TIME.mk - Македонија http://www.time.mk/ TIME.mkhttp://www.time.mk/images/LOGO.pnghttp://www.time.mk/ mk Sun, 30 Apr 2017 12:49:41 +0000 600 (ВИДЕО) Манчевски: Во Собранието беа испратени да извршат обид за убиство, тешки криминалци и убијци | Макфакс http://www.time.mk/c/c29884dda8/video-mancevski-vo-sobranieto-bea-isprateni-da-izvrsat-obid-za-ubistvo-teski-kriminalci-i-ubijci.html (ВИДЕО) Манчевски: Во Собранието беа испратени да извршат обид за убиство, тешки криминалци и убијци - Макфакс - 14:20 30/04 Sun, 30 Apr 2017 12:20:32 +0000 Макфакс - 14:20 30/04
Потпретседателот и пратеник на СДСМ, Дамјан Манчевски денеска потенцира дека нарачателите на насилството во Собранието мора да одговараат. „Ќе одговараат и директните извршители, но уште поважно ќе одговараат и оние кои го нарачаа обидот за убиство ...
МКД: Деловникот на Собранието не е прекршен
24 Вести: ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ смислено и насилно спроведе избор на претседател на собранието
Курир: Саботажа
128 поврзани вести »
]]>
Македонија
По прегратката со насилникот, Канческа-Милевска доби и бакнеж во рака | Фокус http://www.time.mk/c/547fb3f854/po-pregratkata-so-nasilnikot-kanceska-milevska-dobi-i-baknez-vo-raka.html По прегратката со насилникот, Канческа-Милевска доби и бакнеж во рака - Фокус - 14:30 30/04 Sun, 30 Apr 2017 12:30:41 +0000 Фокус - 14:30 30/04
Пратеничката Елизабета Канеска-Милевска очигледно се познава со голем дел од насилниците кои во четвртокот дивееја во Собранието, бидејќи на фејсбук се шират фотографии на кои се гледа како се поздравува со некои од нив.
Фокус: Љупчо Димовски не знаел дека во Собранието се тепало: Ако заслужил и Груевски ќе го тепаат!
Нова ТВ: ВИДЕО: Пратениците на ВМРО ДПМНЕ слават со насилниците во Собранието
Фокус: За едни тупаници, за други прегратки: Канческа-Милевска во прегратка на насилник со фантомка
79 поврзани вести »
]]>
Македонија
Протест за убиеното куче во Дебар Маало | Р.С.Европа http://www.time.mk/c/c62cc194c9/protest-za-ubienoto-kuce-vo-debar-maalo.html Протест за убиеното куче во Дебар Маало - Р.С.Европа - 14:06 30/04 Sun, 30 Apr 2017 12:06:58 +0000 Р.С.Европа - 14:06 30/04
Стотина граѓани и активисти за права на животните учествуваат на протестот пред домот на жител од скопската населба Дебар Маало, кој вчера со секира го уби кучето во непосредна близина на кафулето „Радио Бар“.
Алсат-М: Скопјанец со секира усмрти куче во Дебар Маало
Радио МОФ: [Фото] Започна вториот протест за правда за убиеното куче Идриз
Радио МОФ: „Правда за Идриз“ – најавен нов протест пред куќата на човекот кој закла куче во Дебар Маало
59 поврзани вести »
]]>
Македонија
Хојт Ји во Скопје, средбите почнуваат попладнево | Р.С.Европа http://www.time.mk/c/fd79a9c64e/hojt-ji-vo-skopje-sredbite-pocnuvaat-popladnevo.html Хојт Ји во Скопје, средбите почнуваат попладнево - Р.С.Европа - 12:26 30/04 Sun, 30 Apr 2017 10:26:22 +0000 Р.С.Европа - 12:26 30/04
Заменик помошникот државен секретар на САД Хојт Брајан Ји од денеска е во дводневна посета на Македонија. Средбите ги почнува со лидерите на партиите на Албанците, а се среќава и со новоизбраниот спикер Талат Џафери, со претседателот Ѓорге Иванов и ...
Deutsche Welle: Иванов на „жешко столче“ со Хојт Ји
Алсат-М: Средбите со Хојт Ји започнуваат во 15:30 часот
24 Вести: Хојт Ји во Скопје, средби со Иванов и Талат Џафери
78 поврзани вести »
]]>
Македонија
ОЈО: Нема нови информации за приведување лица осомничени за инцидентите во Собранието, 6 обвинители работат на случајот | МКД http://www.time.mk/c/7b200f7dde/ojo-nema-novi-informacii-za-priveduvanje-lica-osomniceni-za-incidentite-vo-sobranieto-6-obviniteli-rabotat-na-slucajot.html ОЈО: Нема нови информации за приведување лица осомничени за инцидентите во Собранието, 6 обвинители работат на случајот - МКД - 13:56 30/04 Sun, 30 Apr 2017 11:56:43 +0000 МКД - 13:56 30/04
Нема нови информации околу тоа дали има наредба за приведување лица за кои постои сомнение дека учествуваа во инцидентите во Собранието на Република Македонија кога беа повредени полицајци, цивили, пратеници и новинари.
