a47/bob-dilan-noviot-album-ne-e-nostalgicen.html Боб Дилан: Новиот албум не е носталгичен - Кајгана - 11:17 27/03 Mon, 27 Mar 2017 09:17:27 +0000 Кајгана - 11:17 27/03
Новиот албум на Боб Дилан насловен „Triplicate“ содржи обработки на американските стандарди од 30-тите, 40-тите и 50-тите години на 20. век, но нобеловецот вели дека тоа не значи дека копнее по минатото.
Локално: Боб Дилан в петок ќе го промовира нов албум (Видео)
Сител: Боб Дилан в петок ќе го промовира новиот албум (видео)
Курир: ФОТО: Боб Дилан в петок ќе го промовира новиот албум
6 поврзани вести »
]]>
Музика
Бандерас се опоравува по срцевиот удар | Канал5 http://www.time.mk/c/a473cd32ed/banderas-se-oporavuva-po-srceviot-udar.html Бандерас се опоравува по срцевиот удар - Канал5 - 20:31 27/03 Mon, 27 Mar 2017 18:31:09 +0000 Канал5 - 20:31 27/03
Холивудската актерска ѕвезда Антониот бандерас изјави дека добро се опоравува од срцевиот удар кој го имал во јануари годинава. 56- годишниот шпански актер за медиумите изјави дека преживеал на 26 јануари срцев удар , кој за среќа не бил многу ...
Кајгана: Антонио Бандерас: Преживеав срцев удар
Хитпортал: Ги шокираше сите: Антонио Бандерас призна дека преживеал срцев удар
Вистина.мк: Фановите потресени: Славниот холивудски актер доживеа срцев удар!
11 поврзани вести »
]]>
Филм
Power Rangers: Legacy Wars излезе за Android и iOS | Телефони.мк http://www.time.mk/c/0c4a0f3053/power-rangers-legacy-wars-izleze-za-android-i-ios.html Power Rangers: Legacy Wars излезе за Android и iOS - Телефони.мк - 12:15 27/03 Mon, 27 Mar 2017 10:15:27 +0000 Телефони.мк - 12:15 27/03
Суперхероите од Power Rangers играта добија мобилна верзија за Android и iOS. Power Rangers: Legacy Wars е бесплатна, која има неколку компоненти што се купуваат кога играте. Колку повеќе играте, толку повеќе шанси имате да ослободувате нови Ренџери ...
Филм24: Power Rangers беа немоќни да дојдат до врвот
Кајгана: "Beauty and the Beast" уште на врвот на боксофисот
Таратур: Power Rangers во Русија добија ознака „18+“, дознајте зошто
4 поврзани вести »
]]>
Филм
Дневен хороскоп (03.28.2017) Вторник | Репортер http://www.time.mk/c/1a14e02b1a/dneven-horoskop-03-28-2017-vtornik.html Дневен хороскоп (03.28.2017) Вторник - Репортер - 23:43 27/03 Mon, 27 Mar 2017 21:43:34 +0000 Репортер - 23:43 27/03
Овен (21.03 – 20.04) Во прашање се екстремни промени периодов, како позитивни, така и негативни. Мора да се изборите со овие турбуленции иако за тоа нема да имате сила, барем не викендов. Доколку ви се допаѓа една Девица, не губете време.
Press24: Хороскопот јасен: На овие знаци им е судено да останат сами
Среќа.mk: Среќен дневен хороскоп: вторник (28 март, 2017)
Убавина и Здравје: Откријте какви се хороскопските знаци во љубовта
14 поврзани вести »
]]>
Живот / Уметност
Моментот кога повредена ајкула ќе побара помош од нуркач | Кајгана http://www.time.mk/c/9859ae024a/momentot-koga-povredena-ajkula-ke-pobara-pomos-od-nurkac.html Моментот кога повредена ајкула ќе побара помош од нуркач - Кајгана - 20:35 27/03 Mon, 27 Mar 2017 18:35:35 +0000 Кајгана - 20:35 27/03
Во водите на Флорида снимен е интересен настан кога повредена ајкула побарала помош од нуркач. Џош Еклес се нашол на вистинското место во моментот кога ајкулата била повредена од јадица во стомакот.
