TIME.mk - Скопје http://www.time.mk/ TIME.mkhttp://www.time.mk/images/LOGO.pnghttp://www.time.mk/ mk Fri, 22 Sep 2017 11:47:16 +0000 600 Со велосипедско дефиле одбележан Светскиот ден без автомобили | OhridNews http://www.time.mk/c/b3f037bbc1/so-velosipedsko-defile-odbelezan-svetskiot-den-bez-avtomobili.html Со велосипедско дефиле одбележан Светскиот ден без автомобили - OhridNews - 13:39 22/09 Fri, 22 Sep 2017 11:39:30 +0000 OhridNews - 13:39 22/09
Со велосипедско дефиле низ улиците на Охрид, кој е дел од мрежата на европските градови кои ја одбележуваат Европската недела на мобилност, се одбележа Светскиот ден без автомобили. На манифестацијата која е во организација на Секторот за заштита на ...
А1 On: Велосипедско дефиле во Струмица по повод Светскиот ден без автомобили
МРТ: Велосипедско дефиле низ Скопје за Светскиот ден без автомобили
Н.Македонија: Макрадули: Бидете модерни патриоти, возете велосипед...
35 поврзани вести »
]]>
Скопје
Странски професори, креатори на политики во посета на ОУ „Братство Единство“ | OhridNews http://www.time.mk/c/93032164d2/stranski-profesori-kreatori-na-politiki-vo-poseta-na-ou-bratstvo-edinstvo.html Странски професори, креатори на политики во посета на ОУ „Братство Единство“ - OhridNews - 10:17 22/09 Fri, 22 Sep 2017 08:17:19 +0000 OhridNews - 10:17 22/09
Денес, основното училиште „Братство Единство“, зграда Лескајца, ќе биде посетено од делегација универзитетски професори, практичари, претставници на НВО секторот и креатори на политики од четири земји: Северна Ирска, Хрватска, Босна и Херцеговина и ...
Факултети: Образованието НЕ Е БЕСПЛАТНО, родители опремуваат училници и купуваат средства за хигиена
ТВ21: Зошто ученичките со шамии беа спречени да следат настава?
Н.Македонија: Родителите против заедничката настава со децата мигранти...
27 поврзани вести »
]]>
Скопје
7 причини да јадете суво грозје | Сè за храна http://www.time.mk/c/6e9bcccb7a/7-pricini-da-jadete-suvo-grozje.html 7 причини да јадете суво грозје - Сè за храна - 12:19 22/09 Fri, 22 Sep 2017 10:19:40 +0000 Сè за храна - 12:19 22/09
Сувото грозје е веројатно најчесто користено суво овошје во светот. Не само што е слатко, вкусно и одлично за приготвување на колачи и торти, тоа е многу здраво. Ви откриваме 7 придобивки од консумацијата на суво грозје.
Точка: “Храна на боговите”: Грозје за здраво срце и коски
Кумановски м.: По чаша вино секој ден е кориснa за срцето
Вечер: Јадете грозје, го намалува крвниот притисок!
17 поврзани вести »
]]>
Скопје
Фото: „Мамо, јас сум тука“ - моќна порака во скопска градинка е лекција за родителите | Press24 http://www.time.mk/c/9fb04bb340/foto-mamo-jas-sum-tuka-mokna-poraka-vo-skopska-gradinka-e-lekcija-za-roditelite.html Фото: „Мамо, јас сум тука“ - моќна порака во скопска градинка е лекција за родителите - Press24 - 10:15 22/09 Fri, 22 Sep 2017 08:15:14 +0000 Press24 - 10:15 22/09
Сите знаеме колку е брзо и стресно времето во кое живееме и колку сме зависни од технологијата и телефоните, но оваа порака во скопска градинка која стигна до редакцијата на Курир, е лекција за сите родители.
Курир: ФОТО: Мајки, оваа порака истакната во скопска детска градинка треба да ви служи како лекција!
Скопје24: Мајки, оваа порака истакната во скопска детска градинка треба да ви служи како лекција! – Фото
Скопје инфо: ФОТО: Родители, оваа порака истакната во скопска градинка треба да ви служи како лекција!
4 поврзани вести »
]]>
Скопје
Скопје: Викендов прскање против комарци | Макфакс http://www.time.mk/c/8d52592f56/skopje-vikendov-prskanje-protiv-komarci.html Скопје: Викендов прскање против комарци - Макфакс - 09:35 22/09 Fri, 22 Sep 2017 07:35:17 +0000 Макфакс - 09:35 22/09
Градот Скопје извести дека авионската и терестричната дезинсекција против возрасни форми на комарци, ќе се одвива овој викенд, како и во текот на следната недела. Авионската дезинсекција на подрачјето на градот Скопје ќе се одвива викендов во раните ...
