TIME.mk - Магазин http://www.time.mk/ TIME.mkhttp://www.time.mk/images/LOGO.pnghttp://www.time.mk/ mk Mon, 23 Oct 2017 02:27:40 +0000 600 Ова го нема никаде на планетава: Еве за што може да ве осудат на смрт во Северна Кореја! | Sky http://www.time.mk/c/2c570844bf/ova-go-nema-nikade-na-planetava-eve-za-sto-moze-da-ve-osudat-na-smrt-vo-severna-koreja.html Ова го нема никаде на планетава: Еве за што може да ве осудат на смрт во Северна Кореја! - Sky - 02:26 23/10 Mon, 23 Oct 2017 00:26:51 +0000 Sky - 02:26 23/10
Северна Кореја е најзатворената држава на светот. Диктаторот Ким Јонг Ун, како и неговите претходници, татко и дедо, од Северна Кореја направиле држава каква што не постои никаде на светот.
Нетпрес: Трамп: САД се подготвени за секоја варијанта во врска со Северна Кореја
Точка: Исповед на поранешни граѓани на Северна Кореја: Мислев дека Американците буквално се влакнести ѕверови и жолтооки демони
]]>
Магазин
Сите зборуваат за „мачката со човечко лице“, а во случајот се вклучи и полицијата | Sky http://www.time.mk/c/c54256134c/site-zboruvaat-za-mackata-so-covecko-lice-a-vo-slucajot-se-vkluci-i-policijata.html Сите зборуваат за „мачката со човечко лице“, а во случајот се вклучи и полицијата - Sky - 18:52 22/10 Sun, 22 Oct 2017 16:52:47 +0000 Sky - 18:52 22/10
Фотографија од необична мачка со човечко лице го преплави интернетот, а откако на социјалните мрежи била објавена илијадници пати, морала да реагира и малезиската полиција. Околу мачката се создала цела приказна – како ја држат во тајна лабораторија ...
Таратур: Светот во шок: Мачка со човечка глава!
Сител: Во случајот се вклучи и полицијата: Цел свет зборува за мачката со човечки лик
Црнобело: Кога мачката ви е најдобар пријател
5 поврзани вести »
]]>
Магазин
Кога ќе умрете, ЗНАЕТЕ дека сте мртви – тврди досега најголемото истражување за смртта | Локално http://www.time.mk/c/d18617643a/koga-ke-umrete-znaete-deka-ste-mrtvi-tvrdi-dosega-najgolemoto-istrazuvanje-za-smrtta.html Кога ќе умрете, ЗНАЕТЕ дека сте мртви – тврди досега најголемото истражување за смртта - Локално - 14:50 22/10 Sun, 22 Oct 2017 12:50:37 +0000 Локално - 14:50 22/10
Едни велат дека виделе светло на крајот од тунелот, други дека лебделе над своето тело гледајќи како лекарите се борат за нивниот живот. За искуствата во ситуација на клиничка смрт и денес се расправа и едно е сигурно – не постои универзален ...
Маркукуле: Koнечно откриена неверојатна тајна: Што се случува во мозокот после смртта и како свеста продолжува да работи
Кумановски м.: Што навистина се случува во мозокот по смртта и како свеста продолжува да функционира?
Exclusive.mk: Научниците откриле: Личностите кои умираат и после смртта знаат дека се мртви
4 поврзани вести »
]]>
Магазин
16.000 долари за цртеж на Доналд Трамп | 365 http://www.time.mk/c/8c71a22e46/16-000-dolari-za-crtez-na-donald-tramp.html 16.000 долари за цртеж на Доналд Трамп - 365 - 15:14 22/10 Sun, 22 Oct 2017 13:14:48 +0000 365 - 15:14 22/10
Аукциската куќа Џулијен даде на лицитација цртеж којшто Доналд Трамп го нацртал во 1995 година. На обичниот бел лист хартија е нацртана популарната „Емпајер стејт билдинг“ во Њујорк, со црн маркер.
Стандард: Цртеж на Трамп продаден за … 16.000 долари
Слободен Печат: Цртеж на Трамп продаден за 16.000 долари ФОТО
Newsroom: Скица од Трамп продадена за 16. 000 долари
5 поврзани вести »
]]>
Магазин
(ФОТО) Гратче во Италија ќе ви плати 2.000 евра ако решите да се преселите во него | еМагазин http://www.time.mk/c/5cb8a968bb/foto-gratce-vo-italija-ke-vi-plati-2-000-evra-ako-resite-da-se-preselite-vo-nego.html (ФОТО) Гратче во Италија ќе ви плати 2.000 евра ако решите да се преселите во него - еМагазин - 16:04 22/10 Sun, 22 Oct 2017 14:04:44 +0000 еМагазин - 16:04 22/10
Еден средновековен град во Италија ќе им плати на сите оние кои ќе решат да се преселат во него, објави Си-Ен-Ен. Никола Гата, градоначалникот на Кандела, кој се наоѓа во Пуља, Италија изјави дека сака да го врати градот во неговите славни денови ...