За Се: (ВИДЕО) Застрашувачкиот момент кога агресивна ајкула ќе нападне нуркач
Точка: Погледнете го овој неверојатен момент кога ајкула му пришла на нуркач и го молела за помош
За Се: (ВИДЕО) Моментот кога повредена ајкула ќе побара помош од нуркач
4 поврзани вести »
]]>
Живот / Уметност
Пет најчести грешки кои туристите ги прават во Рим | А1 On http://www.time.mk/c/cebed629f1/pet-najcesti-greski-koi-turistite-gi-pravat-vo-rim.html Пет најчести грешки кои туристите ги прават во Рим - А1 On - 09:45 26/03 Sun, 26 Mar 2017 07:45:09 +0000 А1 On - 09:45 26/03
Познатата стара изрека гласи: „Кога си во Рим, однесувај се како Римјанин“. А вистинските Римјани умеат лесно да ги препознаат оние кои не се однесуваат „како Римајни“. Овие пет работи лесно ќе издадат дека некој е турист во „вечниот град“. 1.
Среќа.mk: Пет најчести грешки кои туристите ги прават во Рим
Таратур: Туристички грешки во Вечниотт град: Кога сте во Рим, не го правете ова
]]>
Патувања
Понуда на туристичка агенција која не се одбива: Еден ден во чевлите на Коза Ностра | Точка http://www.time.mk/r/NONE/41bfb5dc4e/ponuda-na-turisticka-agencija-koja-ne-se-odbiva-eden-den-vo-cevlite-na-koza-nostra.html Понуда на туристичка агенција која не се одбива: Еден ден во чевлите на Коза Ностра - Точка - 21:52 27/03 Mon, 27 Mar 2017 19:52:44 +0000 Точка - 21:52 27/03
Туристичка агенција во Сицилија нуди тура која ќе ви овозможи да нурнете во драматичниот свет на локалната мафија. "Anti-Mafia Mafia“ е името на туристичката тура која ја организира агенцијата Easy Trapani, која предизвика голем интерес меѓу ...
]]>
Патувања
Нова моќ на спанаќот врз срцето | Глас на Америка http://www.time.mk/c/736bd18051/nova-mok-na-spanakot-vrz-srceto.html Нова моќ на спанаќот врз срцето - Глас на Америка - 21:06 27/03 Mon, 27 Mar 2017 19:06:29 +0000 Глас на Америка - 21:06 27/03
Научниците велат дека листот на зеленчукот би можел да се користи при замена на клетки, оштетени од срцев удар Спанаќот е познат по неговата хранлива вредност, но, еден нов експеримент открива и друга моќ на овој зеленчук.
Кумановски м.: РЕВОЛУЦИЈА: Научниците направија срце од листови спанаќ (видео)
Локално: Научници го претворија листот на спанаќот во ткиво во кое може да циркулира крв
Слободен Печат: Научници претворија лист од спанаќ во човечко срцево ткиво
5 поврзани вести »
]]>
Здравје
Oваа билка ја открил Архангел Михаил, лечи буквално се, а денеска е сосема заборавена | Република http://www.time.mk/c/e81a9ae35c/ovaa-bilka-ja-otkril-arhangel-mihail-leci-bukvalno-se-a-deneska-e-sosema-zaboravena.html Oваа билка ја открил Архангел Михаил, лечи буквално се, а денеска е сосема заборавена - Република - 22:45 27/03 Mon, 27 Mar 2017 20:45:40 +0000 Република - 22:45 27/03
Во народната медицина ова растение се смета за лек на се. Ангелика се користи и како лек, и како храна и како зачин поради ароматичниот вкус и мирис. Во средниот век била една од главните лековити билки кои се користеле, а главната употреба и била ...
Курир: Чај кој го чисти црниот дроб, ги намалува главоболките и спречува рак
Мама365: Чај од ѓумбир и мед како прва помош при болки во грлото
Боза: Речете збогум на ракот, дебелината и дејбетисот со помош на замрзнат лимон
8 поврзани вести »
]]>
Здравје
Макало од суви пиперки | Мои рецепти http://www.time.mk/c/6292640eed/makalo-od-suvi-piperki.html Макало од суви пиперки - Мои рецепти - 21:17 27/03 Mon, 27 Mar 2017 19:17:08 +0000 Мои рецепти - 21:17 27/03
Во касерола се стават пиперките и компирот да се сварат. Одкако ќе се сварат компирот се лупи и се пасира, а пиперките со лажичка ги чистиме од кожичката и семето. Исчистените пиперки ги сврзуваме со компирот и претходно истолчениот лук додаваме и ...