+инфо: Викендов ќе се прска против комарци во Скопје
Локално: Викендот прскање против комарци во Скопје
Курир: Викендот прскање против комарци во Скопје
20 поврзани вести »
]]>
Скопје
Без вода корисниците на улица Црвена Вода во Дебар Маало | Newsroom http://www.time.mk/c/8966e16b8c/bez-voda-korisnicite-na-ulica-crvena-voda-vo-debar-maalo.html Без вода корисниците на улица Црвена Вода во Дебар Маало - Newsroom - 07:06 22/09 Fri, 22 Sep 2017 05:06:05 +0000 Newsroom - 07:06 22/09
Корисниците на улицата Црвена Вода во Дебар Маало денеска од 08 часот ќе бидат без вода. Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“, прекинот ќе биде заради дефект на против-пожарен хидрант со пречник од 80 ...
+инфо: Без вода утре дел од општина Кисела Вода
Макфакс: Утре без вода ќе останат дел од корисниците на Кисела Вода
Н.Македонија: Аеродром и Ново Лисиче сѐ уште без стабилно водоснабдување...
23 поврзани вести »
]]>
Скопје
Најубавите торти ќе бидат изложени утре во Скопје | Курир http://www.time.mk/r/NONE/7bc229d583/najubavite-torti-ke-bidat-izlozeni-utre-vo-skopje.html Најубавите торти ќе бидат изложени утре во Скопје - Курир - 13:12 22/09 Fri, 22 Sep 2017 11:12:53 +0000 Курир - 13:12 22/09
Во ВЕРО ЦЕНТАРОТ, утре ќе се одржи традиционалната манифестација ″ИНТЕРСКОПКЕЈКС 2017″. Покровител на манифестацијата е Град Скопје, а организатор на настанот е Хуманитарната организација ХОА – Ангелчиња.
]]>
Скопје
Родителите на децата од ОУ „Мирче Ацев“ со протест ќе бараат семафор и пешачки | +инфо http://www.time.mk/r/NONE/adfa2cc43c/roditelite-na-decata-od-ou-mirce-acev-so-protest-ke-baraat-semafor-i-pesacki.html Родителите на децата од ОУ „Мирче Ацев“ со протест ќе бараат семафор и пешачки - +инфо - 09:54 22/09 Fri, 22 Sep 2017 07:54:16 +0000 +инфо - 09:54 22/09
Се очекува масовно присуство на протестот со цел да се обезбеди поголема безбедност за децата на улиците. Родителите на децата што учат во ОУ „Мирче Ацев“ во скопската населба Ѓорче Петров, на 2 октомври ќе ги блокираат улиците „Борис Серафов“ и „ ...
]]>
Скопје
Заедно кон победа во новата ера: Ѓорчепетровци со огромна поддршка за Мисајловски (Фото) | Република http://www.time.mk/r/NONE/4696db8d18/zaedno-kon-pobeda-vo-novata-era-gjorcepetrovci-so-ogromna-poddrska-za-misajlovski-foto.html Заедно кон победа во новата ера: Ѓорчепетровци со огромна поддршка за Мисајловски (Фото) - Република - 11:13 22/09 Fri, 22 Sep 2017 09:13:07 +0000 Република - 11:13 22/09
Кандидатите за градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ активно работат и веќе десетина дена се на терен, меѓу граѓаните со цел да ги забележат нивните барања, проблеми, сугестии и да ги вклучат во нивните програми.
]]>
Скопје
Додовски: Градот Скопје и Коце Трајановски јавно покажаа како треба да се менаџира со отпадот и јавното комунално претпријатие кое беше наследено со долгови | Курир http://www.time.mk/c/9fea1c7d29/dodovski-gradot-skopje-i-koce-trajanovski-javno-pokazaa-kako-treba-da-se-menadzira-so-otpadot-i-javnoto-komunalno-pretprijatie-koe-bese-nasledeno-so-dolgovi.html Додовски: Градот Скопје и Коце Трајановски јавно покажаа како треба да се менаџира со отпадот и јавното комунално претпријатие кое беше наследено со долгови - Курир - 20:33 21/09 Thu, 21 Sep 2017 18:33:21 +0000 Курир - 20:33 21/09
Ако сакаме да компарираме каква е ситуацијата со управувањето со отпадот во Тетово, Кичево, Гостивар, Струга, Куманово тогаш ќе споменеме дека македонската јавност изминатите месеци и години беше преокупирана од она што се нарекува еколошка ...
Press24: Додовски: Градот Скопје и Коце Трајановски јавно покажаа како треба да се менаџира со отпадот и јавното комунално претпријатие кое беше наследено со долгови
]]>
Скопје