TIME.mk - Балкан http://www.time.mk/ TIME.mkhttp://www.time.mk/images/LOGO.pnghttp://www.time.mk/ mk Wed, 29 Mar 2017 15:11:13 +0000 600 Три илјади косовски Срби спречени да одат на митинг на Вучиќ | Канал5 http://www.time.mk/c/e4482b6819/tri-iljadi-kosovski-srbi-spreceni-da-odat-na-miting-na-vucik.html Три илјади косовски Срби спречени да одат на митинг на Вучиќ - Канал5 - 15:20 29/03 Wed, 29 Mar 2017 13:20:41 +0000 Канал5 - 15:20 29/03
Нови тензии на релација Белград-Приштина. Повеќе од 60 автобуси со приврзаници на српската напредна партија беа спречени да присуствуваат на митинг во косовскиот град Лепосавич и да му дадат поддршка на претседателскиот кандидат Александар Вучиќ.
+инфо: Хоџај: Со идејата за заеднички пазар Србија сака да доминира во регионот
Panika.be: Македонија во спотот на српскиот кандидат Александар Вучиќ
Телеграф: ВУЧИЌ СО ПОРАКА: Нема да дозволам македонско сценарио во Србија (ФОТО)
34 поврзани вести »
]]>
Балкан
Сенатот на САД изгласа да се одобри влез на Црна Гора во НАТО | Алсат-М http://www.time.mk/c/225e35dc1b/senatot-na-sad-izglasa-da-se-odobri-vlez-na-crna-gora-vo-nato.html Сенатот на САД изгласа да се одобри влез на Црна Гора во НАТО - Алсат-М - 08:48 29/03 Wed, 29 Mar 2017 06:48:00 +0000 Алсат-М - 08:48 29/03
Американскиот Сенат со големо мнозинство изгласа да се одобри влез на Црна Гора во НАТО. Резолуцијата за Црна Гора е усвоена со огромно мнозинство од гласови на сенаторите од двете партии.
Руска реч: Сенатот на САД го одобри зачленувањето на Црна Гора во НАТО
Телеграф: ВЕЌЕ НЕМА НИКАКВИ ПРЕЧКИ: Американскиот Сенат го одобри членството на Црна Гора во НАТО
МРТ: Американскиот Сенат го одобри влезот на Црна Гора во НАТО
38 поврзани вести »
]]>
Балкан
Проговори хрватскиот тинејџер што ги уби своите родители: Не можев веќе да ги поднесам нивните забелешки! | Канал5 http://www.time.mk/c/a782ba0cc9/progovori-hrvatskiot-tinejdzer-sto-gi-ubi-svoite-roditeli-ne-mozev-veke-da-gi-podnesam-nivnite-zabeleski.html Проговори хрватскиот тинејџер што ги уби своите родители: Не можев веќе да ги поднесам нивните забелешки! - Канал5 - 14:27 29/03 Wed, 29 Mar 2017 12:27:23 +0000 Канал5 - 14:27 29/03
- Жал ми е, се каам, свесен сум што направив, но не можев веќе да ги поднесам нивните забелешки - вака 19 годишниот Тин Шунјерга ги објаснил мотивите за ладнокрвното смислено убиство на своите родители! Во излагањето пред државниот обвинител 19 ...
Точка: Проговорил монструмот од Хрватска! Се расплакал и признал: Еве зошто ги убив родителите
Република: Не му давале пари за дрога: Разгалениот син со денови го планирал убиството на родителите
Канал5: 27 крвави часови од убиството на родителите до апсењето: Хрватскиот тинејџер возел во контра насока, тргнал со возилото кон специјалците
6 поврзани вести »
]]>
Балкан
Пратеници бараат од Ципрас да ги скрати пратеничките привилегии | +инфо http://www.time.mk/c/237f530e40/pratenici-baraat-od-cipras-da-gi-skrati-pratenickite-privilegii.html Пратеници бараат од Ципрас да ги скрати пратеничките привилегии - +инфо - 13:03 29/03 Wed, 29 Mar 2017 11:03:32 +0000 +инфо - 13:03 29/03
Пратениците бараат намалување за 50 отсто на пратеничките и министерските пензии, доколку тие имаат и други приходи над 1.500 евра месечно. Пратеници од грчката владејачка партија СИРИЗА побараа од премиерот Алексис Ципрас кратење на пратеничките ...
Стандард: Ципрас се закани дека ќе ги доведе до крај сите случаи на корупција во земјата
А1 On: Пратеници бараат од Ципрас да ги скрати пратеничките привилегии
Вечер: Ципрас да ги скрати пратеничките привилегии!
