TIME.mk - Фудбал http://www.time.mk/ TIME.mkhttp://www.time.mk/images/LOGO.pnghttp://www.time.mk/ mk Mon, 11 Dec 2017 15:09:45 +0000 600 ЛШ: Реал налета на ПСЖ, Барса пак го доби Челзи | Шеталиште http://www.time.mk/c/6720422ed7/ls-real-naleta-na-psz-barsa-pak-go-dobi-celzi.html ЛШ: Реал налета на ПСЖ, Барса пак го доби Челзи - Шеталиште - 15:51 11/12 Mon, 11 Dec 2017 14:51:43 +0000 Шеталиште - 15:51 11/12
Неколку мега пресметки ја чекаат фудбалска Европа во осминафиналето на Лигата на шампионите на пролет. Актуелниот европски шампион Реал (М) за противник во првата нокаут рунда го доби францускиот гигант ПСЖ, додека вториот шпански гигант во ...
Екипа: Емери: Можеме да се надигруваме со Реал Мадрид
Спортски: Тренерот на ПСЖ ги изненади сите: Ова НЕ е најтешкиот ждреб, се радуваме на предизвиците
Алсат-М: Извлечена жрепката за осминафиналето од ЛШ
72 поврзани вести »
]]>
Фудбал
„Тепачите“ од Олд Трафорд на рапорт кај ФА | 24Фудбал http://www.time.mk/c/2ce69b9db3/tepacite-od-old-traford-na-raport-kaj-fa.html „Тепачите“ од Олд Трафорд на рапорт кај ФА - 24Фудбал - 15:42 11/12 Mon, 11 Dec 2017 14:42:39 +0000 24Фудбал - 15:42 11/12
Фудбалската асоцијација на Англија на учесниците во инцидентот на Олд Трафорд им даде рок до среда да објаснат што се случувало. По завршувањето на големото дерби на Манчестер, ривалите имале трето полувреме во подтрибинскиот простор на Олд Трафорд.
Gol.mk: Интернетот се шегува: Челзи веќе испрати жалба до УЕФА за црвениот картон на реваншот на „Камп Ноу“
Спортски: Скоро и да не игра, а сега бара пет милиони фунти да го напушти „Олд Трафорд“
Gol.mk: ВИДЕО: Барса има добри сеќавања од „Стемфорд бриџ“, сетете се на голот на Иниеста
102 поврзани вести »
]]>
Фудбал
Недвед со совети до Дибала пред ЛШ средбата со Тотенхем | Спортклуб http://www.time.mk/c/628c6ff16f/nedved-so-soveti-do-dibala-pred-ls-sredbata-so-totenhem.html Недвед со совети до Дибала пред ЛШ средбата со Тотенхем - Спортклуб - 16:05 11/12 Mon, 11 Dec 2017 15:05:57 +0000 Спортклуб - 16:05 11/12
Потпретседателот на Јувентус, Павел Недвед, истакна интересни работи во денешното попладневно интервју за Премиум Спорт во Италија, веднаш по ждрепката во ЛШ. Јувентус за следен противник го доби Тотенхем од Премиерлигата, и сите очекуваат изедначен ...
Спортски: Буфон се предомисли – ќе игра уште една сезона!?
Спортклуб: Донарума нема откупна клаузула: Мино Раиола започнува преговори со ПСЖ!
Спортски: Недвед по ждребот: Тотенхем е одличен тим, го имаат Љоренте кој одлично го познавме
65 поврзани вести »
]]>
Фудбал
Познати двојките за нокаут фазата во Лига Европа | Телма http://www.time.mk/c/5ac275787b/poznati-dvojkite-za-nokaut-fazata-vo-liga-evropa.html Познати двојките за нокаут фазата во Лига Европа - Телма - 14:34 11/12 Mon, 11 Dec 2017 13:34:54 +0000 Телма - 14:34 11/12
Во Нион беа одредени и двојките за 1/16 финалето во Лига Европа каде сезонава дебитираше скопски Вардар.За место во следниот круг ќе играат: Борусија Дортмунд - Аталанта,Ница - Локомотив Москва,Копенхаген - Атлетико Мадрид,Спартак Москва - Атлетик ...
