TIME.mk - Црна Хроника http://www.time.mk/ TIME.mkhttp://www.time.mk/images/LOGO.pnghttp://www.time.mk/ mk Mon, 21 Aug 2017 00:45:49 +0000 600 Жена почина, дете остана без рака од превртениот автобус на Скопје-Велес | Р.С.Европа http://www.time.mk/c/b1833e0c0f/zena-pocina-dete-ostana-bez-raka-od-prevrteniot-avtobus-na-skopje-veles.html Жена почина, дете остана без рака од превртениот автобус на Скопје-Велес - Р.С.Европа - 00:20 21/08 Sun, 20 Aug 2017 22:20:42 +0000 Р.С.Европа - 00:20 21/08
Почина една жена, што беше повредена во превртувањето на автобусот на автопатот Скопје – Велес, а на едно деветгодишно девојче му се ампутира раката на Детската хирургија во Скопје. Еден од повредените е на интензивна нега на Универзитетската ...
МКД: Најмалку 27 лица се повредени во превртениот автобус
Нова ТВ: (Видео) Над 20 лица се повредени од превртениот автобус кај Велес
Алсат-М: Oбновено: Автобус излета од автопатот кај Велес, најмалку 20 повредени
92 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
Почина жена повредена во автобуската несреќа, деветгодишно дете остана без рака | Сакам да кажам http://www.time.mk/c/ccffaa957e/pocina-zena-povredena-vo-avtobuskata-nesreka-devetgodisno-dete-ostana-bez-raka.html Почина жена повредена во автобуската несреќа, деветгодишно дете остана без рака - Сакам да кажам - 23:38 20/08 Sun, 20 Aug 2017 21:38:26 +0000 Сакам да кажам - 23:38 20/08
Почина жената што прва е примена во Ургентен центар на скопските клиники во тешка шокова состојба, а која беше повреден во автобуската несреќа што вечерва околу 19 часот се случи кај велешката патарина.
ТВ21: Најмалку 20 повредени во сообраќајката кај Велес
Сакам да кажам: 27 повредени во несреќата кај Велес
Press24: Деветгодишно детенце остана без рака по автобуската несреќа во Велес - почина жена
30 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
Фотографии од превртениот автобус после патарината кај Велес (ГАЛЕРИЈА) | Турлитава http://www.time.mk/c/cea377ba05/fotografii-od-prevrteniot-avtobus-posle-patarinata-kaj-veles-galerija.html Фотографии од превртениот автобус после патарината кај Велес (ГАЛЕРИЈА) - Турлитава - 23:34 20/08 Sun, 20 Aug 2017 21:34:52 +0000 Турлитава - 23:34 20/08
Автобус попладнево излета и се преврти неколку километри по патарината кај велешкото езеро на автопатот кон Скопје. Според очевидци, има многу повредени патници, погледнете ги фотографиите кои беа објавени на ѕид на сообраќајниот срам: МВР немa ...
А1 On: (ФОТО) Автобус со туристи се преврте во провалија кај Велес, над дваесет повредени
Макфакс: Автобус со македонски туристи излетал од патот кај Велес
Република: Враќал туристи од Пефкохори: Автобусот кој попладнево се превртел во провалија е со грчки таблички (Фото)
9 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
Со бекатон по Владата, скршен прозорец | МКД http://www.time.mk/c/cab3b329ff/so-bekaton-po-vladata-skrsen-prozorec.html Со бекатон по Владата, скршен прозорец - МКД - 20:34 20/08 Sun, 20 Aug 2017 18:34:39 +0000 МКД - 20:34 20/08
Синоќа засега непознат сторител скршшил прозорен од објектот на Владата откако фрлил бекатон плочка. Случајот во полиција го пријавиле од обезбедувањето на владината зграда. Сторителот побегнал, а од МВР велат дека местото е фотографирано и дека ...
Фокус: Скршен прозорец на Владата откако непознат сторители замавнал со бекатон плочка
Слободен Печат: Непознато лице скршило прозорец на Владата
Република: Со бекатон плочка скршил прозорец на Владата
11 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
Видео+фото: Пожарот кај Вапила се' уште активен, шумата опустошена | OhridNews http://www.time.mk/c/19d1005045/video-foto-pozarot-kaj-vapila-se-uste-aktiven-sumata-opustosena.html Видео+фото: Пожарот кај Вапила се' уште активен, шумата опустошена - OhridNews - 18:40 20/08 Sun, 20 Aug 2017 16:40:10 +0000 OhridNews - 18:40 20/08
Пожарот што вчера попладне ја зафати шумата во атарот на селото Вапила, охридско, се уште е активен, тврдат локалните жители. За тоа сведочат и овие фотографии и видеото направени пред еден час во близина на селото, кое не е во опасност.
