TIME.mk - Музика http://www.time.mk/ TIME.mkhttp://www.time.mk/images/LOGO.pnghttp://www.time.mk/ mk Wed, 13 Dec 2017 18:37:48 +0000 600 ВО КОЧАНИ: Момче ги пресекло вените на настап на „Амадеус бенд“ ? | Убавина и Здравје http://www.time.mk/c/9ffdbac1f5/vo-kocani-momce-gi-preseklo-venite-na-nastap-na-amadeus-bend.html ВО КОЧАНИ: Момче ги пресекло вените на настап на „Амадеус бенд“ ? - Убавина и Здравје - 15:08 13/12 Wed, 13 Dec 2017 14:08:47 +0000 Убавина и Здравје - 15:08 13/12
За време на концертот на „ Амадеус бенд “ во Кочани, еден од нивните фанови извадил нож и ги пресекол вените. За среќа веднаш била повикана брза помош и момчето било спасено – пишуваат српските медиуми.
Вечер: Але-Дар: Никој овде не сечел вени!
Курир: Сопственикот на кочанскиот локал демантира дека момче си ги пресекло вените на настапот на „Амадеус бенд“
Сваштарник: Крвопролевање во Кочани на настап на Амадеус Бенд
10 поврзани вести »
]]>
Музика
Македонската поп естрада ја испеа божикната песна „Вечниот Бог“ | Курир http://www.time.mk/c/f3fd3b9054/makedonskata-pop-estrada-ja-ispea-boziknata-pesna-vecniot-bog.html Македонската поп естрада ја испеа божикната песна „Вечниот Бог“ - Курир - 15:32 13/12 Wed, 13 Dec 2017 14:32:47 +0000 Курир - 15:32 13/12
Пејачи од македонската поп естрада во пресрет на Бадник и Божик се здружија и направија освежена верзија на една од најпознатите божикни песни во православниот свет „Вечниот Бог“. Освен Елена Ристеска, Тамара Тодевска, Димитар Андоновски и Некст ...
Среќа.mk: Македонската поп естрада снимаше божиќна песна (ФОТО)
А1 On: ВИДЕО: Македонската поп естрада ја испеа божикната песна „Вечниот Бог“
Алфа: Македонската поп естрада ја испеа божикната песна „Вечниот Бог“
4 поврзани вести »
]]>
Музика
РАМПАРАРАМИЗИРАЊЕ, концерт на СУПЕРХИКС во Скопје! | Пулс24 http://www.time.mk/c/52bd6e017a/rampararamiziranje-koncert-na-superhiks-vo-skopje.html РАМПАРАРАМИЗИРАЊЕ, концерт на СУПЕРХИКС во Скопје! - Пулс24 - 14:42 13/12 Wed, 13 Dec 2017 13:42:58 +0000 Пулс24 - 14:42 13/12
Неповторливите Суперхикс се подготвува целосно да го освежат Скопје на 15 декември 2017 во ВИП Арена „Борис Трајковски“ во 20:30 ...
Скопје инфо: РАМПАРАРАМИЗИРАЊЕ, концерт на СУПЕРХИКС во Скопје!
Макфакс: Концерт на „Суперхикс“ на 15 декември во Скопје
Вечер: Концерт на „Суперхикс“ на 15 декември во Скопје
8 поврзани вести »
]]>
Музика
Магијата на Новогодишната забава во срцето на градот | Денар http://www.time.mk/c/21eb596456/magijata-na-novogodisnata-zabava-vo-srceto-na-gradot.html Магијата на Новогодишната забава во срцето на градот - Денар - 13:25 12/12 Tue, 12 Dec 2017 12:25:22 +0000 Денар - 13:25 12/12
Празничен период, всушност – најубавиот период во годината. Насекаде околу нас е украсено, сијаличките треперат, насекаде се слушаат празнични песни, продавниците, рестораните и кафулињата полни, луѓето раздвижени и градот навистина добива некоја ...
МакМода: Магијата на Новогодишната забава во срцето на градот
Фактор: Магијата на Новогодишната забава во срцето на градот
Sky: Магијата на Новогодишната забава во срцето на градот
5 поврзани вести »
]]>
Музика
Концерт на Здружението на џез-музичари и слободни уметници | А1 On http://www.time.mk/c/e5e4d7bd26/koncert-na-zdruzenieto-na-dzez-muzicari-i-slobodni-umetnici.html Концерт на Здружението на џез-музичари и слободни уметници - А1 On - 08:26 12/12 Tue, 12 Dec 2017 07:26:54 +0000 А1 On - 08:26 12/12
Здружението на џез-музичари и слободни уметници (ЗЏМ) од Скопје вечер од 20 часот во Македонската филхармонија ќе одржи предновогодишен џез-концерт насловен „Baby It’s Cold Outside“. Концертот ќе биде составен од два дела и ќе го води диригентот ...
