TIME.mk - Спорт http://www.time.mk/ TIME.mkhttp://www.time.mk/images/LOGO.pnghttp://www.time.mk/ mk Tue, 17 Oct 2017 15:00:17 +0000 600 Шкендија елиминирана од Нитра во ЛШ | Дерби http://www.time.mk/c/346a6fa013/skendija-eliminirana-od-nitra-vo-ls.html Шкендија елиминирана од Нитра во ЛШ - Дерби - 16:58 17/10 Tue, 17 Oct 2017 14:58:45 +0000 Дерби - 16:58 17/10
Фудбалерите на Шкендија до 19 години доживеаа елиминација од Нитра во Лигата на шампионите. Младите играчи на „црвено-црните“ на првиот меч во Словачка загубија со 1-0, додека пак денеска на комплексот на ФФМ во Скопје одиграа без победник 1-1.
Макфакс: Шкендија не успеа да ја мине Нитра
Екипа: Младинците на Шкендија елиминирани од Нитра во ЛШ
Sport 1: Младинците на Шкендија елиминирани: Надежта за второ коло згасна во седмата минута
8 поврзани вести »
]]>
Спорт
Баскијците претпазливи: Знаеме дека нема да биде лесно со Вардар! | Sport 1 http://www.time.mk/c/f9bb5061c7/baskijcite-pretpazlivi-znaeme-deka-nema-da-bide-lesno-so-vardar.html Баскијците претпазливи: Знаеме дека нема да биде лесно со Вардар! - Sport 1 - 16:51 17/10 Tue, 17 Oct 2017 14:51:45 +0000 Sport 1 - 16:51 17/10
Реал Сосиедад со сите расположливи сили ќе дојде во Скопје, меѓу нив и најскапото летно засилување Аднан Јанузај, кој за 10 милиони евра пристигна од Манчестер јунајтед, но фудбалерите на баскискиот тим со голема претпазливост влегуваат во дуелот со ...
24Фудбал: Реал Сосиедад има проблеми со повреди пред дуелот со Вардар
Спортски: Реал Сосиедад доаѓа десеткуван во Скопје
Дерби: Вардар испрати апел до навивачите кои ќе присуствуваат на мечот со Реал Сосиедад
47 поврзани вести »
]]>
Спорт
Хрватска против Грција, Италија ќе игра со Шведска во баражот за СП 2018 | Телма http://www.time.mk/c/f20832bb67/hrvatska-protiv-grcija-italija-ke-igra-so-svedska-vo-barazot-za-sp-2018.html Хрватска против Грција, Италија ќе игра со Шведска во баражот за СП 2018 - Телма - 16:06 17/10 Tue, 17 Oct 2017 14:06:05 +0000 Телма - 16:06 17/10
Денеска во Цирих беше извршена ждрепката за двојките во баражот за пласман на Светското првенство во Русија 2018 година. Четирикратниот светски првак Италија ќе игра двомеч со селекцијата на Шведска, Хрватска за противник ја доби Грција, Швајцарија ...
Слободен Печат: Бараж за СП 2018: Италија против Шведска, Хрватите ја добија Грција
СуперСпорт: Одржан ждребот за бараж натпреварите за пласман на СП во Русија
Спортски: Бараж за СП: Италија против Шведска, Хрватска ја доби Грција
49 поврзани вести »
]]>
Спорт
Челси има одличен напаѓач кој НЕ може да го врати па е приморан на друго место да бара голгетер, желба на Конте се две имиња | 24Фудбал http://www.time.mk/c/2ecf60a7bd/celsi-ima-odlicen-napagjac-koj-ne-moze-da-go-vrati-pa-e-primoran-na-drugo-mesto-da-bara-golgeter-zelba-na-konte-se-dve-iminja.html Челси има одличен напаѓач кој НЕ може да го врати па е приморан на друго место да бара голгетер, желба на Конте се две имиња - 24Фудбал - 16:30 17/10 Tue, 17 Oct 2017 14:30:16 +0000 24Фудбал - 16:30 17/10
Медиумите од „Островото“ пишуваат дека ангажман на нов напаѓач е приоритет за зимскиот преоден рок, Антонио Конте на ум има двајца играчи, Џејми Варди и Кристијан Бентеке „Сините“ во последните денови од летниот преоденрок се обидоа да ангажираат ...
Дерби: Голем плус за Челси: Конте посочи која ѕвезда се враќа за пресметката со Рома
СуперСпорт: Мурињо: Погба не е среќен кога игра со него
Дерби: Легенда на Јунајтед направи разлика меѓу Фергусон и Мурињо и посочи каде греши Португалецот
85 поврзани вести »
]]>
Спорт
Тетекс прв четвртфиналист во Купот на Македонија | Екипа http://www.time.mk/c/8c9b73730b/teteks-prv-cetvrtfinalist-vo-kupot-na-makedonija.html Тетекс прв четвртфиналист во Купот на Македонија - Екипа - 16:42 17/10 Tue, 17 Oct 2017 14:42:13 +0000 Екипа - 16:42 17/10
Македонскиот второлигаш Тетекс е првиот четвртфиналист во фудбалскиот Куп на Македонија. „Текстилците“ денеска во Тетово успеаја да го совладаат Кожув со 3-2, и по ремито (2-2) на првиот мелч, го трасираа патот меѓу осумте најдобри екипи во ...
Gol.mk: Тетекс преку Кожуф до четвртфинале во Купот на Македонија!
