TIME.mk - Интима http://www.time.mk/ TIME.mkhttp://www.time.mk/images/LOGO.pnghttp://www.time.mk/ mk Mon, 23 Oct 2017 02:29:44 +0000 600 Колку треба да трае сексот, за жената да доживее оргазам | еМагазин http://www.time.mk/c/a5d2ad5116/kolku-treba-da-trae-seksot-za-zenata-da-dozivee-orgazam.html Колку треба да трае сексот, за жената да доживее оргазам - еМагазин - 20:04 22/10 Sun, 22 Oct 2017 18:04:53 +0000 еМагазин - 20:04 22/10
Не само мажите туку и научниците се позанимавале со прашањето колку сексот треба да трае за жената да доживее оргазам и откриле дека најголем број од жените треба да доживеат оргазам за време на секс кој трае 30 минути.
Локално: Секс пози според хороскопот: Ракот најперверзен, Стрелецот сака игри на отворено
Точка: Ќе се изненадите: Погледнете колку навистина жените можат да издржат без секс
еМагазин: Како се менува нашето тело без редовен секс
5 поврзани вести »
]]>
Интима
Како изгледа есента низ објективот на Кристина Макеева | Кајгана http://www.time.mk/c/1a29a7d77b/kako-izgleda-esenta-niz-objektivot-na-kristina-makeeva.html Како изгледа есента низ објективот на Кристина Макеева - Кајгана - 12:46 22/10 Sun, 22 Oct 2017 10:46:51 +0000 Кајгана - 12:46 22/10
Боите на есента го прават секој пејзаж поубав, па затоа руската фотографка Кристина Макеева е инспирирана баш од ова годишно време и прави фотографии со најубавите глетки кои ќе ги здогледа.
Црнобело: Есента во Лондон и Москва низ објективот на руски фотограф
]]>
Интима
Како би изгледале леталата од „Star Wars“ ако ги произведува „Audi“ | Кајгана http://www.time.mk/r/NONE/f6d2bd2f45/kako-bi-izgledale-letalata-od-star-wars-ako-gi-proizveduva-audi.html Како би изгледале леталата од „Star Wars“ ако ги произведува „Audi“ - Кајгана - 10:51 21/10 Sat, 21 Oct 2017 08:51:30 +0000 Кајгана - 10:51 21/10
Леталата и возилата од франшизата „Star Wars“ се меѓу најпрепознатливите во филмскиот свет и со тек на време тие станаа поп-култура. Но што се случува кога дизајнер на автомобили ќе ги вмеша прстите во дизајнот на летало од „Star Wars“? Џејсон ...
]]>
Интима
Водич за мажи: Што (не) треба да им правите на жените? | Црнобело http://www.time.mk/c/0cbb70b189/vodic-za-mazi-sto-ne-treba-da-im-pravite-na-zenite.html Водич за мажи: Што (не) треба да им правите на жените? - Црнобело - 07:41 21/10 Sat, 21 Oct 2017 05:41:31 +0000 Црнобело - 07:41 21/10
Сакате да бидете подобри од она што сте и да престанете да ги правите работите кои ги повредуваат жените? Навистина не е толку тешко. Само треба да обрнете внимание на неколку важни детали и да станете маж за пример.
Вечер: Водич за мажи: Што (не) треба да им правите на жените?
]]>
Интима
Колкави се шансите да ви се случи вистинска љубов преку интернет? | Црнобело http://www.time.mk/r/NONE/3caf3023fc/kolkavi-se-sansite-da-vi-se-sluci-vistinska-ljubov-preku-internet.html Колкави се шансите да ви се случи вистинска љубов преку интернет? - Црнобело - 07:37 21/10 Sat, 21 Oct 2017 05:37:36 +0000 Црнобело - 07:37 21/10
Наспроти фактот што секоја трета личност ги користи услугите и апликациите за онлајн забавување, не баш сите корисници имаат позитивно искуство. Што навистина се крие зад светот на виртуелната љубов? Најновото истражување на компанијата Kaspersky ...
]]>
Интима
Една навика со која ќе ја вратите заљубеноста од почетокот на врската | Црнобело http://www.time.mk/r/NONE/23112358bb/edna-navika-so-koja-ke-ja-vratite-zaljubenosta-od-pocetokot-na-vrskata.html Една навика со која ќе ја вратите заљубеноста од почетокот на врската - Црнобело - 07:34 21/10 Sat, 21 Oct 2017 05:34:12 +0000 Црнобело - 07:34 21/10
На почетокот од врската, речиси и да нема нешто за кое се жалиме. Не ги забележуваме толку мааните на партнерот и сé ни е убаво и возбудливо. Но, како поминува времето, почнуваат да ни сметаат одредени нешта, кавгите се почести, а нервозата ...
]]>
Интима