TIME.mk - Автомобили / Мотори http://www.time.mk/ TIME.mkhttp://www.time.mk/images/LOGO.pnghttp://www.time.mk/ mk Sun, 22 Oct 2017 02:41:38 +0000 600 Ford го тестира новиот караван на Focus | Авто Плус http://www.time.mk/c/4145cdc186/ford-go-testira-noviot-karavan-na-focus.html Ford го тестира новиот караван на Focus - Авто Плус - 15:07 21/10 Sat, 21 Oct 2017 13:07:21 +0000 Авто Плус - 15:07 21/10
Четвртата генерација на популарниот Ford Focus ќе дебитира во почетокот на следната година, а малку подоцна ќе стартува и продажбата во Европа Од Ford веќе дадоа до знаење дека новиот модел ќе биде позициониран повисоко во однос на моделите во ...
Авто Плус: Новиот Renault Koleos е веќе во Македонија
CARClub: Новиот Renault Koleos пристигна во Македонија
Авто Плус: Новата Dacia Sandero подготвена до 2019
4 поврзани вести »
]]>
Автомобили / Мотори
ВИДЕО: Епл подготвува пенкало за прецизно типкање и цртање на екран | А1 On http://www.time.mk/c/7afa23ebbf/video-epl-podgotvuva-penkalo-za-precizno-tipkanje-i-crtanje-na-ekran.html ВИДЕО: Епл подготвува пенкало за прецизно типкање и цртање на екран - А1 On - 13:28 21/10 Sat, 21 Oct 2017 11:28:47 +0000 А1 On - 13:28 21/10
Компанијата Епл има намера до 2019 година на пазарот да исфрли ново „Епл Пенсил“ пенкало коешто на корисниците на „Ајфон“ и „Ајпад“ ќе им овозможи потполна прецизност во типкањето и скицирањето на екраните на допир.
Црнобело: Ги продава производите трипати поскапо од трошокот: 8 помалку познати факти за Apple
Фактор: Акциите на Епл тонат, новиот ајфон ги потопи?
Денар: Упс! Акциите на Apple тонат, лошите вести брзо се шират
4 поврзани вести »
]]>
Автомобили / Мотори
Новиот ауди А7 спортбек изгледа одлично и има еден куп нова технологија (ФОТО+ВИДЕО) | МКД http://www.time.mk/c/5ccad88f26/noviot-audi-a7-sportbek-izgleda-odlicno-i-ima-eden-kup-nova-tehnologija-foto-video.html Новиот ауди А7 спортбек изгледа одлично и има еден куп нова технологија (ФОТО+ВИДЕО) - МКД - 23:21 20/10 Fri, 20 Oct 2017 21:21:53 +0000 МКД - 23:21 20/10
По целата тизер кампања, Ауди ја тргна прекривката од новиот А7 спортбек (Audi A7 Sportback). Очигледно инспириран од концептот пролог, А7 има вкусен и раскошен дизајн со широката „синглфрејм“ маска со карактеристични фарови и спортски отвори за ...
Високи Октани: ФОТО/ВИДЕО: Новиот 2018 Audi A7 Sportback и официјално
Кајгана: Светска премиера: Audi A7 Sportback за 2018
Додај Гас: 2019 Audi A7 Sportback – напредок во секој поглед
4 поврзани вести »
]]>
Автомобили / Мотори
Актуелната G-Class му кажа збогум на моделот од 310.000 евра | Точка http://www.time.mk/r/NONE/1dba9d129e/aktuelnata-g-class-mu-kaza-zbogum-na-modelot-od-310-000-evra.html Актуелната G-Class му кажа збогум на моделот од 310.000 евра - Точка - 02:11 22/10 Sun, 22 Oct 2017 00:11:06 +0000 Точка - 02:11 22/10
Додека новата G-Class се' уште е во фаза на развој, Mercedes одлучи актуелната генерација да ја испрати во историјата со лансирањето на специјалната, ограничена “финална” серија од екстремната верзија G65 AMG.