Мои рецепти: Компир салата со шери домати и рукола
Мои рецепти: Компир салата со тиквички
Мама365: Вкусни уштипци од тиквичка
21 поврзани вести »
]]>
Храна / Фитнес
Намаз од авокадо - Гвакамоле (посно) | Мои рецепти http://www.time.mk/c/8cff6fa700/namaz-od-avokado-gvakamole-posno.html Намаз од авокадо - Гвакамоле (посно) - Мои рецепти - 22:07 27/03 Mon, 27 Mar 2017 20:07:24 +0000 Мои рецепти - 22:07 27/03
1. Доматот, кромидот и пиперчето се сечкаат на парчнца. 2. Авокадото и зеленчукот се ставаат во еден сад заедно, се зачинуваат и се промешуваат, така што авокадото да се пасира, но сепак да останат мали парченца. 3.
Мои рецепти: Бадем шопска салата (посно, хроно)
Мама365: Диета со бадеми
Мои рецепти: Сладок намаз од тиква и бадеми (посно)
4 поврзани вести »
]]>
Храна / Фитнес
Ви опаѓа косата? Ве плаши купот влакна на четката? Проверете дали се работи за ова! | Убавина и Здравје http://www.time.mk/c/3e927df596/vi-opagja-kosata-ve-plasi-kupot-vlakna-na-cetkata-proverete-dali-se-raboti-za-ova.html Ви опаѓа косата? Ве плаши купот влакна на четката? Проверете дали се работи за ова! - Убавина и Здравје - 19:41 27/03 Mon, 27 Mar 2017 17:41:11 +0000 Убавина и Здравје - 19:41 27/03
Ако сте забележале зголемено опаѓање на косата, а сигурни сте дека причина за тоа не е лошата исхрана, ниту хормонско нарушување, можеби е време да се консултирате со дерматолог за да ви го прегледа темето.
Мама365: Како да ја подмладите кожата на рацете
Exclusive.mk: КОНЕЧНО откријано кој е ВИНОВНИКОТ за вашите акни, брчки, лош тен
Локално: 5 начини да ги заштитиме косата од сонцето
6 поврзани вести »
]]>
Убавина / Стил / Мода
Моден тренд: Дали сте пробале син ајлајнер? | Убавина и Здравје http://www.time.mk/c/ffe815556d/moden-trend-dali-ste-probale-sin-ajlajner.html Моден тренд: Дали сте пробале син ајлајнер? - Убавина и Здравје - 18:15 27/03 Mon, 27 Mar 2017 16:15:20 +0000 Убавина и Здравје - 18:15 27/03
Оваа сезона сината боја апсолутно доминира на модната сцена, па овој тренд се забележува и кај пролетната шминка. Особено се истакнува синиот ајлајнер, кој се нанесува со речиси секој стил на шминкање.
Телеграф: ДЕВОЈКИ СЛУШАЈТЕ ВНИМАТЕЛНО: Имаат над 100 години, а ги даваат најдобрите совети за убавина (ВИДЕО)
Кафе пауза: 5 најчести грешки при нанесувањето руменило и како да ги избегнете
]]>
Убавина / Стил / Мода
Поради овие 4 работи сексот во триесеттите е поразличен! | Точка http://www.time.mk/c/bec19fdb7b/poradi-ovie-4-raboti-seksot-vo-triesettite-e-porazlicen.html Поради овие 4 работи сексот во триесеттите е поразличен! - Точка - 21:57 27/03 Mon, 27 Mar 2017 19:57:31 +0000 Точка - 21:57 27/03
Запознаените со ситуацијата, велат дека сексот во триесеттите станува подобар и повозбудлив поради стекнатото искуство, но човечката природа носи одредени промени кои се појавуваат со текот на годините.
БркајРабота: Зошто лезбејките имаат почести оргазми од хетеросексуалните жени?
