TIME.mk - Филм http://www.time.mk/ TIME.mkhttp://www.time.mk/images/LOGO.pnghttp://www.time.mk/ mk Tue, 24 Oct 2017 00:29:21 +0000 600 Утре свечено затоврање на 5.Филмски фестивал за млади „Џифони Македонија“ | Макфакс http://www.time.mk/c/3dc133e0c9/utre-sveceno-zatovranje-na-5-filmski-festival-za-mladi-dzifoni-makedonija.html Утре свечено затоврање на 5.Филмски фестивал за млади „Џифони Македонија“ - Макфакс - 19:38 22/10 Sun, 22 Oct 2017 17:38:45 +0000 Макфакс - 19:38 22/10
Во киното Милениум утре вечер со почеток во 19 часот ќе биде свечено затворен 5.Филмски фестивал за млади „Џифони Македонија’’ кој во Скопје се одвива од 18 октомври. „Во магијата на киното“ е темата на неговото годинешно издание на кое учествуваат ...
+инфо: Вечерва ќе се објават имињата на најдобрите филмови на „Џифони Македонија“
Сител: Завршува петтиот Филмски фестивал за млади „Џифони Македонија’’
Локално: Завршува петтиот Филмски фестивал за млади „Џифони Македонија’’
11 поврзани вести »
]]>
Филм
Дефиниција за маж со стил: Најдобрите модни моменти во филмовите на Рајан Гослинг | Црнобело http://www.time.mk/r/NONE/aca95517d0/definicija-za-maz-so-stil-najdobrite-modni-momenti-vo-filmovite-na-rajan-gosling.html Дефиниција за маж со стил: Најдобрите модни моменти во филмовите на Рајан Гослинг - Црнобело - 09:39 23/10 Mon, 23 Oct 2017 07:39:25 +0000 Црнобело - 09:39 23/10
Познатиот холивудски фраер отсекогаш знаел како добро да се облече. Дури и кога носи обични тексас јакни или навидум старомодни палта во кафеава боја, тој пак умее вешто да ги вклопи со остатокот од гардеробата, па и тогаш одлично да изгледа.
]]>
Филм