SportMedia: Тетекс патува во четвртфиналето на македонскиот куп
Gol.mk: Станковски: Работнички ќе се бори во Купот сè додека има шанси!
11 поврзани вести »
]]>
Спорт
„СОКОЛИТЕ" ХЕНДИКЕПИРАНИ: Без Делиќ во Солнок | SportMedia http://www.time.mk/c/aa039be68f/sokolite-hendikepirani-bez-delik-vo-solnok.html „СОКОЛИТЕ" ХЕНДИКЕПИРАНИ: Без Делиќ во Солнок - SportMedia - 15:25 17/10 Tue, 17 Oct 2017 13:25:12 +0000 SportMedia - 15:25 17/10
Со играч помалку во ротацијата ќе го продолжат натпреварувањето во Европа кошаркарите на Карпош Соколи. Пред се затоа што непосредно пред тргнувањето за Солнок, каде утре вечер (од 18.часот) ги очекува дуелот против истоимената екипа во групната ...
24 Вести: Втора победа на МЗТ Скопје, прва на гостински терен во АБА лигата
Екипа: Тодоров: Кога се игра брза кошарка, мора да се примаат и многу поени
СуперСпорт: МЗТ Скопје со втора победа во АБА Лигата
77 поврзани вести »
]]>
Спорт
Експресен одговор на клубот од Битола: Темелковски е наследникот на Бошковски во Еурофарм Работник | Дерби http://www.time.mk/c/64180e8902/ekspresen-odgovor-na-klubot-od-bitola-temelkovski-e-naslednikot-na-boskovski-vo-eurofarm-rabotnik.html Експресен одговор на клубот од Битола: Темелковски е наследникот на Бошковски во Еурофарм Работник - Дерби - 16:44 17/10 Tue, 17 Oct 2017 14:44:39 +0000 Дерби - 16:44 17/10
Ракометниот прволигаш од Битола, Еурофарм Работник денеска објави оти е прекината соработката со Андон Бошковски, поточно двете страни се согласија за спогодбен раскин на договорот. По ова клубот експресно реагираше и за нов кормилар го назничи ...
Gol.mk: Илија Темелковски е нов тренер на Еурофарм Работник, потпиша договор на две сезони
Макфакс: Бошковски повеќе не е тренер на Еурофарм Работник
Екипа: Андон Бошковски си замина од Еурофарм Работник
19 поврзани вести »
]]>
Спорт
Реал Мадрид ја тестира силата на Тотенхем, Наполи гостува кај Манчестер сити | Телма http://www.time.mk/c/35aff23fd5/real-madrid-ja-testira-silata-na-totenhem-napoli-gostuva-kaj-mancester-siti.html Реал Мадрид ја тестира силата на Тотенхем, Наполи гостува кај Манчестер сити - Телма - 16:10 17/10 Tue, 17 Oct 2017 14:10:43 +0000 Телма - 16:10 17/10
Два натпревари отскокнуваат по атраткивноста вечерва во фудбалската Лига на шампиони во рамки на третото коло. Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“ го пречекува Тотенхем во дуел на двете екипи кои досега имаат максимални шест бода во групата Х.
Екипа: Најавени тимови за ЛШ: Сари во дилема, „наполитанците“ ќе се чуваат за Интер
Sport 1: Ќе се одбрани ли Наполи од пеколниот напад на Сити? Тотнем желен да го шокира Мадрид
Спортски: НАЈАВА ЛШ: Дерби во Мадрид, голеада во Манчестер
34 поврзани вести »
]]>
Спорт
Македонија договори пријателска со Норвешка во Скопје | Телма http://www.time.mk/c/1a8e96b4f4/makedonija-dogovori-prijatelska-so-norveska-vo-skopje.html Македонија договори пријателска со Норвешка во Скопје - Телма - 16:03 17/10 Tue, 17 Oct 2017 14:03:58 +0000 Телма - 16:03 17/10
Македонската фудбалска репрезентација на 11 ноември ќе игра пријателски натпревар со Норвешка во Скопје на арената „Филип Втори“. Ова ќе биде последен натпревар на нашиот национален тим во оваа исклучително успешна 2017 година во која загубивме само ...
Спортклуб: ФФМ потврди: Македонија ја пречекува Норвешка во Скопје
Макфакс: Норвешка ќе гостува во Скопје на 11 ноември
Дерби: Македонската репрезентација се враќа во Скопје на тест со Норвешка
24 поврзани вести »
]]>
Спорт
Милан со ултиматум до Монтела, Јуве може да му пресуди на стратегот | 24Фудбал http://www.time.mk/c/635f73712c/milan-so-ultimatum-do-montela-juve-moze-da-mu-presudi-na-strategot.html Милан со ултиматум до Монтела, Јуве може да му пресуди на стратегот - 24Фудбал - 14:52 17/10 Tue, 17 Oct 2017 12:52:55 +0000 24Фудбал - 14:52 17/10
Медиумите од Италија пишуваат дека „Росонерите“ му поставиле ултиматум на Винченцо Монтела, за иднината на стратегот клучни се следните три натпревари во Серија А Сезоната не започна онака како што се надеваа лидерите на Милан, по осум кола, клубот ...
Спортклуб: Две тренерски „бомби“ ги тресат Апенините: Анчелоти се враќа таму каде што не го сакаат, Алегри се враќа на старата љубов
Екипа: Шок од Италија: Анчелоти се враќа во клубот каде што го нарекуваа „свиња“?
Спортски: Го нарекуваа свиња, а сега се враќа таму каде што најмногу го мразат!?
41 поврзани вести »
]]>
Спорт