Курир: Во овој италијански град даваат 2.000 евра ако дојдете таму да живеете: Мора да исполните само еден услов
Скопје24: ОВДЕ ПЛАЌААТ ЗА ДА СЕ ДОСЕЛИТЕ: Италијански град нуди 2000 евра ако се преселите таму
Маркукуле: Во овој италијански град даваат 2.000 евра ако дојдете таму да живеете: Мора да исполните само еден услов
4 поврзани вести »
]]>
Магазин
Знаете ли зошто монетите имаат назабени рабови? | Факултети http://www.time.mk/c/1ab0e3ec62/znaete-li-zosto-monetite-imaat-nazabeni-rabovi.html Знаете ли зошто монетите имаат назабени рабови? - Факултети - 08:00 21/10 Sat, 21 Oct 2017 06:00:11 +0000 Факултети - 08:00 21/10
( Фото: Thinkstock ) Пред појавата на парите, сите плаќања луѓето ги извршувале со таканаречена трампа или стокова размена, но со развојот на човечката цивилизација растела и потребата за размена на добра.
Скопје24: Рапавиот раб на монетите има задача да штити од фалсификати
Press24: Еве зошто на некои монети има рапав раб (видео)
Таратур: Дали знаете зошто некои монети имаат рапави рабови? (видео)
5 поврзани вести »
]]>
Магазин
Забележал АНАКОНДА во вода: Наместо да бега, зел стап и… | Sky http://www.time.mk/c/61e76baae9/zabelezal-anakonda-vo-voda-namesto-da-bega-zel-stap-i.html Забележал АНАКОНДА во вода: Наместо да бега, зел стап и… - Sky - 02:26 23/10 Mon, 23 Oct 2017 00:26:51 +0000 Sky - 02:26 23/10
Овој човек – „гениј“, во река забележал успана анаконда. Одлучи да ја разбуди со стап… Погледнете што се случило: by ...
Sky: ВИДЕО: Погледнете што оваа крава и направила на анакондата која го убила нејзиното теле!
]]>
Магазин
Јелена Карлеуша „жестоко“ ја почна новата сезона (ФОТО) | Убавина и Здравје http://www.time.mk/c/3e83df696d/jelena-karleusa-zestoko-ja-pocna-novata-sezona-foto.html Јелена Карлеуша „жестоко“ ја почна новата сезона (ФОТО) - Убавина и Здравје - 18:40 22/10 Sun, 22 Oct 2017 16:40:43 +0000 Убавина и Здравје - 18:40 22/10
Популарната пејачка Јелена Карлеуша веќе трета сезона е дел од жири-комисијата на популарниот музички натпревар „Гранд-ѕвезди“. И може да се каже дека „жестоко“ ја почна. Барем во делот на провокативните стајлинзи што ги избира за снимањето на ...
Убавина и Здравје: Дали ви се допаѓа „уличниот стил“ на Северина? (ФОТО)
Press24: Пред Аркан бил тој - Цеца била во врска со овој човек
Press24: Полицијата го апси и свекорот на Јелена- ова е клучниот доказ дека и тој учествувал во убиството на снаата
28 поврзани вести »
]]>
Магазин
Проверете го вашиот неделен хороскоп (23 октомври – 29 октомври) | Среќа.mk http://www.time.mk/c/d567fcd22b/proverete-go-vasiot-nedelen-horoskop-23-oktomvri-29-oktomvri.html Проверете го вашиот неделен хороскоп (23 октомври – 29 октомври) - Среќа.mk - 19:11 22/10 Sun, 22 Oct 2017 17:11:07 +0000 Среќа.mk - 19:11 22/10
Овен Многу задачи ве очекуваат во текот на целата недела, затоа најдобро е да си направите јасен распоред за тоа што прво ќе направите. Бидете внимателни како го трошите вашето време. Ви престојат важни средби, кои не би сакале да ги испуштите.
Среќа.mk: Среќен дневен хороскоп: понеделник (23 октомври, 2017)
Кафе пауза: Чудесни и свои: Жените родени во овој хороскопски знак се секогаш чекор пред сите
Република: Најдолги врски имаат Раковите и Рибите, а кој има најкратка?
12 поврзани вести »
]]>
Магазин
Првата алфа ромео на аукција може да добие 1,5 милиони долари (ВИДЕО) | МКД http://www.time.mk/r/NONE/e060e4472a/prvata-alfa-romeo-na-aukcija-moze-da-dobie-1-5-milioni-dolari-video.html Првата алфа ромео на аукција може да добие 1,5 милиони долари (ВИДЕО) - МКД - 22:42 22/10 Sun, 22 Oct 2017 20:42:57 +0000 МКД - 22:42 22/10
Прекрасната алфа ромео Г1 (Alfa Romeo G1) ќе биде понудена на аукција на почетокот на следната година и се очкува да биде продадена за околу 1,5 милиони долари. Г1 е најпрвиот модел некогаш направен од страна на италијанската автомобилска компанија ...
]]>
Магазин