TIME.mk - Живот / Уметност http://www.time.mk/ TIME.mkhttp://www.time.mk/images/LOGO.pnghttp://www.time.mk/ mk Wed, 29 Mar 2017 15:06:38 +0000 600 Овие 2 хороскопски пара се жив доказ дека вечната љубов не е само мит | Скопје инфо http://www.time.mk/c/383dd5dc73/ovie-2-horoskopski-para-se-ziv-dokaz-deka-vecnata-ljubov-ne-e-samo-mit.html Овие 2 хороскопски пара се жив доказ дека вечната љубов не е само мит - Скопје инфо - 16:51 29/03 Wed, 29 Mar 2017 14:51:44 +0000 Скопје инфо - 16:51 29/03
Кога вашите очи ќе се сретнат и кога меѓусебно ќе си погледнете во душите, ќе сфатите дека вашата средба ја предизвикала магијата наречена љубов. Еве кои два хороскопски пара ќе доживеат долга љубов полна со страст и романтика.
Локално: Дневен хороскоп за 29 март
Exclusive.mk: НЕ ИМ Е ЛЕСНО: 3 хороскопски знаци кои тешко наоѓаат сродна душа!
Скопје инфо: Кој хороскопски знак е вашиот најдобар пријател?
10 поврзани вести »
]]>
Живот / Уметност
Преживеа напад со киселина - но испадна борец, а не жртва! | Канал5 http://www.time.mk/c/3b721c5a47/prezivea-napad-so-kiselina-no-ispadna-borec-a-ne-zrtva.html Преживеа напад со киселина - но испадна борец, а не жртва! - Канал5 - 12:12 29/03 Wed, 29 Mar 2017 10:12:55 +0000 Канал5 - 12:12 29/03
Кејти Пајпер беше преубава 24 годишна манекенка во 2008-та, кога нејзиниот насилен љубовник Дени Линч органзиираше напад врз неа со киселина. Линч му платил на Стефан Силвестри да ја дочека Кејти пред нејзината зграда и да истури сумпорна киселина ...
Хитпортал: Пред 9 години момчето и истури солна киселина на лицето, а таа денес изгледа вака!
ЗаЗабава: Како денес изгледа девојката на која момчето и го изгоре лицето
Сител: Ја силувал и прободел со нож, а потоа истурил киселина врз неа - По 100 операции, денес таа изгледа вака
9 поврзани вести »
]]>
Живот / Уметност
Големата заблуда е побиена, сега можеби ќе го промените мислењето за мачињата | Точка http://www.time.mk/c/3e2e7e9ae8/golemata-zabluda-e-pobiena-sega-mozebi-ke-go-promenite-mislenjeto-za-macinjata.html Големата заблуда е побиена, сега можеби ќе го промените мислењето за мачињата - Точка - 13:37 29/03 Wed, 29 Mar 2017 11:37:53 +0000 Точка - 13:37 29/03
Секој, кој е во секојдневен контакт со мачки ќе ви потврди дека тие се мили, интересни и прекрасни животни, но сепак и понатаму за нив има многу предрасуди. Една од најголемите тукушто е побиена.
Вечер: Мачките ги сакаат луѓето повеќе и од храната!
А1 On: Истражување: Мачките ги сакаат луѓето повеќе од храната
Попара: Ги прашал кучињата кое од нив ја изело храната на мачката. Реакцијата на едно од нив ќе ве насмее до солзи!
7 поврзани вести »
]]>
Живот / Уметност
Утре е Свети Алексиј: Поминете го денот со најблиските и никако не правете го ова… | Република http://www.time.mk/c/b1237d0caa/utre-e-sveti-aleksij-pominete-go-denot-so-najbliskite-i-nikako-ne-pravete-go-ova.html Утре е Свети Алексиј: Поминете го денот со најблиските и никако не правете го ова… - Република - 14:27 29/03 Wed, 29 Mar 2017 12:27:39 +0000 Република - 14:27 29/03
Различни се патиштата по коишто Бог ги води оние што сакаат да Му угодат и да го исполнат Неговиот закон. Во времето на царот Хонориј во Рим живееше високиот царски достоинственик Ефтимијан, многу угледен и многу богат.
Курир: Утре е Свети Алексиј: Поминете го денот со најблиските и никако не правете го ова
Среќа.mk: Утре е Свети Алексиј: Поминете го денот со најблиските и никако не правете го ова…
]]>
Живот / Уметност
11 видови на љубовни врски | Боза http://www.time.mk/c/0a98b9ad67/11-vidovi-na-ljubovni-vrski.html 11 видови на љубовни врски - Боза - 13:03 29/03 Wed, 29 Mar 2017 11:03:18 +0000 Боза - 13:03 29/03
Колку што има мажи на светот, толку има видови на емотивни врски – онаа која ви го крши срцето, онаа на која едвај се сеќавате, онаа која ве тера да се запрашате што е тоа љубов…Едните се подобри од другите, а секоја жена поминува барем низ една од ...