Телма: Вработен во УБК на МВР меѓу 5-те приведени за насилствата во Собранието
Сакам да кажам: Приведени петмина за тепањето и кршењето во парламентот, еден е вработен во убк
Сакам да кажам: Информација за апсењето на 15-темина насилници ќе има кога ќе се создадат услови, велат од обвинителството на Зврлевски
68 поврзани вести »
]]>
Македонија
Нова сага со изградба на улицата врз некогашното шеталиште покрај Вардар | Радио МОФ http://www.time.mk/c/7ddc2f94d3/nova-saga-so-izgradba-na-ulicata-vrz-nekogasnoto-setaliste-pokraj-vardar.html Нова сага со изградба на улицата врз некогашното шеталиште покрај Вардар - Радио МОФ - 11:42 30/04 Sun, 30 Apr 2017 09:42:54 +0000 Радио МОФ - 11:42 30/04
На Кејот на Вардар од утрово повторно се забележуваат активности за продолжување на изградбата на спорната улица, за која општина Центар и Град Скопје водеа мини војна околу надлежностите и потребата за нејзина реализација, а против изградбата ...
А1 On: На Кејот на Вардар утрово повторен обид да се продолжи со изградба на улица
Фокус: Утрово повторно се гради спорната улица на Кејот на Вардар
Сакам да кажам: Од 5 сабајлево повторно се прекопува кејот во Скопје за спорната улица
24 поврзани вести »
]]>
Македонија
Народот реагираше во одбрана на државата и спречување на државниот удар на СДСМ | Курир http://www.time.mk/c/ec9cab2858/narodot-reagirase-vo-odbrana-na-drzavata-i-sprecuvanje-na-drzavniot-udar-na-sdsm.html Народот реагираше во одбрана на државата и спречување на државниот удар на СДСМ - Курир - 13:59 30/04 Sun, 30 Apr 2017 11:59:07 +0000 Курир - 13:59 30/04
Народот во четвртокот вечерта реагираше во одбрана на државата и спречување на државниот удар на СДСМ. СДСМ беа предупредувани дека ќе дојде до ескалација и тоа и се случи по 18 часот во законодавниот дом.
Курир: ВИДЕО: Незаконскиот избор на Џафери – СДСМ нема ни 50 пратеници кои гласаа за него
Мета: Вељаноски не го признава Талат Џафери, од СДСМ велат дека и тој ќе одговара
10без10: Вељаноски: Не се бира спикер на шверцерски начин, ќе нема седница во вторник
143 поврзани вести »
]]>
Македонија
МВР: Поднесени кривични пријави за 15 учесници во нередите во Собранието | Фокус http://www.time.mk/c/63de783597/mvr-podneseni-krivicni-prijavi-za-15-ucesnici-vo-neredite-vo-sobranieto.html МВР: Поднесени кривични пријави за 15 учесници во нередите во Собранието - Фокус - 14:37 30/04 Sun, 30 Apr 2017 12:37:05 +0000 Фокус - 14:37 30/04
Предмалку МВР соопшти дека поднеле кривични пријави за 15 учесници во нередите во Собранието. Следува соопштението на МВР во целост: Единицата за насилен криминал при СВР Скопје до Основно јавно обвинителство – Скопје поднесе кривична пријава против ...
Макфакс: МВР поднесе 15 кривични пријави за претепувањето на пратениците во Собранието
Макфакс: МВР со детална информација за тепачките во Собранието
Точка: МВР поднесе 15 кривични пријави за претепувањето на пратениците во Собранието
11 поврзани вести »
]]>
Македонија
Игуменот Кипријан Слепченски канонизиран за нов светител | А1 On http://www.time.mk/c/bd0b37135f/igumenot-kiprijan-slepcenski-kanoniziran-za-nov-svetitel.html Игуменот Кипријан Слепченски канонизиран за нов светител - А1 On - 13:00 30/04 Sun, 30 Apr 2017 11:00:51 +0000 А1 On - 13:00 30/04
Во манастирот Св. Јован Претеча во демирхисарското село Слепче, денеска за нов светец беше канонизиран Св. Кипријан Слепченски, со што започнаа свечените активности за одбележување на 50 години од возобновувањето на автокефалноста на Македонската ...
Канал5: Кипријан Слепченски канонизиран во светец во манастирот кај Слепче
Курир: Игуменот Кипријан Слепченски канонизиран за нов светител
Тера: Ден пред канонизацијата на Св. Кипријан Слепченски
25 поврзани вести »
]]>
Македонија
Приведени пет лица, еден е началник во УБК | Нова ТВ http://www.time.mk/c/fc486cbf49/privedeni-pet-lica-eden-e-nacalnik-vo-ubk.html Приведени пет лица, еден е началник во УБК - Нова ТВ - 14:02 30/04 Sun, 30 Apr 2017 12:02:54 +0000 Нова ТВ - 14:02 30/04
Полицијата привела пет лица од вкупо 15 кои ги бара Jавното обвинителство во врска со упадот и насилството во Собранието, дознава НОВА од извори од МВР. Еден од нив е началник во Управата за безбедност и контраразузнавање.
Алсат-М: Приведен началник на УБК за тепањето на пратениците
Фактор: Полицијата привела 4 лица за насилствата во Собранието?
Стандард: Алсат-М: Приведен началник на УБК за тепањето на пратениците
7 поврзани вести »
]]>
Македонија