TIME.mk - Музика http://www.time.mk/ TIME.mkhttp://www.time.mk/images/LOGO.pnghttp://www.time.mk/ mk Sun, 22 Oct 2017 15:33:36 +0000 600 (ВИДЕОИНТЕРВЈУ) Некст тајм: Во спотот „Слушам кај шумат шумите“ прв пат јававме коњи | Репортер http://www.time.mk/c/84660b4ec8/videointervju-nekst-tajm-vo-spotot-slusam-kaj-sumat-sumite-prv-pat-javavme-konji.html (ВИДЕОИНТЕРВЈУ) Некст тајм: Во спотот „Слушам кај шумат шумите“ прв пат јававме коњи - Репортер - 13:16 22/10 Sun, 22 Oct 2017 11:16:35 +0000 Репортер - 13:16 22/10
По двеипол години пауза, дуото „Некст тајм“ се вратија на музичката сцена. Нивното ново видео за преработката на песната „Слушам кај шумат шумите“, снимано во Галичник, и се допадна на публиката , а спотот го нарекоа филмска приказна.
Репортер: (ВИДЕО) Четири девојчиња хит на Инстаграм, ја пееа  „Слушам кај шумат шумите“
Маркукуле: OД ПЕТНИ ЖИЛИ! “Слушам кај шумат шумите” во изведба на 4 слатки девојчиња (ВИДЕО)
Курир: Видео кое ќе го наежи секој Македонец: Четири девојчиња ја пеат „Слушам кај шумат шумите“ (ВИДЕО)
9 поврзани вести »
]]>
Музика
Концерт на албанскиот пијанист Десар Сулејмани... | Н.Македонија http://www.time.mk/c/838cb5c303/koncert-na-albanskiot-pijanist-desar-sulejmani.html Концерт на албанскиот пијанист Десар Сулејмани... - Н.Македонија - 12:41 21/10 Sat, 21 Oct 2017 10:41:55 +0000 Н.Македонија - 12:41 21/10
Концерт на албанскиот пијанист Десар Сулејмани Во рамките на фестивалот за современа музика „Модоарс“ утревечер, во 20 часот, во „Даутпашиниот амам“ концерт ќе одржи пијанистот Десар Сулејмани од Албанија.
МКД: Фестивалот за современа музика „Модоарс“ организира концерт на пијанистот Десар Сулејмани
]]>
Музика