Вечер: Објаснете му го сексот на вашето дете без да ви биде непријатно
Убавина и Здравје: Откриена е најголемата лага за сексот
11 поврзани вести »
]]>
Интима
Ако ја поседувате оваа карактеристика со партнерот вие сте совршен пар | Курир http://www.time.mk/c/2c608ef86d/ako-ja-poseduvate-ovaa-karakteristika-so-partnerot-vie-ste-sovrsen-par.html Ако ја поседувате оваа карактеристика со партнерот вие сте совршен пар - Курир - 22:58 27/03 Mon, 27 Mar 2017 20:58:13 +0000 Курир - 22:58 27/03
Што мислите, која е тајната за цврста врска? Почит и љубов, поддршка и разбирање. Но експертите тврдат дека ниту една од овие карактеристики не се точниот одговор на прашањето. Па, за што тогаш станува збор? Џејмс Прис, познат и како гуруто за ...
Скопје инфо: Ако ја поседувате оваа карактеристика со партнерот вие сте совршен пар
Среќа.mk: Ако ја поседувате оваа карактеристика со партнерот вие сте совршен пар
]]>
Интима
Сума од која боли глава: Манчестер Ј. нуди 200 милиони евра за Нејмар | Нова ТВ http://www.time.mk/c/c216f0940a/suma-od-koja-boli-glava-mancester-j-nudi-200-milioni-evra-za-nejmar.html Сума од која боли глава: Манчестер Ј. нуди 200 милиони евра за Нејмар - Нова ТВ - 00:46 28/03 Mon, 27 Mar 2017 22:46:23 +0000 Нова ТВ - 00:46 28/03
Нејмар би можел да стане најскап фудбалер во светот во летниот преоден рок. Според шпанските медиуми, Манчестер Ј. е подготвен да ѝ понуди на Барселона 200 милиони евра за привлекување на бразилскиот напаѓач на „Олд Трафорд“ кој, во случај на ...
СуперСпорт: Познато е поради што Нејмар сака да ја напушти Барселона?
СуперСпорт: Многу побогати отколку што мислевте – Роналдо за сезона 87.5 милиони евра, следуваат Меси, Нејмар, Бејл, Лавеци
Спортклуб: Роналдињо ќе го облече повторно каталонскиот дрес против Реал Мадрид
83 поврзани вести »
]]>
Фудбал
Ќе има оган во Евертон – Лукаку и Баркли донесуваат 110 милиони евра, половина веднаш одат на голман и дефанзивец | СуперСпорт http://www.time.mk/c/23db3fc96f/ke-ima-ogan-vo-everton-lukaku-i-barkli-donesuvaat-110-milioni-evra-polovina-vednas-odat-na-golman-i-defanzivec.html Ќе има оган во Евертон – Лукаку и Баркли донесуваат 110 милиони евра, половина веднаш одат на голман и дефанзивец - СуперСпорт - 21:39 27/03 Mon, 27 Mar 2017 19:39:58 +0000 СуперСпорт - 21:39 27/03
Првите ѕвезди заминуваат во поголеми клубови, а Роналд Куман ќе добие голем буџет за засилувања и на мета веднаш има двајца. Евертон има уште една просечна сезона во свој стил. Далеку од борбата за опстанок, но недоволно за на врвот.
СуперСпорт: „Признавам, во почетокот не се сложував со Зидан“
СуперСпорт: Шпанецот откри – Бев на чекор од трансфер во Арсенал и Јувентус
Екипа: Добра вест за Челси – Азар се враќа против Кристал палас
42 поврзани вести »
]]>
Фудбал
Кошарка: Душко Вујошевиќ ја презема БиХ | Нова ТВ http://www.time.mk/c/4c139cdd80/kosarka-dusko-vujosevik-ja-prezema-bih.html Кошарка: Душко Вујошевиќ ја презема БиХ - Нова ТВ - 19:02 27/03 Mon, 27 Mar 2017 17:02:39 +0000 Нова ТВ - 19:02 27/03
Душко Вујошевиќ (58) и официјално е избран за нов селектор на кошаркарската репрезентација на БиХ по едногласната поддршка што ја доби од членовите на Управниот одбор на Федерацијата. Искусниот стручњак е во тренерски води веќе три децении.