Стандард: Ждреб Лига Европа: Арсенал против шведски Естерсунд, Милан на гости во Бугарија
Спортклуб: Милан ќе ни гостува во соседството, Ристовски во Казахстан, Арсенал доби лесна задача
Канал5: Извлечени двојките за 1/16 финалето во Лига Европа
20 поврзани вести »
]]>
Фудбал
Се е подготвено: Познато е првото јануарско засилување за Реал (Видео) | Дерби http://www.time.mk/c/051067376f/se-e-podgotveno-poznato-e-prvoto-januarsko-zasiluvanje-za-real-video.html Се е подготвено: Познато е првото јануарско засилување за Реал (Видео) - Дерби - 15:58 11/12 Mon, 11 Dec 2017 14:58:41 +0000 Дерби - 15:58 11/12
Шпанскиот великан Реал Мадрид во наредниве неколку дена ќе се обиде да дојде до нов трофеј и да го освои Светското клупско првенство, но во меѓувреме „кралевите“ работат на случајот за нови засилувања во јануарскиот преоден рок.
Спортски: „Марка“ открива: Реал во јануари доведува одлично засилување, ова се и деталите од договорот!?
Gol.mk: Реал Мадрид продолжи со одличните зделки, го купи талентираниот голман од Билбао
Екипа: Ни Де Хеа, ни Куртоа… Младиот Кепа Аризабалага ќе ја чува мрежата на Реал
8 поврзани вести »
]]>
Фудбал
Oстровските медиуми со бомбастична вест: Реал Мадрид го контактирал агентот на најдобриот асистент!? | Спортски http://www.time.mk/c/5e866f9d61/ostrovskite-mediumi-so-bombasticna-vest-real-madrid-go-kontaktiral-agentot-na-najdobriot-asistent.html Oстровските медиуми со бомбастична вест: Реал Мадрид го контактирал агентот на најдобриот асистент!? - Спортски - 15:52 11/12 Mon, 11 Dec 2017 14:52:13 +0000 Спортски - 15:52 11/12
Еден од најреномираните англиски весници пренесува изненадувачка вест. Најдобриот асистент во најдобрите пет лиги кој постигнува и прекрасни голови, Кевин Де Брујн е на мета на Реал Мадрид.
Спортклуб: Кралевите упорни, бараат „роба“ во Манчестер – остварен и контакт со брзоногиот играч на Сити
Gol.mk: ВИДЕО: Реакцијата на Мурињо говори сѐ - Португалецот згрозен од промашувањето на Лукаку
Спортклуб: Брутален удар за ѕвездата на Јунајтед: Тој не вреди 80 милиони евра!
26 поврзани вести »
]]>
Фудбал
Кутињо се договори со Ливерпул, на лето заминува во Барселона | Sport 1 http://www.time.mk/c/dd35f8431a/kutinjo-se-dogovori-so-liverpul-na-leto-zaminuva-vo-barselona.html Кутињо се договори со Ливерпул, на лето заминува во Барселона - Sport 1 - 15:29 11/12 Mon, 11 Dec 2017 14:29:19 +0000 Sport 1 - 15:29 11/12
Бразилскиот репрезентативец, Фелипе Кутињо, постигна договор со Ливерпул следното лето да го напушти клубот и да се пресели во Барселона. Како што пренесува „Мирор“, Кутињо ѝ понудил на Управата дека во јануари нема повторно да отпочнува преговори ...
