TIME.mk - Ракомет http://www.time.mk/ TIME.mkhttp://www.time.mk/images/LOGO.pnghttp://www.time.mk/ mk Mon, 23 Oct 2017 20:46:08 +0000 600 Раул ги собра адутите за ЕП во Хрватска на ЕХФ-неделата | Gol.mk http://www.time.mk/c/193d09dbd7/raul-gi-sobra-adutite-za-ep-vo-hrvatska-na-ehf-nedelata.html Раул ги собра адутите за ЕП во Хрватска на ЕХФ-неделата - Gol.mk - 22:14 23/10 Mon, 23 Oct 2017 20:14:57 +0000 Gol.mk - 22:14 23/10
Македонската ракометна репрезентација и селекторот Раул Гонзалез денес се собраа за ЕХФ неделата во која одлучија да работат на бројни тренинзи, но без контролни натпревари. Селекторот Гонзалез нема многу време за да работи со репрезентацијата, па ...
Спортклуб: ФОТО: Гонзалез прозиваше – операцијата Хрватска 2018 започна без најдобрите
Алфа: Раул Гонзалез: Со квалитетни тренинзи до добра форма за ЕП
А1 On: Миркуловски: Знаеме што бара селекторот од нас, работиме на финеси
28 поврзани вести »
]]>
Ракомет
Палмарсон: На 15 години изјавив дека Барселона е клубот од моите соништа | Gol.mk http://www.time.mk/c/7c4f5a37a3/palmarson-na-15-godini-izjaviv-deka-barselona-e-klubot-od-moite-sonista.html Палмарсон: На 15 години изјавив дека Барселона е клубот од моите соништа - Gol.mk - 19:58 23/10 Mon, 23 Oct 2017 17:58:33 +0000 Gol.mk - 19:58 23/10
Она што неколку недели се шпекулираше, денес стана реалност - Арон Палмарсон стана нов играч на Барселона. Екстра талентираниот исландски ракометар конечно договори раскин на договорот со екипата на Веспрем, каде ги помина последните две сезони.
24 Ракомет: Барселона му посака добредојде: Арон Палмарсон е нов соиграч на Борко
Спортски: Големо засилување за Барселона: Палмарсон потпиша до 2021!
МКД: Официјално: Барселона потпиша со Арон Палмарсон
16 поврзани вести »
]]>
Ракомет
ВИДЕО: ЕХФ не најде место за перфектната Ристовска - еве ги нејзините „шест од шест“ во ЛШ! | Gol.mk http://www.time.mk/c/787016aa5c/video-ehf-ne-najde-mesto-za-perfektnata-ristovska-eve-gi-nejzinite-sest-od-sest-vo-ls.html ВИДЕО: ЕХФ не најде место за перфектната Ристовска - еве ги нејзините „шест од шест“ во ЛШ! - Gol.mk - 18:04 23/10 Mon, 23 Oct 2017 16:04:36 +0000 Gol.mk - 18:04 23/10
Македонската ракометна репрезентативка Сара Ристовска одигра одличен натпревар во дресот на Вардар во ракометната Лига на шампиони против Ларвик и со шест гола ги водеше „црвено-црните“ до победа, но и покрај нејзиното одлично издание, ЕХФ не најде ...
Телма: Суслина меѓу трите ѕвезди на 3.коло во ЛШ и ја има петтата најдобра одбрана
МКД: Суслина меѓу трите ѕвезди на колото и со една од петте најдобри одбрани (ВИДЕО)
А1 On: Суслина во „Топ три – ѕвездите“ на колото во Лигата на шампионите
26 поврзани вести »
]]>
Ракомет
(Видео) Топ 5 одбрани во шестото коло на СЕХА-лигата | РК Металург http://www.time.mk/c/357c858cad/video-top-5-odbrani-vo-sestoto-kolo-na-seha-ligata.html (Видео) Топ 5 одбрани во шестото коло на СЕХА-лигата - РК Металург - 15:12 23/10 Mon, 23 Oct 2017 13:12:20 +0000 РК Металург - 15:12 23/10
По завршувањето на шестото коло на СЕХА-лигата, маркетинг тимот на лигата ги објави петте најдобри голмански одбрани на колото. За жал, на листата нема остварување на голманите на Металург. . Петте најдобри одбрани: 5. Даниел Ѓорѓески (Вардар) 4.
Gol.mk: ВИДЕО: Младиот вардарец, Ѓорѓески во конкуренција за најдобра одбрана на 6. коло СЕХА
24 Ракомет: Младиот голман во нова трка: Ѓорѓески во битка за одбрана на 6. коло во СЕХА (ВИДЕО)
SportMedia: Даниел Ѓорѓески во Топ 5 одбрани во СЕХА (Видео)
5 поврзани вести »
]]>
Ракомет
Само ракометарките на Вардар и Мец со максимални три победи во ЛШ | А1 On http://www.time.mk/c/c539dfa784/samo-rakometarkite-na-vardar-i-mec-so-maksimalni-tri-pobedi-vo-ls.html Само ракометарките на Вардар и Мец со максимални три победи во ЛШ - А1 On - 11:33 23/10 Mon, 23 Oct 2017 09:33:05 +0000 А1 On - 11:33 23/10
По трите одиграни кола во ракометната Лига на шампиони во женска конкуренција, само македонскиот првак Вардар и францускиот тим Мец се екипите кои досега имаат максимални три победи. Вардарки во рамките од Ц групата ги победија ФТЦ Будимпешта, ...
