TIME.mk - Занимливости / Забава http://www.time.mk/ TIME.mkhttp://www.time.mk/images/LOGO.pnghttp://www.time.mk/ mk Fri, 20 Oct 2017 07:01:11 +0000 600 Топ 10 невестински трендови за 2018-та | Црнобело http://www.time.mk/c/d94edc01bc/top-10-nevestinski-trendovi-za-2018-ta.html Топ 10 невестински трендови за 2018-та - Црнобело - 08:00 20/10 Fri, 20 Oct 2017 06:00:08 +0000 Црнобело - 08:00 20/10
Невестинската модна недела заврши и јасно ги најави трендовите во венчалните фустани за есен 2018-та. Секако, никогаш нема да погрешите и со трендовите од претходни години , но доколку сакате да бидете модерна невеста, сега ќе имате можност да ја ...
Divian Arts: Најдобрите свадбени фотографии за 2017
Фемина: Моќни фотографии кои докажуваат дека свадбата најдобро се овековечува преку емотивни и спонтани моменти
Кајгана: Најубавите свадбени фотографии за 2017
6 поврзани вести »
]]>
Занимливости / Забава
Има 99 години и е позната јога инструкторка | ЗаЗабава http://www.time.mk/c/f4c6172859/ima-99-godini-i-e-poznata-joga-instruktorka.html Има 99 години и е позната јога инструкторка - ЗаЗабава - 14:24 19/10 Thu, 19 Oct 2017 12:24:10 +0000 ЗаЗабава - 14:24 19/10
Тао Порхон Линч има 99 години. Таа е мајстор за јога, модел, актерка и активист, кој испраќа позитивна слика на целиот свет. Во исто време, Тао Порхон Линч е најстариот инструктор за јога во светот, а нејзината инспиративна видео снимка е проследена ...
Точка: Има 99 години и е најпознатата јога инструкторка на светот: "Му се смеам на светот, а тој ми возвраќа со иста мера"
Црнобело: 99-годишна бабичка е најстарата инструкторка по јога во светот
Пулс24: Има 99 години и е најпознатата јога инструкторка на светот - Погледнете како изгледа
4 поврзани вести »
]]>
Занимливости / Забава
(Видео) Нов серијал на кратки видеа со млади македонски дизајнери на мебел | еМагазин http://www.time.mk/c/34ce75fcd0/video-nov-serijal-na-kratki-videa-so-mladi-makedonski-dizajneri-na-mebel.html (Видео) Нов серијал на кратки видеа со млади македонски дизајнери на мебел - еМагазин - 14:28 19/10 Thu, 19 Oct 2017 12:28:05 +0000 еМагазин - 14:28 19/10
Платформата за дизајн и развој на мебел, House of 1000 Designers, започна серијал на кратки видеа кои ги објавува секој четврток на својата Фејсбук страница. Секое од овие кратки (неколку минутни) видеа ја следи приказната и развојот на одреден ...
Денар: Нов серијал на кратки видеа со млади македонски дизајнери на мебел
Ladybook: Нов серијал на кратки видеа со млади македонски дизајнери на мебел
]]>
Занимливости / Забава
"Не им го отстапувајте местото во автобус на повозрасните", медицински стручњаци тврдат дека тоа е за нивно добро | Точка http://www.time.mk/c/7033038d2a/ne-im-go-otstapuvajte-mestoto-vo-avtobus-na-povozrasnite-medicinski-strucnjaci-tvrdat-deka-toa-e-za-nivno-dobro.html "Не им го отстапувајте местото во автобус на повозрасните", медицински стручњаци тврдат дека тоа е за нивно добро - Точка - 11:50 19/10 Thu, 19 Oct 2017 09:50:22 +0000 Точка - 11:50 19/10
Стручњаците тврдат дека доколку им станувате на пензионерите во автобус, не им правите добро туку напротив тоа им штети. Зошто? Бидејќи им го загрозувате здравјето, тврдат медицински стручњаци.
Пулс24: "Не им го отстапувајте местото во автобус на повозрасните", тоа е за нивно добро
БркајРабота: Не им го отстапувајте местото во автобус на повозрасните?! Доктори тврдат дека тоа е за нивно добро
]]>
Занимливости / Забава
Наци, геј, Евреј | Оff.net http://www.time.mk/c/99f8566ce8/naci-gej-evrej.html Наци, геј, Евреј - Оff.net - 12:11 19/10 Thu, 19 Oct 2017 10:11:35 +0000 Оff.net - 12:11 19/10
Приказната за Кевин Вилошу, кој уште во 80-тите беше еден од најбитните фигури во радикалниот фашистички Национален фронт на Велика Британија. Цели 40 години од својот живот Вилшоу поминува во некаква политичка омраза - расна, националистичка, ...
