TIME.mk - Кошарка http://www.time.mk/ TIME.mkhttp://www.time.mk/images/LOGO.pnghttp://www.time.mk/ mk Wed, 18 Oct 2017 05:38:00 +0000 600 Сефте за кумановци и во БИБЛ | Екипа http://www.time.mk/c/f1d54e749f/sefte-za-kumanovci-i-vo-bibl.html Сефте за кумановци и во БИБЛ - Екипа - 20:50 17/10 Tue, 17 Oct 2017 18:50:59 +0000 Екипа - 20:50 17/10
Кошаркарите на Куманово ја надминаа мини-кризата по почетните два порази на стартот од сезонава, па по првиот триумф во домашното првенство денеска имаа сефте и во БИБЛ-лигата, славејќи на дуелот против Ибар со резултат 96-92.
Кумановски м.: БИБЛ: Куманово го совлада Ибар Рожаје (галерија)
Канал5: Прва победа за Куманово во БИБЛ лигата
Gol.mk: Куманово во трилер завршница го доби Ибар за прва БИБЛ победа
10 поврзани вести »
]]>
Кошарка
„Дабл-дабл“ на Џејмс и Лав, Кливленд во фото-финиш го порази храбриот Бостон | Gol.mk http://www.time.mk/c/873755bd0c/dabl-dabl-na-dzejms-i-lav-klivlend-vo-foto-finis-go-porazi-hrabriot-boston.html „Дабл-дабл“ на Џејмс и Лав, Кливленд во фото-финиш го порази храбриот Бостон - Gol.mk - 04:41 18/10 Wed, 18 Oct 2017 02:41:26 +0000 Gol.mk - 04:41 18/10
Екипата на Кливленд со триумф ја отвори новата сезона во НБА-лигата, откако во спектакуларен натпревар, со 102-99 (54-38) славеше над Бостон Селтикс. Гостите се носеа храбро и се вратија од бездната и негатива од 18 поени, но сепак, на крајот ...
Gol.mk: ВИДЕО: Хорор во Кливленд - Хејворд ја скрши ногата, играчите се држеа за глава!
Sport M: ВИДЕО+18: Крај на кариерата на Хејворд, скршена нога во првиот натпревар за Селтикс
]]>
Кошарка
ДЕСЕТ НЕШТА КОИ ТРЕБА ДА СЕ ЗНААТ: Стартува 72 сезона во НБА лигата | SportMedia http://www.time.mk/c/ed41e4bd94/deset-nesta-koi-treba-da-se-znaat-startuva-72-sezona-vo-nba-ligata.html ДЕСЕТ НЕШТА КОИ ТРЕБА ДА СЕ ЗНААТ: Стартува 72 сезона во НБА лигата - SportMedia - 23:57 17/10 Tue, 17 Oct 2017 21:57:45 +0000 SportMedia - 23:57 17/10
Во месеците кои се зад нас, забележавме, доживеавме многу промени, на сите делови од Америка. Кармело Ентони и Пол Џорџ отидоа во Оклахома, Гордон Хејвуд го одбра Бостон Селтикс, од таму си замина Ајзеја Томас (во Кливленд), Џими Батлер тргна накај ...
Gol.mk: Вечерва започнува НБА „забавата“, Голден Стејт и Кливленд пак први фаворити
Спортски: Стартува новата сезона во НБА во која ништо НЕМА да биде исто!
Екипа: НБА „лудилото“ започнува вечерва, кој ќе му застане на патот на Голден стејт?
13 поврзани вести »
]]>
Кошарка
Цибона го отпушти плејмејкерот пред дуелот против МЗТ | Екипа http://www.time.mk/c/45bf664b73/cibona-go-otpusti-plejmejkerot-pred-duelot-protiv-mzt.html Цибона го отпушти плејмејкерот пред дуелот против МЗТ - Екипа - 22:08 17/10 Tue, 17 Oct 2017 20:08:45 +0000 Екипа - 22:08 17/10
Ленгстон Хол си замина од редовите на Цибона на само неколку дена пред дуелот со МЗТ Скопје, откако управата на хрватскиот тим реши да ја прекине соработката со американскиот плејмејкер. Тој беше најавуван како големо засилување за „цибоси“, но ...
24 Вести: Втора победа на МЗТ Скопје, прва на гостински терен во АБА лигата
SportMedia: „СОКОЛИТЕ" ХЕНДИКЕПИРАНИ: Без Делиќ во Солнок
Екипа: Тодоров: Кога се игра брза кошарка, мора да се примаат и многу поени
70 поврзани вести »
]]>
Кошарка
Олдриџ ја продолжи верноста со Сан Антонио и доби неверојатни 72 милиони долари | Gol.mk http://www.time.mk/c/469b23e047/oldridz-ja-prodolzi-vernosta-so-san-antonio-i-dobi-neverojatni-72-milioni-dolari.html Олдриџ ја продолжи верноста со Сан Антонио и доби неверојатни 72 милиони долари - Gol.mk - 18:43 17/10 Tue, 17 Oct 2017 16:43:18 +0000 Gol.mk - 18:43 17/10
Раководните луѓе на Сан Антонио Спарс ја продолжија соработката со Ламаркус Олдириџ, за нови три години. Еден од најдобрите играчи на „мамузите“ за новата верност кон клубот од Тексас ќе добие неверојатни 72 милиони долари.