SportMedia: ЧЕКОРАТ ПО СТАПКИТЕ НА ПРВАКОТ: Вардарки во одбрано друштво
24 Ракомет: На средина од првата рунда: Вардар и Мец единствени со „тројка“ во женската ЛШ
24 Ракомет: Очекуван тек на настаните во групата Ц: ФТЦ останува главниот ривал на вардарки
11 поврзани вести »
]]>
Ракомет
Европа ќе дојде да го гледа Вардар на 18 ноември против Рајн-Некар | Sport 1 http://www.time.mk/c/0f0da8eda5/evropa-ke-dojde-da-go-gleda-vardar-na-18-noemvri-protiv-rajn-nekar.html Европа ќе дојде да го гледа Вардар на 18 ноември против Рајн-Некар - Sport 1 - 13:21 23/10 Mon, 23 Oct 2017 11:21:18 +0000 Sport 1 - 13:21 23/10
Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги објави петте меча од Лигата на шампионите, од 6. до 10 . коло, кои ќе добијат статус „натпревар на неделата“. Еден од нив се игра во „Јане Сандански“.
24 Ракомет: Комплетирани шест кола во СЕХА: Вардар останува без конкуренција на врвот
Кајгана: Вардар победи во Целје
Слободен Печат: Шест од шест за Вардар во СЕХА лигата
5 поврзани вести »
]]>
Ракомет
Селекторот на Црна Гора во страв: Македонија ќе има 7000 навивачи во Загреб | 24 Ракомет http://www.time.mk/r/NONE/70cac480a6/selektorot-na-crna-gora-vo-strav-makedonija-ke-ima-7000-navivaci-vo-zagreb.html Селекторот на Црна Гора во страв: Македонија ќе има 7000 навивачи во Загреб - 24 Ракомет - 22:24 23/10 Mon, 23 Oct 2017 20:24:50 +0000 24 Ракомет - 22:24 23/10
Покрај членовите на репрезентацијата на Македонија денеска се собраа и ракометарите коишто се планирани за составот на Црна Гора. Селекторот Драган Ѓукиќ, кој е поранешен тренер на Вардар и селектор на Македонија со интересна изјава секако ќе даде ...
]]>
Ракомет
Македонија може уште подобро, ако напорно се тренира (фотогалерија) | Екипа http://www.time.mk/r/NONE/69da9043a2/makedonija-moze-uste-podobro-ako-naporno-se-trenira-fotogalerija.html Македонија може уште подобро, ако напорно се тренира (фотогалерија) - Екипа - 17:51 23/10 Mon, 23 Oct 2017 15:51:23 +0000 Екипа - 17:51 23/10
Раул Гонзалес за само неколку месеци ја препороди македонската ракометна репрезентација, обезбеди пласман на ЕП 2018, и тоа како првопласирана селекција во групата. А Шпанецот, кој дефинитивно многу добро си ја знае работата, е убеден дека оваа ...
]]>
Ракомет
Прозивката без Лазаров, Прибак и Јоноски, „влета“ Крстевски | SportMedia http://www.time.mk/r/NONE/99df2c498e/prozivkata-bez-lazarov-pribak-i-jonoski-vleta-krstevski.html Прозивката без Лазаров, Прибак и Јоноски, „влета“ Крстевски - SportMedia - 17:06 23/10 Mon, 23 Oct 2017 15:06:56 +0000 SportMedia - 17:06 23/10
Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез ги собра ракометарите, на првата прозивка не се појавија капитенот Кире Лазаров, Немања Прибак и Ацe Јоноски. Нашиот најдобар ракометар и член на Нант, заедно со Прибак го најавиле своето ...
]]>
Ракомет
Гоце Георгиевски: Ќе го одработиме она што го планираме за Хрватска | 24 Ракомет http://www.time.mk/r/NONE/3d7cc24bc3/goce-georgievski-ke-go-odrabotime-ona-sto-go-planirame-za-hrvatska.html Гоце Георгиевски: Ќе го одработиме она што го планираме за Хрватска - 24 Ракомет - 17:43 23/10 Mon, 23 Oct 2017 15:43:56 +0000 24 Ракомет - 17:43 23/10
Десното крило, Гоце Георгиевски смета дека оваа недела ќе биде од голема корист за репрезентацијата бидејќи ќе може да се одработи многу од она што селекторот Гонзалес го има замислено. „Ова за нас е добро.
]]>
Ракомет