Сакам да кажам: Лидерот на британските неонацисти се повлече откако откри дека е геј И евреин
Точка: Поранешен нацист шокирал многумина: Британец признал нешто поради што неговите некогашни соборци го прогонуваат!
]]>
Занимливости / Забава
Слоница успеа да го извлече од вода своето најмило | Репортер http://www.time.mk/c/e50bc3ca9d/slonica-uspea-da-go-izvlece-od-voda-svoeto-najmilo.html Слоница успеа да го извлече од вода своето најмило - Репортер - 11:46 19/10 Thu, 19 Oct 2017 09:46:00 +0000 Репортер - 11:46 19/10
Во една зоолошката градина во Индонезија посетителите можеа да посведочат на еден интересен настан во кој учесници беа бебе слон и неговата мајка. Малото слонче се најде во незгодна ситуација поради тоа што не можеше да излезе од реката и да се качи ...
Таратур: Слоница 11 часа копаше во калта за да го спаси своето младенче
Скопје24: (ВИДЕО) Слоница 11 часа копаше во калта за да го спаси своето младенче
]]>
Занимливости / Забава
До која возраст е нормално децата да живеат со родителите во различни земји низ светот? | Црнобело http://www.time.mk/r/NONE/0c43dcb7e0/do-koja-vozrast-e-normalno-decata-da-ziveat-so-roditelite-vo-razlicni-zemji-niz-svetot.html До која возраст е нормално децата да живеат со родителите во различни земји низ светот? - Црнобело - 08:00 20/10 Fri, 20 Oct 2017 06:00:00 +0000 Црнобело - 08:00 20/10
Порано или подоцна, сите деца низ светот ги напуштаат родителите и нивниот дом и почнуваат да живеат сами или пак со својот партнер. Единственото што е различно е нивната возраст – некаде тоа го прават помлади, а некаде е сосема нормално на постари ...
]]>
Занимливости / Забава
Зошто мајчинството е најтешката работа во светот? | Факултети http://www.time.mk/r/NONE/4796cd215f/zosto-majcinstvoto-e-najteskata-rabota-vo-svetot.html Зошто мајчинството е најтешката работа во светот? - Факултети - 07:16 20/10 Fri, 20 Oct 2017 05:16:20 +0000 Факултети - 07:16 20/10
Фото: Nathalie Jomard Некои велат дека претседателот ја има најтешката работа во светот, меѓутоа, Натали Џомард не се согласува со тоа. Според овој француски уметник, не постои ништо потешко од одгледување деца, а тоа го покажува и во нејзините ...
]]>
Занимливости / Забава
Доказ дека природата создава неверојатни нешта (фото) | Црнобело http://www.time.mk/r/NONE/5bf91e33cc/dokaz-deka-prirodata-sozdava-neverojatni-nesta-foto.html Доказ дека природата создава неверојатни нешта (фото) - Црнобело - 08:04 20/10 Fri, 20 Oct 2017 06:04:06 +0000 Црнобело - 08:04 20/10
Многупати досега сме се увериле дека природата е чудесен творец. Она што таа го создава претставува вистинско ремек-дело кое ги надминува сите човечки можности. Па така, постојат дрвја низ светот кои не изгледаат само како дрвја, туку и како нешто ...
]]>
Занимливости / Забава
Најдобрите фотографии на „National Geographic“ за ноември 2017 | Црнобело http://www.time.mk/r/NONE/7ad32e12ed/najdobrite-fotografii-na-national-geographic-za-noemvri-2017.html Најдобрите фотографии на „National Geographic“ за ноември 2017 - Црнобело - 08:04 20/10 Fri, 20 Oct 2017 06:04:06 +0000 Црнобело - 08:04 20/10
Од Индонезија до Мексико, овие неверојатни фотографии раскажуваат различни приказни. Магазинот „National Geographic“ е светски лидер во објавувањето на квалитетни, драматични фотографии. Без разлика дали се на полето на науката, географијата, ...
]]>
Занимливости / Забава