]]>
Автомобили / Мотори
Поглед во кристалната кугла на Volvo Trucks | Авто Магазин http://www.time.mk/r/NONE/d527e9a124/pogled-vo-kristalnata-kugla-na-volvo-trucks.html Поглед во кристалната кугла на Volvo Trucks - Авто Магазин - 20:47 21/10 Sat, 21 Oct 2017 18:47:56 +0000 Авто Магазин - 20:47 21/10
Како компанија Volvo отсекогаш бил предводник на технологиите, посебно безбедносните. Затоа и целата наша програма започна со ветувањето дадено од директорот за регионот Роберт Гроздановски, кој кажа дека цел им е нивните возила во иднина да не ...
]]>
Автомобили / Мотори
Скопје Круг 2017 – Квалификации | CARClub http://www.time.mk/r/NONE/e7e8ef745b/skopje-krug-2017-kvalifikacii.html Скопје Круг 2017 – Квалификации - CARClub - 18:24 21/10 Sat, 21 Oct 2017 16:24:45 +0000 CARClub - 18:24 21/10
Денес беа квалификациите од Скопје Круг, а ние ви пренесуваме фотографии од атмосферата како и резултатите од денешното натпреварување! Прекрасното време беше само дополнителен изговор да има навистина многу посетители на денот на квалификациите за ...
]]>
Автомобили / Мотори
Ноќна трка во Formula 1 во Австралија? | Авто Плус http://www.time.mk/r/NONE/9b587374d2/nokna-trka-vo-formula-1-vo-avstralija.html Ноќна трка во Formula 1 во Австралија? - Авто Плус - 16:12 21/10 Sat, 21 Oct 2017 14:12:45 +0000 Авто Плус - 16:12 21/10
Дали ви се допаѓа идејата за уште една ноќна улична трка во F1 автомобили, освен онаа во Сингапур Дали ви се допаѓа идејата за уште една ноќна улична трка во F1 автомобили, освен онаа во Сингапур.
]]>
Автомобили / Мотори
Рангирањето за најсигуreн бренд со нов лидер | Авто Плус http://www.time.mk/r/NONE/bd254582c9/rangiranjeto-za-najsiguren-brend-so-nov-lider.html Рангирањето за најсигуreн бренд со нов лидер - Авто Плус - 14:02 21/10 Sat, 21 Oct 2017 12:02:33 +0000 Авто Плус - 14:02 21/10
Американското издание Consumer Reports го публикува својот годишен ранг за најсигурни брендови на автомобили, во кој има нов лидер - Toyota, која скокна за една позиција повисока во однос на минатата година Како што е познато, за основа за ...
]]>
Автомобили / Мотори
Женски и автомобили во календарот на Liqui Moly за 2018 – а што друго? | Авто Плус http://www.time.mk/r/NONE/4835c11a0f/zenski-i-avtomobili-vo-kalendarot-na-liqui-moly-za-2018-a-sto-drugo.html Женски и автомобили во календарот на Liqui Moly за 2018 – а што друго? - Авто Плус - 13:28 21/10 Sat, 21 Oct 2017 11:28:48 +0000 Авто Плус - 13:28 21/10
Германскиот производител на моторни масла Liqui Moly го претстави својот календар за следната година За овогодинешното издание тие за позадината користат автомобили дотерани од тјунинг-работилницата Hamann.
]]>
Автомобили / Мотори
Новата „Јашика Ипсилон-35“ комбинира аналогна и дигитална фотографија | А1 On http://www.time.mk/r/NONE/421dbc262e/novata-jasika-ipsilon-35-kombinira-analogna-i-digitalna-fotografija.html Новата „Јашика Ипсилон-35“ комбинира аналогна и дигитална фотографија - А1 On - 13:28 21/10 Sat, 21 Oct 2017 11:28:47 +0000 А1 On - 13:28 21/10
Хонгконшката компанија „Јашика“ се враќа на пазарот,и тоа со својата нова серија „Ипсилон-35“, кој според најавите и не е само обичен апарат, туку се работи за дигитален хибрид уред што користи и филм.
]]>
Автомобили / Мотори