Дерби: Падна договор за нова соработка: Олдриџ ќе „собере“ 72 милиони долари од Спарс
Макфакс: Сан Антонио го задржа Ламаркус Олдриџ
Кајгана: Ламаркус Олдриџ потпиша нов договор со Сан Антонио
11 поврзани вести »
]]>
Кошарка
Двајца македонски тренери во „војна“ за функцијата селектор на Романија! | Sport 1 http://www.time.mk/c/f80ccce50c/dvajca-makedonski-treneri-vo-vojna-za-funkcijata-selektor-na-romanija.html Двајца македонски тренери во „војна“ за функцијата селектор на Романија! - Sport 1 - 11:27 17/10 Tue, 17 Oct 2017 09:27:31 +0000 Sport 1 - 11:27 17/10
Кошаркарската репрезентација на Романија летово, по пауза од дури 50 години, настапи на Европското првенство (ЕП) како еден од домаќините на шампионатот што максимално ги крена апетитите на луѓето што го водат овој спорт, кои се решени да сторат сѐ ...
SportMedia: МАКЕДОНСКА КОНЕКЦИЈА: Заре Марковски ќе ја води Романија
Канал 77: Двајца македонски тренери во „војна“ за функцијата селектор на Романија!
]]>
Кошарка
СО 26 ГОДИНИ ВО СУДИСКАТА АБА КОНКУРЕНЦИЈА: Крстевски ќе дебитира во Вршац | SportMedia http://www.time.mk/r/NONE/9adbed4315/so-26-godini-vo-sudiskata-aba-konkurencija-krstevski-ke-debitira-vo-vrsac.html СО 26 ГОДИНИ ВО СУДИСКАТА АБА КОНКУРЕНЦИЈА: Крстевски ќе дебитира во Вршац - SportMedia - 13:06 17/10 Tue, 17 Oct 2017 11:06:56 +0000 SportMedia - 13:06 17/10
Макеоднија има само по еден свој претставникво АБа конренциите (прва и втора лига), но затоа пак до оваа сезона ќе има и поголем број на официјални лица, пред се судии. А дефинитивно, Македонија ќе го даде и најмладиот судија во двете конкуренции, ...
]]>
Кошарка
Од најдобра и најубава кошаркарка до најзгодна секси атлета на Македонија: Зошто Едина Муса го смени спортот и изгледот? | Вистина.мк http://www.time.mk/c/0eb9e0243f/od-najdobra-i-najubava-kosarkarka-do-najzgodna-seksi-atleta-na-makedonija-zosto-edina-musa-go-smeni-sportot-i-izgledot.html Од најдобра и најубава кошаркарка до најзгодна секси атлета на Македонија: Зошто Едина Муса го смени спортот и изгледот? - Вистина.мк - 11:03 17/10 Tue, 17 Oct 2017 09:03:31 +0000 Вистина.мк - 11:03 17/10
Таа важеше за една од најдобрите кошаркарки во Македонија. Многумина велат: најдобрата и најубавата. Со лице што ве тера да не го симнете погледот, шарм и убавина која зрачи од него, по малку буцкаста, а сепак доволно згодна и сексапилна, Едина Муса ...
Спортклуб: ФОТО: Муса – најубавата македонска кошаркарка го промени спортот, но ….
Sport 1: Ептен секси издание на најубавата македонска кошаркарка (ФОТО)
Репортер: Едина Муса со награда на натпреварот „Атлета на Македонија“
5 поврзани вести »
]]>
Кошарка
ПОЧНУВА ЛУДИЛОТО: Четири евролигашки имиња на црногорскиот список | SportMedia http://www.time.mk/r/NONE/bdc381fba1/pocnuva-ludiloto-cetiri-evroligaski-iminja-na-crnogorskiot-spisok.html ПОЧНУВА ЛУДИЛОТО: Четири евролигашки имиња на црногорскиот список - SportMedia - 22:45 16/10 Mon, 16 Oct 2017 20:45:11 +0000 SportMedia - 22:45 16/10
Селекторот на кошаркарската репрезентација на Црна Гора, Звездан Митровиќ, го соопшти прелиминарниот список за квалификациите за Светското првенство, а на истиот се наоѓаат и играчи кои настапуваат за тимови од Евролигата.
]]>
Кошарка
Раѓа: Бевме најдобрата репрезентативна генерација во историјата | Gol.mk http://www.time.mk/r/NONE/40fa99f265/ragja-bevme-najdobrata-reprezentativna-generacija-vo-istorijata.html Раѓа: Бевме најдобрата репрезентативна генерација во историјата - Gol.mk - 20:53 16/10 Mon, 16 Oct 2017 18:53:59 +0000 Gol.mk - 20:53 16/10
Најдобриот стрелец во историјата на репрезентацијата на Хрватска, сплиќанецот Дино Раџа беше еден од најдобрите и најинтелегентните центри во историјата на светската кошарка, во што не ја сметаме НБА лигата, иако и во неа Раѓа имаше одличен учинок – ...
]]>
Кошарка