TIME.mk - Автомото http://www.time.mk/ TIME.mkhttp://www.time.mk/images/LOGO.pnghttp://www.time.mk/ mk Mon, 23 Oct 2017 19:06:02 +0000 600 Хамилтон победник на трката за Големата награда на САД | Алсат-М http://www.time.mk/c/755bb6e84e/hamilton-pobednik-na-trkata-za-golemata-nagrada-na-sad.html Хамилтон победник на трката за Големата награда на САД - Алсат-М - 16:28 23/10 Mon, 23 Oct 2017 14:28:12 +0000 Алсат-М - 16:28 23/10
Луис Хамилтон е победник на трката за Големата награда на САД. Британскиот возач на почетокот го загуби двобојот со Себастијан Фетел, но предноста ја врати во шестиот круг со што не дозволи изненадување до крајот на трката.
Авто Плус: Хамилтон царува во Остин
Макфакс: Јос Ферстапен: ФИА – Меѓународна помош за Ферари
Спортклуб: Таткото на Верстапен и „залепи“ скандалозен прекар на ФИА поради казната на Макс (Фото)
48 поврзани вести »
]]>
Автомото
Коментар: Трката во Скопје беше успешен проект и покрај сите маани | Дерби http://www.time.mk/c/6d74048ae8/komentar-trkata-vo-skopje-bese-uspesen-proekt-i-pokraj-site-maani.html Коментар: Трката во Скопје беше успешен проект и покрај сите маани - Дерби - 19:16 23/10 Mon, 23 Oct 2017 17:16:32 +0000 Дерби - 19:16 23/10
По седум години во Скопје се одржа трка на кружни патеки која собра околу 30 илјади луѓе што дојдоа да ја почуствуваат позитивната енергија која што овие натпревари ја носат, а која што оние кои биле сведоци на зачетоците на македонскиот ...
Дерби: Поддршка за Димушевски од целиот регион: Скопје повторно личеше на тркачки град!
Дерби: Автомобилистичката федерација се оградува од инцидентите на трката во Скопје
А1 On: АФМ се огради од секаква одговорност за инцидентот на кружните трки во Скопје
14 поврзани вести »
]]>
Автомото
Вуле Димушевски во стабилна здравствена состојба | Авто Плус http://www.time.mk/c/6693d65671/vule-dimusevski-vo-stabilna-zdravstvena-sostojba.html Вуле Димушевски во стабилна здравствена состојба - Авто Плус - 12:21 23/10 Mon, 23 Oct 2017 10:21:16 +0000 Авто Плус - 12:21 23/10
По вчерашното неславно завршување на трката која ја чекавме седум години, сепак е добро што Вуле Димушевски е стабилен Се течеше во најдобар ред, беспрекорно и славенички, бидејќи конечно по седум години трка во Скопје , сè до оној осми круг во ...
Дерби: Таткото на Урош Бркиќ откри какви повреди заработил Србинот во инцидентот во Скопје
ТВ21: Александар Димушевски е во стабилна здравствена состојба!
Newsroom: Епилог на денот: Прегазен Димушевски, тужби до Управен суд, Груевски призна одговорност за поразот
68 поврзани вести »
]]>
Автомото
Бугарите Динев и Нејков победници на вториот „Macedonian trophy“ | Gol.mk http://www.time.mk/c/07dc40b58f/bugarite-dinev-i-nejkov-pobednici-na-vtoriot-macedonian-trophy.html Бугарите Динев и Нејков победници на вториот „Macedonian trophy“ - Gol.mk - 01:02 23/10 Sun, 22 Oct 2017 23:02:33 +0000 Gol.mk - 01:02 23/10
Љубен Динев и Димитар Нејков од Бугаријата се победници на вториот меѓународен натпревар со џипови - „Мacedonian trophy“ што се одржа викендов на полигонот за екстремни спортови кај Старо Лагово крај Прилеп.
Канал5: Динев и Нејков од Бугарија победници на меѓународното „Мacedonian trophy“
А1 On: Динев и Нејков од Бугарија победници на меѓународното „Мacedonian trophy“
Шеталиште: ВИДЕО: Заврши второто Меѓународно џип рели „Maceodnian Trophy“ во Прилеп
5 поврзани вести »
]]>
Автомото
Maркез се поблизу до титулата | Авто Плус http://www.time.mk/c/e98a41d617/markez-se-poblizu-do-titulata.html Maркез се поблизу до титулата - Авто Плус - 22:42 22/10 Sun, 22 Oct 2017 20:42:45 +0000 Авто Плус - 22:42 22/10
Шпансиот ас на Honda, актуелниот светски шампион е на чекор да ја одбрани титулата во MotoGP шампионатот во мотоциклизам во „кралската класа“, откако триумфираше во трката за ГН на Австралија на патеката „Филип Ајленд“ Втор беше Роси, а трет Виналес.
Спортклуб: Маркез ита кон нова титула: Денеска ја освои Австралија пред Роси и Вињалес
МКД: Фантастична трка со безброј претекнувања на Филип Ајленд, Маркез со една рака го има пехарот
Сител: Маркез победник на трката во Австралија
14 поврзани вести »
]]>
Автомото
СЕРИОЗЕН ИНЦИДЕНТ: Прекинати кружните автотрки во Скопје! | Екипа http://www.time.mk/r/NONE/d73b8b2add/seriozen-incident-prekinati-kruznite-avtotrki-vo-skopje.html СЕРИОЗЕН ИНЦИДЕНТ: Прекинати кружните автотрки во Скопје! - Екипа - 15:24 22/10 Sun, 22 Oct 2017 13:24:23 +0000 Екипа - 15:24 22/10
Враќањето на кружните автотрки во Скопје за жал го одбележа сериозен инцидент, и тоа во последната трка откако автомобил Хонда излета од патеката и удри еден од организаторите, кои се наоѓаа крај самата патека.
]]>
Автомото
Главниот град зуеше од задоволство - се врати скопската кружна трка! (ФОТОГАЛЕРИЈА) | Sport 1 http://www.time.mk/r/NONE/6249d2ac56/glavniot-grad-zuese-od-zadovolstvo-se-vrati-skopskata-kruzna-trka-fotogalerija.html Главниот град зуеше од задоволство - се врати скопската кружна трка! (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Sport 1 - 16:14 22/10 Sun, 22 Oct 2017 14:14:31 +0000 Sport 1 - 16:14 22/10
По пауза од седум години, во Скпоје повторно збрмчеа автомобили на познатата кружна трка. По булеварот кај Македонската радио телевизија, на брзината ѝ се препуштија десетици зависници од адреналин, а скопјани беа масовна публика.
]]>
Автомото