4 поврзани вести »
]]>
Балкан
Хрватска ќе ги отвора архивите од периодот на поранешна Југославија | +инфо http://www.time.mk/c/d69da30479/hrvatska-ke-gi-otvora-arhivite-od-periodot-na-poranesna-jugoslavija.html Хрватска ќе ги отвора архивите од периодот на поранешна Југославија - +инфо - 12:26 29/03 Wed, 29 Mar 2017 10:26:23 +0000 +инфо - 12:26 29/03
Хрватскот сабор денеска со мнозинство гласови во прво читање го прифати предлогот на партијата Мост за измена на законот за отворање на архивите. Хрватскот сабор денеска со мнозинство гласови во прво читање го прифати предлогот на партијата Мост за ...
Стандард: Хрватска одлучи да ги отвори досиејата на УДБА
Телевизија Нова: Хрватска ќе ги отвора архивите од периодот на поранешна Југославија
Фактор: Хрватска одлучи да ги отвори досиејата на УДБА
9 поврзани вести »
]]>
Балкан
Стресот во бременоста не е добар ниту за мајката, ниту за бебето | А1 On http://www.time.mk/c/36703cf4a6/stresot-vo-bremenosta-ne-e-dobar-nitu-za-majkata-nitu-za-bebeto.html Стресот во бременоста не е добар ниту за мајката, ниту за бебето - А1 On - 14:54 29/03 Wed, 29 Mar 2017 12:54:04 +0000 А1 On - 14:54 29/03
Сите информации, кои бебето ги добива уште во стомакот, ги користи за да се подготви за надворешниот свет. Бебето ги прислушкува емоциите на мајката и тука е почетокот на емоционалната врска на мајката и бебето, многу пред раѓањето на детето.
Мама365: Како да поттикнете активност кај бебето во бременоста
Точка: Да се наежиш: Потресна снимка од мигрантка која по 5 месеци ја прегрнува својата ќерка
Република: Прегратката на мајката и ќерката после 5 месеци: Бегале заедно од својот дом, а потоа судбината ги разделила (Видео)
9 поврзани вести »
]]>
Балкан
Околу 146 мигранти се водат за исчезнати во Средоземно Море | Курир http://www.time.mk/c/08b2beecf3/okolu-146-migranti-se-vodat-za-isceznati-vo-sredozemno-more.html Околу 146 мигранти се водат за исчезнати во Средоземно Море - Курир - 17:07 29/03 Wed, 29 Mar 2017 15:07:51 +0000 Курир - 17:07 29/03
Околу 146 мигранти се водат како исчезнати откако бродот со кој се превезувале се превртил во Средоземно море откако го напуштил брегот на Либија, соопшти денеска УНИЦЕФ, повикувајќи се на Гамбиец, кој е спасен по несреќата.
Мета: Во Средоземното Море исчезнале 146 мигранти, соопшти УНХЦР
]]>
Балкан
Белград: Обвинителот бара затвор за обвинетите во случајот Ловас | Balkan Insight http://www.time.mk/r/NONE/2549e22471/belgrad-obvinitelot-bara-zatvor-za-obvinetite-vo-slucajot-lovas.html Белград: Обвинителот бара затвор за обвинетите во случајот Ловас - Balkan Insight - 16:06 29/03 Wed, 29 Mar 2017 14:06:20 +0000 Balkan Insight - 16:06 29/03
Обвинителот од судот побара, на десет поранешни припадници на српските вооружени сили и една паравоена единица, обвинети за убиство на десетици невооружени цивили во хрватското село Ловас, во 1991 година, да им бидат одредени затворски казни.
]]>
Балкан
(ВИДЕО) Прочуре снимка од „Правниот факултет“ – Колешка со микрофонче и ги диктира одговорите за испитот | Репортер http://www.time.mk/r/NONE/46a9fb67c2/video-procure-snimka-od-pravniot-fakultet-koleska-so-mikrofonce-i-gi-diktira-odgovorite-za-ispitot.html (ВИДЕО) Прочуре снимка од „Правниот факултет“ – Колешка со микрофонче и ги диктира одговорите за испитот - Репортер - 16:45 29/03 Wed, 29 Mar 2017 14:45:02 +0000 Репортер - 16:45 29/03
Дека факултет во Србија може да се заврши со помош на мини микрофончиња, со помош на препишување и купување на готови семинарски и дипломски работи, често се шпекулира, баш како и за фактот дека тие кои пружаат таков вид на услуга, на студентите, ...
]]>
Балкан
Потврдено обвинение за злосторства извршени за време на нападот на Рогатица | Balkan Insight http://www.time.mk/r/NONE/55f27dc73c/potvrdeno-obvinenie-za-zlostorstva-izvrseni-za-vreme-na-napadot-na-rogatica.html Потврдено обвинение за злосторства извршени за време на нападот на Рогатица - Balkan Insight - 16:06 29/03 Wed, 29 Mar 2017 14:06:20 +0000 Balkan Insight - 16:06 29/03
Поранешните припадници на резервниот состав на полицијата, Драган Лубарда и Озрен Планојевиќ и поранешниот припадник на Војската на Република Српска (ВРС), Здравко Лубарда, се обвинети за злосторства против човештвото, извршени во 1992 и 1993 ...
]]>
Балкан