+инфо: Пожар и во околината на Охрид
Сакам да кажам: Пожар остави повеќе охридски села без струја
OhridNews: Обновено: Авиони го гаснеа шумскиот пожар во непристапниот терен кај Вапила, чадот се чувствуваше до Охрид
21 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
Црн ден на патиштата во Македонија: Еден загинат и уште еден тешко повреден во сообраќајка | Press24 http://www.time.mk/c/a6d3d9ca12/crn-den-na-patistata-vo-makedonija-eden-zaginat-i-uste-eden-tesko-povreden-vo-soobrakajka.html Црн ден на патиштата во Македонија: Еден загинат и уште еден тешко повреден во сообраќајка - Press24 - 13:27 20/08 Sun, 20 Aug 2017 11:27:15 +0000 Press24 - 13:27 20/08
Синоќе во 20 часот и 05 минути на регионалниот пат село Удово-Валандово, на место викано „Расадник“ кај село Јосифово, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Опел Астра“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од 31- годишниот ...
Press24: Страшна сообраќајка: Струмичанец се превртел со трактор и починал на лице место
Слободен Печат: Две сообраќајки и двајца загинати на македонските патишта
Сител: Тешка сообраќајка во Струмица - Еден загинат
17 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
Исчезнатиот Даниел од Делчево пронајден мртов | Либертас http://www.time.mk/c/537daea402/isceznatiot-daniel-od-delcevo-pronajden-mrtov.html Исчезнатиот Даниел од Делчево пронајден мртов - Либертас - 11:37 20/08 Sun, 20 Aug 2017 09:37:08 +0000 Либертас - 11:37 20/08
Синоќа во атарот на селото Чифлик, Делчевско е пронајден обесен на дрво 31-годишниот Даниел Георгиевски од Делчево по кого три дена трагаа полицијата и роднините. Според информацијата на СВР ШТИП, синоќа околу 20 часот телото на Георгиевски е ...
Слободен Печат: Исчезнатиот Даниел од Делчево пронајден мртов
еМагазин: Исчезнатиот Даниел од Делчево пронајден мртов
Република: Исчезнатото момче од Делчево пронајдено мртво
37 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
На Табановце уапсено лице со прелепувани страници во пасошот | Слободен Печат http://www.time.mk/r/NONE/100787e31c/na-tabanovce-uapseno-lice-so-prelepuvani-stranici-vo-pasosot.html На Табановце уапсено лице со прелепувани страници во пасошот - Слободен Печат - 15:31 20/08 Sun, 20 Aug 2017 13:31:24 +0000 Слободен Печат - 15:31 20/08
На 19.08.2017 година во 20,45 часот на Граничен премин „Табановце“, за излез од Република Македонија се пријавил П.М. (38) од Република Албанија, кој управувал патничко возило „Фолксваген Голф“ со албанска национална ознака.
]]>
Црна Хроника
Со фалсификувана сообраќајна сакал да влезе во Македонија | Сител http://www.time.mk/c/0a3bcb59ad/so-falsifikuvana-soobrakajna-sakal-da-vleze-vo-makedonija.html Со фалсификувана сообраќајна сакал да влезе во Македонија - Сител - 13:51 20/08 Sun, 20 Aug 2017 11:51:32 +0000 Сител - 13:51 20/08
На граничниот премин „Деве Баир“, вчера во 16 часот за влез во Република Македонија се пријавил В.Г.В. (48) од Република Бугарија, кој управувал патничко возило „Мерцедес 270 ЦДИ“ со бугарска национална ознака.
Република: Со фалсификувана сообраќајна сакал да влезе во земјава
Press24: Апсења на граничните премини „Деве Баир„ и “Табановце„
Телевизија Нова: Со фалсификувана сообраќајна сакал да влезе во земјава
6 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
Додека истражувале пештера во Гостивар, наишле на хорор: Остатоци од тела, пушка, граната и што уште не | Press24 http://www.time.mk/c/16792e2bb6/dodeka-istrazuvale-pestera-vo-gostivar-naisle-na-horor-ostatoci-od-tela-puska-granata-i-sto-uste-ne.html Додека истражувале пештера во Гостивар, наишле на хорор: Остатоци од тела, пушка, граната и што уште не - Press24 - 13:49 20/08 Sun, 20 Aug 2017 11:49:08 +0000 Press24 - 13:49 20/08
Вчера во 14 часот и 40 минути во полициската станица во Гостивар се јавил Ј.О. – претседател на спелеолошкиот клуб „Кораби“ и пријавил дека на 17.08.2017 година, додека истражувале пештера (на околу 20 метри длабочина) на место викано „Чавкарник“ во ...
Курир: Човечки коски, ловечка пушка и парчиња облека најдени во пештера на Сува Гора
Либертас: Човечки коски најдени во пештера на Сува Гора.
Алсат-М: Човечки коски најдени во пештера на Сува Гора
22 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника