TIME.mk - Автомобили / Мотори http://www.time.mk/ TIME.mkhttp://www.time.mk/images/LOGO.pnghttp://www.time.mk/ mk Mon, 22 May 2017 21:17:15 +0000 600 Се планира и ВРС-изведба на „шкода карок“ | Телеграф http://www.time.mk/c/09cd2bcc78/se-planira-i-vrs-izvedba-na-skoda-karok.html Се планира и ВРС-изведба на „шкода карок“ - Телеграф - 23:10 22/05 Mon, 22 May 2017 21:10:52 +0000 Телеграф - 23:10 22/05
Новиот компактен СУВ на Чесите би можел наскоро да добие и спортска, перформанс верзија за тие што сакаат жестоко минување низ свиоци, иако проектот сè уште не е официјално потврден Од светското деби пред само неколку дена во Стокхолм на Škoda Karoq ...
Авто Магазин: Škoda Karoq :: Стилски обликуван кросовер кој го заменува Yeti
Спортклуб: Во Стокхолм Официјално претставена Škoda Kаroq
А1 On: Шкода го претстави моделот Карок
7 поврзани вести »
]]>
Автомобили / Мотори
Електричните автомобили ќе се полнат во текот на возењето? | Курир http://www.time.mk/c/21e4ef9893/elektricnite-avtomobili-ke-se-polnat-vo-tekot-na-vozenjeto.html Електричните автомобили ќе се полнат во текот на возењето? - Курир - 22:34 22/05 Mon, 22 May 2017 20:34:19 +0000 Курир - 22:34 22/05
Телекомуникациската компанија Qualcomm во Франција ја презентираше пробната делница на патот кој им овозможува безжично дополнување на погонските батерии на електричните автомобили за време на возењето.
Точка: Leaf добива наследник: Популарниот електричен автомобил на Nissan во ново руво
Додај Гас: Renault ќе ги полни електромобилите во движење
CARClub: Утринска Гимнастика: Renault ги електрифицира улиците на Париз!
4 поврзани вести »
]]>
Автомобили / Мотори
Оф роуд мотоциклите ќе бидат забранети во некои делови од Дубаи | Мотори http://www.time.mk/c/98153dcb86/of-roud-motociklite-ke-bidat-zabraneti-vo-nekoi-delovi-od-dubai.html Оф роуд мотоциклите ќе бидат забранети во некои делови од Дубаи - Мотори - 21:15 22/05 Mon, 22 May 2017 19:15:46 +0000 Мотори - 21:15 22/05
Оф роуд мотоциклите ќе бидат забранети во некои делови од Дубаи со цел да се намали асоцијалното однесување. Оф роуд мотоциклите ќе бидат забранети во некои делови од Дубаи со цел да се намали асоцијалното однесување.
Фактор: Погледнете ја велосипедската оф-роуд тура низ Мариово прикажана со дрон и go pro камера
Макфакс: Велосипедската оф-роуд тура низ Мариово прикажана со дрон и go pro камера
Денар: Погледнете ја велосипедската оф-роуд тура низ Мариово прикажана со дрон и go-pro камера(видео)
4 поврзани вести »
]]>
Автомобили / Мотори
Шефот на одделот за автономни возила во Ford ќе застане на чело на компанијата | Стандард http://www.time.mk/c/e4e7d92e1a/sefot-na-oddelot-za-avtonomni-vozila-vo-ford-ke-zastane-na-celo-na-kompanijata.html Шефот на одделот за автономни возила во Ford ќе застане на чело на компанијата - Стандард - 17:43 22/05 Mon, 22 May 2017 15:43:25 +0000 Стандард - 17:43 22/05
Рокада на врвот на автомобилскиот гигант Ford ќе доведе до повлекување на сегашниот извршен директор Марк Филдс кој ќе биде заменет од Џим Хакет. Досега Хакет го предводеше развојот на самоуправувачките автомобили на Ford и неговто унапредување е ...
Авто Магазин: Ford му дава отказ на Марк Филдс!