Спортклуб: Вујошевиќ извојува победа над Пипан за селекторското столче на БиХ
Дерби: Вујошевиќ седна на клупата на БиХ
Екипа: Вујошевиќ нов селектор на БиХ
6 поврзани вести »
]]>
Кошарка
Триесет и шести трипл-дабл на Вестбрук во поразот на Оклахома од Хјустон, неверојатен пресврт на Сакраменто во Лос Анџелес | 24 Вести http://www.time.mk/c/742e007dd9/trieset-i-sesti-tripl-dabl-na-vestbruk-vo-porazot-na-oklahoma-od-hjuston-neverojaten-presvrt-na-sakramento-vo-los-andzeles.html Триесет и шести трипл-дабл на Вестбрук во поразот на Оклахома од Хјустон, неверојатен пресврт на Сакраменто во Лос Анџелес - 24 Вести - 13:48 27/03 Mon, 27 Mar 2017 11:48:27 +0000 24 Вести - 13:48 27/03
Вчеравечер и рано утрово се одиграа 10 натпревари во НБА лигата.За одбележување е дербито помеѓу Хјустон и Оклахома, како и неверојатниот пресврт на Сакраменто против ЛА Клиперс. Дербито помеѓу Хјустон и Оклахома му припадна на домаќинот со 137:125 ...
СуперСпорт: „За Лејкерс сум секогаш тука, само треба да ме повикаат“
Вест: На Кливленд му виси првото место на Истокот
Дерби: Харден ја доби битката со Вестбрук: Трибл-даблот на Рас слаб за артилеријата на Хјустон (Видео)
40 поврзани вести »
]]>
Кошарка
ВИДЕО: Еве како Клајн со гол во последните секунди го „замрзна“ Омејер | Gol.mk http://www.time.mk/c/7a311349fc/video-eve-kako-klajn-so-gol-vo-poslednite-sekundi-go-zamrzna-omejer.html ВИДЕО: Еве како Клајн со гол во последните секунди го „замрзна“ Омејер - Gol.mk - 21:25 27/03 Mon, 27 Mar 2017 19:25:26 +0000 Gol.mk - 21:25 27/03
Ракометарите на Нант, за кој од наредната сезона ќе настапува и нашиот Кирил Лазаров, во првиот осминафинален натпревар во Лигата на шампионите на домашен терен одиграа 26-26 против фаворизираниот тим на ПСЖ.
Gol.mk: ВИДЕО: Ремек дело на Бомбач - без гледање го совлада голманот Портнер
Канал5: Пуштени во продажба билетите за 1/4 финалето, на Вардар - Фленсбург од 200 до 600 денари
Дерби: Душебаев: Раул може да ја однесе Македонија до медал!
39 поврзани вести »
]]>
Ракомет
„Трофеј Вардар“ по година пауза повторно во „Јане Сандански“ | 24 Ракомет http://www.time.mk/c/4558070e2c/trofej-vardar-po-godina-pauza-povtorno-vo-jane-sandanski.html „Трофеј Вардар“ по година пауза повторно во „Јане Сандански“ - 24 Ракомет - 18:43 27/03 Mon, 27 Mar 2017 16:43:56 +0000 24 Ракомет - 18:43 27/03
По една година пауза поради Олимписките игри, Вардар ова лето ќе го организира вториот пријателски ракометен турнир „Трофеј Вардар“. Од 16ти до 19 август спортскиот центар „Јане Сандански“ ќе биде домаќин на нов ракометен настан.
Дерби: Лејно ќе го чува голот на вардарки уште две сезони (Фото)
Вардар: Амандин Лејно уште две сезони во Вардар
SportMedia: Билет за четвртфиналето ќе чини од 200 до 600 денари
48 поврзани вести »
]]>
Ракомет
Алонсо разочаран по трката во Австралија: Најлоши сме, во нормални услови ќе бидеме последни! | МКД http://www.time.mk/c/a28205b16c/alonso-razocaran-po-trkata-vo-avstralija-najlosi-sme-vo-normalni-uslovi-ke-bideme-posledni.html Алонсо разочаран по трката во Австралија: Најлоши сме, во нормални услови ќе бидеме последни! - МКД - 21:55 27/03 Mon, 27 Mar 2017 19:55:01 +0000 МКД - 21:55 27/03
Фернандо Алонсо е разочарн по воведната трка од новата сезона, вели дека Мекларен Хонда е со најлоши перформанси и во нормални услови ќе бидат последни Шпанецот ги надмина очекувањата во Австралија, се пласираше на 13.
