TIME.mk - Сцена http://www.time.mk/ TIME.mkhttp://www.time.mk/images/LOGO.pnghttp://www.time.mk/ mk Fri, 15 Dec 2017 21:39:07 +0000 600 Кирил Поп Христов – борец против медиокритетите | Телма http://www.time.mk/c/c34ce914d3/kiril-pop-hristov-borec-protiv-mediokritetite.html Кирил Поп Христов – борец против медиокритетите - Телма - 21:53 15/12 Fri, 15 Dec 2017 20:53:34 +0000 Телма - 21:53 15/12
Со храбро срце и многу таленти. Вака колегите и пријатели го опишуваат актерот, композитор и музичар, Кирил Поп Христов. За нив тој е вечна инспирација. „Секое искуство со Кили е единствено. Тој е безгранично талентиран, креативен.
Либертас: ФОТО: Груевски падна, Кили се врати дома
Таратур: Груевски падна, Кили си достоја на зборот (фото)
]]>
Сцена
Свадбата на принцот Хари и Меган Маркл закажана за 19 мај | А1 On http://www.time.mk/c/92322505d4/svadbata-na-princot-hari-i-megan-markl-zakazana-za-19-maj.html Свадбата на принцот Хари и Меган Маркл закажана за 19 мај - А1 On - 19:56 15/12 Fri, 15 Dec 2017 18:56:19 +0000 А1 On - 19:56 15/12
На 19 мај идната година е закажана свадбата на принцот Хари и Меган Маркл. Свеченоста ќе се одржи во капелата Сент Џорџ во Виндзорскиот двороц. Двојката минатиот месец соопшти дека по 18 месеци врска се вериле.
Таратур: Одредени местото и времето – Виндзор, 19 мај, 2018 година
Стандард: Принцот Хари и Меган Маркл го објавија датумот на свадбата
Сакам да кажам: Принцот Хари и Меган ја закажаа свадбата на 19 мај
20 поврзани вести »
]]>
Сцена
Шок во порноиндустријата: починала уште една звезда | Сваштарник http://www.time.mk/c/c493a4d20c/sok-vo-pornoindustrijata-pocinala-uste-edna-zvezda.html Шок во порноиндустријата: починала уште една звезда - Сваштарник - 21:55 15/12 Fri, 15 Dec 2017 20:55:46 +0000 Сваштарник - 21:55 15/12
-Целата екипа на Pornstar Platinum е потресена од гибитокот на еден од своите члена. Јури е пронајдена мртва на 31 година. Кон мене секогаш беше љубезна и на сите нам ќе ни недостасува – изјавил Ден Хог од Pornstar.
Точка: Уште една порно ѕвезда најдена мртва, телото го пронашол сопственикот на станот, колегите во шок
Репортер: Порноактерката Јури Лов најдена мртва
Курир: Шок во порноиндустријата, почина уште една ѕвезда
8 поврзани вести »
]]>
Сцена
Оддавањето почит на Марк Хамил за Кери Фишер на премиерата на „Последниот џедај“ | МКД http://www.time.mk/c/559145b860/oddavanjeto-pocit-na-mark-hamil-za-keri-fiser-na-premierata-na-posledniot-dzedaj.html Оддавањето почит на Марк Хамил за Кери Фишер на премиерата на „Последниот џедај“ - МКД - 18:41 15/12 Fri, 15 Dec 2017 17:41:20 +0000 МКД - 18:41 15/12
Чекањето за „Епизода VIII“ заврши, „Последниот џедај“ е тука. Емоциите се големи кога се открива секое ново поглавје на „Ѕвездени војни“, но со неочекуваната смрт на неповторливата Кери Фишер на крајот од минатата година, тие емоции стануваат уште ...
Стандард: „Последниот Џедај“ собра 45 милиони долари приходи на својата премиера
МКД: Што велат рецензиите за „Ѕвездени војни: последниот џедај“
Црнобело: Скроени за крајот на годината - последната тура добри филмови од 2017 кои мора да ги изгледате
7 поврзани вести »
]]>
Сцена
Џорџ Клуни на 14 пријатели и подари по куфер со милион долари!? | Канал5 http://www.time.mk/c/a2c7382a3f/dzordz-kluni-na-14-prijateli-i-podari-po-kufer-so-milion-dolari.html Џорџ Клуни на 14 пријатели и подари по куфер со милион долари!? - Канал5 - 21:42 15/12 Fri, 15 Dec 2017 20:42:08 +0000 Канал5 - 21:42 15/12
Откриена е уште една сторија за тоа каков човек е холивудскиот актер Џорџ Клуни. Новата сторија ја откри неговиот пријател Ренди Гербер, инаку сопруг на екс топ моделот Синди Крафорд. Во 2013 година Џорџ Клуни ги повикал своите најдобри пријатели на ...
Локално: Семејство Клуни во авион: Клуни им подари шапки на патниците
Точка: Па, тој е цар! Кога ќе слушнете како Џорџ Клуни им се оддолжил на пријателите кои му помагале кога бил непознат, ќе му симнете капа
Хитпортал: Џорџ Клуни им подари на пријателите по 1 милион долари
5 поврзани вести »
]]>
Сцена
Бред Пит освои уште една Џенифер која е исто така холивудска миленичка | Точка http://www.time.mk/c/c772e59419/bred-pit-osvoi-uste-edna-dzenifer-koja-e-isto-taka-holivudska-milenicka.html Бред Пит освои уште една Џенифер која е исто така холивудска миленичка - Точка - 18:05 15/12 Fri, 15 Dec 2017 17:05:01 +0000 Точка - 18:05 15/12
Откако се разведе од Анџелина Џоли, Бред го поврзуваат со разни убавици. По 12-годишна врска и двегодишен брак, актерскиот пар Анџелина Џоли и Бред Пит одлучија да свртат нова страница во животот, а нивниот развод не беше нималку убав.