Вечер: Дали сте спремна за нова љубовна врска
Кафе пауза: Дознајте дали вашата љубовна врска е успешна за само 60 секунди!
Ladybook: Ѕвезди кои биле во љубовна врска пред да станат познати
6 поврзани вести »
]]>
Живот / Уметност
Најдобри професии за луѓето кои сакаат да го пропатуваат светот за малку пари | Република http://www.time.mk/c/d094bfddf6/najdobri-profesii-za-lugjeto-koi-sakaat-da-go-propatuvaat-svetot-za-malku-pari.html Најдобри професии за луѓето кои сакаат да го пропатуваат светот за малку пари - Република - 09:43 29/03 Wed, 29 Mar 2017 07:43:27 +0000 Република - 09:43 29/03
Одберете професија каде што ќе ве плаќаат за да патувате по светот и да уживате во неверојатни авантури. 1. Работа на брод Работата на брод е најдобрата шанса за да патувате низ светот, а уште и да ви плаќаат за тоа.
Курир: Најдобри професии за луѓето кои сакаат да го пропатуваат светот за малку пари
Вистина.мк: Најдобри професии за луѓето кои сакаат да го пропатуваат светот за малку пари
]]>
Живот / Уметност
11 нешта за коишто жените мора веднаш да престанат да се грижат! | Кафе пауза http://www.time.mk/r/NONE/f19f79bd94/11-nesta-za-koisto-zenite-mora-vednas-da-prestanat-da-se-grizat.html 11 нешта за коишто жените мора веднаш да престанат да се грижат! - Кафе пауза - 14:31 29/03 Wed, 29 Mar 2017 12:31:26 +0000 Кафе пауза - 14:31 29/03
Жените живеат под голем притисок поради очекувањата од околината, мислите на оние околу нив или грешките што ги направиле во минатото. Тие се под притисок и да изгледаат „совршено“ според најновите трендови за убавина, како и да бидат женствени во ...
]]>
Живот / Уметност
4 видови предигра што ќе ги разгорат страстите помеѓу вас и вашиот долгогодишен партнер | Кафе пауза http://www.time.mk/r/NONE/0b68b91250/4-vidovi-predigra-sto-ke-gi-razgorat-strastite-pomegju-vas-i-vasiot-dolgogodisen-partner.html 4 видови предигра што ќе ги разгорат страстите помеѓу вас и вашиот долгогодишен партнер - Кафе пауза - 14:57 29/03 Wed, 29 Mar 2017 12:57:59 +0000 Кафе пауза - 14:57 29/03
Без разлика дали барате идеи за да ги зачините нештата во креветот или пак, само сакате да пробате нешто ново, следен пат фокусирајте се на предиграта и брзо ќе забележите дека нештата стануваат многу позабавни од претходно.
]]>
Живот / Уметност
Што се случува кога уживате во вашата самотија? | Кафе пауза http://www.time.mk/r/NONE/9ca0d57eb7/sto-se-slucuva-koga-uzivate-vo-vasata-samotija.html Што се случува кога уживате во вашата самотија? - Кафе пауза - 12:17 29/03 Wed, 29 Mar 2017 10:17:04 +0000 Кафе пауза - 12:17 29/03
Постојат многу стигми за луѓето што обожаваат да минуваат време сами, како на пример, дека се асоцијални или непријателски настроени, а можеби дури и дека се без вистински пријатели во својот живот.
]]>
Живот / Уметност
Приказна која мора да се прочита: Еден ПАП тест ѝ го промени целиот живот на Соња! | Република http://www.time.mk/r/NONE/6fd9c1c535/prikazna-koja-mora-da-se-procita-eden-pap-test-ѝ-go-promeni-celiot-zivot-na-sonja.html Приказна која мора да се прочита: Еден ПАП тест ѝ го промени целиот живот на Соња! - Република - 16:36 29/03 Wed, 29 Mar 2017 14:36:24 +0000 Република - 16:36 29/03
Колку пати сте размислувале за тоа дека во моментов немате време за на лекар? Или можеби се плашите да одите од страв од можни лоши вести? На овие наши простори се обраќа најмалку внимание на превенцијата, а приказната на Соња ќе ви покаже, колку ...
]]>
Живот / Уметност