Канал5: Концерт на Здружението на џез-музичари и слободни уметници
Сител: Концерт на Здружението на џез-музичари и слободни уметници
+инфо: Концерт на Здружението на џез-музичари и слободни уметници
9 поврзани вести »
]]>
Музика
Bon Jovi и Dire Straits ќе бидат примени во Рокенрол Куќата на славните | Кајгана http://www.time.mk/c/d0e52d0bad/bon-jovi-i-dire-straits-ke-bidat-primeni-vo-rokenrol-kukata-na-slavnite.html Bon Jovi и Dire Straits ќе бидат примени во Рокенрол Куќата на славните - Кајгана - 15:33 13/12 Wed, 13 Dec 2017 14:33:15 +0000 Кајгана - 15:33 13/12
Денеска беа објавени артистите и бендовите кои ќе бидат примени во Рокенрол Куќата на славните, а листата ја предводи американската рок група, Bon Jovi. Рок легендите Bon Jovi ќе бидат на врвот на листата на новите артисти кои ќе бидат примени во ...
Сакам да кажам: „Бон Џови“ и Нина Симон влегуваат во Рокенрол куќата на славните
]]>
Музика
(ВИДЕО) Пејачката оди зад решетки: Поради експлицитни кадрови во спотот осудена на две години затвор! | Екран http://www.time.mk/c/3b1198f835/video-pejackata-odi-zad-resetki-poradi-eksplicitni-kadrovi-vo-spotot-osudena-na-dve-godini-zatvor.html (ВИДЕО) Пејачката оди зад решетки: Поради експлицитни кадрови во спотот осудена на две години затвор! - Екран - 17:33 13/12 Wed, 13 Dec 2017 16:33:47 +0000 Екран - 17:33 13/12
Шаима Ахмед оди зад решетки. Поради спорните кадрови судот одлучил да ја лиши од слобода на дури две години. Секси призорите на Шаима Ахмед, попозната како Шима го запалиле интернет, но и ја кренал полицијата на нозе.
Канал5: Две години затвор за пејачка која провокативно јаде банана во спот (ВИДЕО)
]]>
Музика
„Ју Ту“ стана прв бенд со албум број еден во четири децении по ред | Сакам да кажам http://www.time.mk/c/6dd0eeee0f/ju-tu-stana-prv-bend-so-album-broj-eden-vo-cetiri-decenii-po-red.html „Ју Ту“ стана прв бенд со албум број еден во четири децении по ред - Сакам да кажам - 11:41 13/12 Wed, 13 Dec 2017 10:41:05 +0000 Сакам да кажам - 11:41 13/12
„Ју Ту“ испиша историја, откако стана прв бенд чиј албум се искачил на првото место на топ-листата на „Билборд“ четири децении едноподруго. Легендарните Ирци ја тргнаа Тејлор Свифт од врвот со својот нов албум „Песни за искуството“, нивни осми на ...
Репортер: Четири децении „У2“ со албум број еден
]]>
Музика
Со „Звукот на идната генерација“ студентите по музика ќе настапат со Македонската филхармонија | МКД http://www.time.mk/r/NONE/b7b54ea920/so-zvukot-na-idnata-generacija-studentite-po-muzika-ke-nastapat-so-makedonskata-filharmonija.html Со „Звукот на идната генерација“ студентите по музика ќе настапат со Македонската филхармонија - МКД - 23:59 12/12 Tue, 12 Dec 2017 22:59:45 +0000 МКД - 23:59 12/12
Претстојниот концерт на Македонската филхармонија и студентите од Државните факултети за музика е со наслов „Звукот на идната генерација“ и ќе се одржи на 14 декември (четврток), со почеток во 20 часот.
]]>
Музика
(Видео) Балашевиќ испеа песна за починатата мајка | Репортер http://www.time.mk/c/bf3329c993/video-balasevik-ispea-pesna-za-pocinatata-majka.html (Видео) Балашевиќ испеа песна за починатата мајка - Репортер - 18:07 12/12 Tue, 12 Dec 2017 17:07:20 +0000 Репортер - 18:07 12/12
Ѓорѓе Балашевиќ неодамна ја промовира песната „Мајка“, посветена на својата почината мајка. Српските медиуми веднаш почнаа да пишуваат дека времето на Балашевиќ не е поминато и дека оваа песна ќе биде можеби неговиот најголем хит во кариерата.
Таратур: Посветена на неговата мајка: Слушнете ја новата песна на Балашевиќ
]]>
Музика