Фактор: Ford го менува главниот директор, време е за нови технологии
Automedia: Стартуваше производството на новата Ford Fiesta
4 поврзани вести »
]]>
Автомобили / Мотори
ВОЗЕВМЕ: Запознавање со новата BMW 5 Series! | CARClub http://www.time.mk/c/98a5dba4aa/vozevme-zapoznavanje-so-novata-bmw-5-series.html ВОЗЕВМЕ: Запознавање со новата BMW 5 Series! - CARClub - 11:37 22/05 Mon, 22 May 2017 09:37:21 +0000 CARClub - 11:37 22/05
„Петката“ е своевиден стандард во гамата на BMW – токму овој модел треба да ги исполни очекувањата на наголемиот број на купувачи, и токму тука одговорноста на инженерите и дизајнерите е најголема! Дали знаете дека Серијата 5 на BMW се произведува ...
Авто Плус: Што да очекуваме од новиот BMW 3
А1 On: „Волво“ во иднина нема да произведува нови дизел модели
]]>
Автомобили / Мотори
Smart Electric Drive :: Вистинска градска ракета | Авто Магазин http://www.time.mk/r/NONE/21490d91ca/smart-electric-drive-vistinska-gradska-raketa.html Smart Electric Drive :: Вистинска градска ракета - Авто Магазин - 21:07 22/05 Mon, 22 May 2017 19:07:29 +0000 Авто Магазин - 21:07 22/05
Електроавтомобилите веќе не се егзотика на улиците. Сé уште не се ни наша секојдневица, но решително чекорат и кон тој момент. Незабележително и цело време настрана од главните текови, Smart во тоа учествува веќе десет години.
]]>
Автомобили / Мотори
Lightning Motocycles сакаат да произведат мотоцикл кој ќе може да помине 650 километри со едно полнење | Мотори http://www.time.mk/r/NONE/3a38ca0368/lightning-motocycles-sakaat-da-proizvedat-motocikl-koj-ke-moze-da-pomine-650-kilometri-so-edno-polnenje.html Lightning Motocycles сакаат да произведат мотоцикл кој ќе може да помине 650 километри со едно полнење - Мотори - 21:15 22/05 Mon, 22 May 2017 19:15:46 +0000 Мотори - 21:15 22/05
Се чини дека Zero и Electrica добиваат сериозен конкурент откако Lightning Motocycles објавија дека ќе се вклучат во производството на електрични мотоцикли. Од компанијата објавија дека планираат да го тестираат прототипот кој ќе може со едно ...
]]>
Автомобили / Мотори
КТМ го претстави првиот двотактен ендуро мотоцикл во светот со директно вбризгување на гориво | Мотори http://www.time.mk/r/NONE/8a40cdf9e1/ktm-go-pretstavi-prviot-dvotakten-enduro-motocikl-vo-svetot-so-direktno-vbrizguvanje-na-gorivo.html КТМ го претстави првиот двотактен ендуро мотоцикл во светот со директно вбризгување на гориво - Мотори - 20:42 22/05 Mon, 22 May 2017 18:42:43 +0000 Мотори - 20:42 22/05
Конечно пристигнаа! КТМ ги претстави првите двотактни мотоцикли со директно вбризгување на горивото кои имаат EXC TPI (Transfer Port Injection) Претстојните KTM 250 EXC TPI и 300 EXC TP ендуро модели се опремени со ново дизајниран систем за ...
]]>
Автомобили / Мотори
ФОТО: Вака би можела да изгледа новата Opel Corsa | Високи Октани http://www.time.mk/r/NONE/ef67281cab/foto-vaka-bi-mozela-da-izgleda-novata-opel-corsa.html ФОТО: Вака би можела да изгледа новата Opel Corsa - Високи Октани - 18:45 22/05 Mon, 22 May 2017 16:45:37 +0000 Високи Октани - 18:45 22/05
Corsa F инспирирана од Astrа K и Insigniа B, ќе користи PSA технологија, при што најверојатно ќе се произведува во Poissy или Mulhouse, Франција Opel соопшти дека има продадено 750.000 единици на актуелната Corsа E, претставена 2014 година, а ...
]]>
Автомобили / Мотори
Пет грешки кои несвесно ги правите кога возите Супермото | Мотори http://www.time.mk/r/NONE/9f45c8edcd/pet-greski-koi-nesvesno-gi-pravite-koga-vozite-supermoto.html Пет грешки кои несвесно ги правите кога возите Супермото - Мотори - 20:59 22/05 Mon, 22 May 2017 18:59:25 +0000 Мотори - 20:59 22/05
Возењето на Супермото е можеби едно од најинтересните работи што можете да ги направите на две тркала. Мотоцикли за нерамен терен опремени со улични гуми, супермото нуди одлична услови за возење низ град како и можност за вежбање на вашата техника ...
]]>
Автомобили / Мотори