SportMedia: Луис сака дуел на „најдобрите“ со Фетел
Стандард: Лауда: И Розберг не би се справил подобро од Валтери
Вест: Фетел го надмудри Хамилтон и го прекина постот на Ферари
56 поврзани вести »
]]>
Автомото
Италијаните го запукаа Роси на Твитер: Vergogna – Срам за „докторот“ поради малото детенце (Видео) | Спортклуб http://www.time.mk/c/5684998776/italijanite-go-zapukaa-rosi-na-tviter-vergogna-sram-za-doktorot-poradi-maloto-detence-video.html Италијаните го запукаа Роси на Твитер: Vergogna – Срам за „докторот“ поради малото детенце (Видео) - Спортклуб - 16:49 27/03 Mon, 27 Mar 2017 14:49:17 +0000 Спортклуб - 16:49 27/03
Како Формула 1, така викендов почна и новата сезона во кралската Мото ГП класа, по 69 пат во нејзината историја. Првата трка се возеше во Катар, а победник беше Маверик Винјалес, кој за прв пат триумфира со новата екипа (Јамаха).
СуперСпорт: „Среќен сум затоа што цело време го гледав Маверик“
Мотори: Победа за Вињалес на првата трка од сезоната
Вечер: Вињалес оствари победа во дебито за Јамаха
20 поврзани вести »
]]>
Автомото
Повеќе совети од трибините за подобар тенис | Екипа http://www.time.mk/c/adb429549f/poveke-soveti-od-tribinite-za-podobar-tenis.html Повеќе совети од трибините за подобар тенис - Екипа - 16:02 26/03 Sun, 26 Mar 2017 14:02:37 +0000 Екипа - 16:02 26/03
Во иднина тенисерките за време на мечот ќе може да примаат совети од своите тренери на трибините, најави извршниот директор на ВТА, Стив Симон. Промените во женскиот тенис треба да се воведат наскоро и тие според Симон ќе донесат поголем квалитет.
Вечер: Тенисерките ќе може да комуницираат со тренерите
Gol.mk: Ново правило во женскиот тенис: Тренерите ќе можат да делат совети од трибини
]]>
Тенис
АТП ќе го тестира „златниот поен“ следниот месец во Милано | Gol.mk http://www.time.mk/r/NONE/a35514cf92/atp-ke-go-testira-zlatniot-poen-sledniot-mesec-vo-milano.html АТП ќе го тестира „златниот поен“ следниот месец во Милано - Gol.mk - 23:55 27/03 Mon, 27 Mar 2017 21:55:21 +0000 Gol.mk - 23:55 27/03
Асоцијацијата на професионални тенисери ќе ги тестира промените во правилникот на играра на турнирот од 7 до 11 ноември во Милано. Главната промена е тоа што при резултат 40-40 во гемот, тенисерите ќе играат „златен поен“.
]]>
Тенис
Младински турнир во шах | Вечер http://www.time.mk/c/477f56382e/mladinski-turnir-vo-sah.html Младински турнир во шах - Вечер - 15:20 27/03 Mon, 27 Mar 2017 13:20:33 +0000 Вечер - 15:20 27/03
Во спортската сала на ООУ „Наум Наумовски – Борче" во населба Маџари, 106 млади шахисти поделени во три турнири, два дена се бореа со голем ентузијазам и желба за што подобар пласман Турнирот беше организиран по повод патрониот празник на ООУ Н.Н.
Курир: Младински турнир во шах во Гази Баба
А1 On: Младински турнир во шах во Гази Баба
Вечер: Се одржа младински шаховски турнир
6 поврзани вести »
]]>
Останато
7 медали за „ИГОР ММА“ од Битола на државното првенство во џиу џицу | Шеталиште http://www.time.mk/c/a6deda28d9/7-medali-za-igor-mma-od-bitola-na-drzavnoto-prvenstvo-vo-dziu-dzicu.html 7 медали за „ИГОР ММА“ од Битола на државното првенство во џиу џицу - Шеталиште - 13:20 27/03 Mon, 27 Mar 2017 11:20:53 +0000 Шеталиште - 13:20 27/03
Вчера во Штип се одржа Државното првенство во џиу џицу во дисциплините во не ваза и борби. На државното првенство учествуваше и клубот „ИГОР ММА“ од Битола со 9 натпреварувачи кои освоија 7 медали.
Вечер: Меѓународен турнир во таеквондо
Маркукуле: Државното првенство во Бразилска Џиу Џица во Прилеп
А1 On: Почна меѓународниот турнир во таеквондо „Скопје Опен 2017”
10 поврзани вести »
]]>
Останато