ЗаЗабава: Бред Пит ја освои младата холивудска глумица
+инфо: Бред Пит ја ќари 26 години помладата Лоренс?
Локално: Бред Пит е воодушевен од Џенифер Лоренс
12 поврзани вести »
]]>
Сцена
СЕ СЕЌАВАТЕ ЛИ НА СНЕКИ: Таа е чудо од жена, има 50 години и тело на 18. годишна девојка (ФОТО) | Убавина и Здравје http://www.time.mk/c/7658da7fa2/se-sekavate-li-na-sneki-taa-e-cudo-od-zena-ima-50-godini-i-telo-na-18-godisna-devojka-foto.html СЕ СЕЌАВАТЕ ЛИ НА СНЕКИ: Таа е чудо од жена, има 50 години и тело на 18. годишна девојка (ФОТО) - Убавина и Здравје - 21:37 15/12 Fri, 15 Dec 2017 20:37:27 +0000 Убавина и Здравје - 21:37 15/12
Снежана Бабиќ или позната како Снеки пред неколку месеци наполни 50. години, но нејзинот лице и тело никако да се промени. И додека другите се „соблекуваат“ постојано за да се пофалат со своите тела, Снеки тоа го направи само со една фотографија и ...
Сител: Српската пејачка во бикини на 50. години - ќе и завидуваат и млади девојки
]]>
Сцена
Дастин Хофман е обвинет од уште три жени за сексуално вознемирување | Локално http://www.time.mk/c/c4c07e2ecd/dastin-hofman-e-obvinet-od-uste-tri-zeni-za-seksualno-voznemiruvanje.html Дастин Хофман е обвинет од уште три жени за сексуално вознемирување - Локално - 20:52 15/12 Fri, 15 Dec 2017 19:52:18 +0000 Локално - 20:52 15/12
Уште три жени го обвинија актерот Дастин Хофман за сексуални напади, со што неговите жртви станаа шест, соопштија светските новински агенции, повикувајќи се на списанието „ Variety “ . Инцидентите се случиле во 80-тите години на минатиот век.
+инфо: Дастин Хофман гол пред сценаристка
24 Вести: И Дастин Хофман обвинет за сексуално злоставување малолетничка
Репортер: Дастин Хофман обвинет за сексуално малтретирање
11 поврзани вести »
]]>
Сцена
БИЈОНСЕ СОБРА 2. МИЛИОНИ ЛАЈКОВИ: Објави секси-фотографија, а од цената на чизмите ќе паднете на задник (ФОТО) | Убавина и Здравје http://www.time.mk/c/e8460cb61c/bijonse-sobra-2-milioni-lajkovi-objavi-seksi-fotografija-a-od-cenata-na-cizmite-ke-padnete-na-zadnik-foto.html БИЈОНСЕ СОБРА 2. МИЛИОНИ ЛАЈКОВИ: Објави секси-фотографија, а од цената на чизмите ќе паднете на задник (ФОТО) - Убавина и Здравје - 20:43 15/12 Fri, 15 Dec 2017 19:43:24 +0000 Убавина и Здравје - 20:43 15/12
Бијонсе е една од најпопуларните светски ѕвезди. Постојано ги користи социјалните мрежи за нејзините фанови да гледаат што таа прави. Овој пат Бијонси на Инстаграм објави секси-фотка, на која позира во кратки панталони, каде до израз доаѓаат ...
Таратур: Тоа го може само таа: Се стегна во жешки панталончиња и чизми од 10.000 долари
Екран: (ВИДЕО+ФОТО) Постови од 3. милиони лајкови: Бијонсе позирала во жешки панталончиња, но сите ги гледаат нејзините чизми од 10.000 долари
Локално: (ГАЛЕРИЈА) Фановите ја критикуваа Бијонсе за сликите: Како може да се појави во такво издание?!
4 поврзани вести »
]]>
Сцена
Меланија изненади на Твитер: Првата дама објави фотографија од Белата куќа | Сител http://www.time.mk/c/71daded2d3/melanija-iznenadi-na-tviter-prvata-dama-objavi-fotografija-od-belata-kuka.html Меланија изненади на Твитер: Првата дама објави фотографија од Белата куќа - Сител - 14:54 15/12 Fri, 15 Dec 2017 13:54:44 +0000 Сител - 14:54 15/12
Меланија Трамп облекла класична црна тоалета додека со својот сопруг позирала за првата официјална божиќна фотографија. Претседателскиот пар насмеан се држел постојано за рака. Меланија ја објави фотографијата на својот Твитер профил и под неа ...
Курир: Меланија изненади на Твитер: Објави празнична фотографија од Белата куќа
Хитпортал: Го заборавија синот: Ова е божиќната фотографија на Меланија и Доналд Трамп
Локално: Поранешна цимерка на Меланија Трамп открива голема тајна за првата дама на САД
20 поврзани вести »
]]>
Сцена