Макфакс: Кутињо до крајот на сезоната ќе игра за Ливерпул
Sky: Ливерпул и Кутињо ставија крај на шестмесечната трансфер-сага откако двете страни постигнале договор Бразилецот до крајот на сезоната да остане на „Енфилд“. Одделни англиски и шпански медиуми објавија дека Кутињо до наредното лето ќе остане во Ливерпул, а ќе може да го напушти клубот кога нов играч ќе стане Наби Кеита од Лајпциг. Бундеслигашот во летниот преоден рок се согласи да го продаде Кеита, но само под услов тој и оваа сезона да остане во клубот. Кутињо од Ливерпул добил ветување дека наредното лето ќе може да се пресели во Барселона за сума од 130 милиони евра. Покрај Кеита, Ливерпул ќе мора да најде уште еден играч од средниот ред бидејќи Емре Џан веќе се договори со Јувентус. Јирген Клоп ќе се обиде да го донесе искусниот Италијанец Клаудио Маркизио, кој сезонава има мала минутажа кај Масимилијано Алегри. Што се однесува до Барселона, Кутињо во овој момент не е приоритет на Ернесто Валверде, кој мора да ја засили одбраната, а неговиот избор е младиот Холанѓанец од Ајакс, Матијс де Лихт.
Спортски: Крај на сагата: Кутињо се договори со Ливерпул
13 поврзани вести »
]]>
Фудбал
Хамбарџумјан забележа 100-настапи за Вардар па потенцираше кои два меча најмногу ќе ги сеќава во кариерата! | Спортклуб http://www.time.mk/c/0e7745ed83/hambardzumjan-zabeleza-100-nastapi-za-vardar-pa-potencirase-koi-dva-meca-najmnogu-ke-gi-sekava-vo-karierata.html Хамбарџумјан забележа 100-настапи за Вардар па потенцираше кои два меча најмногу ќе ги сеќава во кариерата! - Спортклуб - 15:29 11/12 Mon, 11 Dec 2017 14:29:25 +0000 Спортклуб - 15:29 11/12
Фудбалерот на Вардар, Ховханес Хамбарџумјан, кој на вчерашниот натпревар забележа 100 настапи за „црвено-црните“, истакна дека долго во животот ќе го сеќава мечот против Академија Пандев. Хамбарџумјан беше стрелец на два гола во победата на Вардар ...
Алсат-М: Екипа на сезоната според цената на играчите на светскиот пазар
Gol.mk: Стојанов: Дел од моите млади момци првпат играа на „Филип втори“, игравме со преголем респект
Алсат-М: Вардар подобар од Академија Пандев
35 поврзани вести »
]]>
Фудбал
Се прави место за нашиот Елмас: Ван Перси во јануари го напушта Фенер | Gol.mk http://www.time.mk/r/NONE/42d960e496/se-pravi-mesto-za-nasiot-elmas-van-persi-vo-januari-go-napusta-fener.html Се прави место за нашиот Елмас: Ван Перси во јануари го напушта Фенер - Gol.mk - 15:56 11/12 Mon, 11 Dec 2017 14:56:29 +0000 Gol.mk - 15:56 11/12
Робин ван Перси пред две сезони пристигна како големо засилување за Фенербахче, но „летечкиот“ Холанѓанец сега е „легнатиот“, бидејќи никако не може да се врати во посакуваната форма од времето кога ги носеше дресовите на Арсенал и Манчестер ...
]]>
Фудбал
Извлечени групите за турнирот во мал фудбал „Свети Никола“ | Спортски http://www.time.mk/c/2bd1ce4e1d/izvleceni-grupite-za-turnirot-vo-mal-fudbal-sveti-nikola.html Извлечени групите за турнирот во мал фудбал „Свети Никола“ - Спортски - 15:29 11/12 Mon, 11 Dec 2017 14:29:34 +0000 Спортски - 15:29 11/12
Во Прилеп традиционално и оваа година ќе се одржи турнирот во мал фудбал „Свети Никола“, а денес се одржа ждребот на групите. Турнирот се игра во три категории – пионери, сениори и ветерани, а групите и распоредот може да ги видите на сликите во ...
Вардар: Кадетите и пионерите на Вардар викендов на турнир во Брчко
Вардар: Табели на младинските категории после есенскиот дел од сезоната
Шеталиште: Се утврдија групите за светиниколскиот турнир во мал фудбал
9 поврзани вести »
]]>
Фудбал