TIME.mk - Останато http://www.time.mk/ TIME.mkhttp://www.time.mk/images/LOGO.pnghttp://www.time.mk/ mk Tue, 24 Oct 2017 00:29:21 +0000 600 Каратистите подготвени за настап на СП во Тенерифе | Екипа http://www.time.mk/c/cea8c4696d/karatistite-podgotveni-za-nastap-na-sp-vo-tenerife.html Каратистите подготвени за настап на СП во Тенерифе - Екипа - 16:46 23/10 Mon, 23 Oct 2017 14:46:25 +0000 Екипа - 16:46 23/10
Во просториите на Агенцијата за млади и спорт денеска се одржа прес-конференција по повод заминувањето на македонската карате репрезентација на Светското првенство за кадети, јуниори и помлади сениори (У 21) кое ќе се одржи во период од 25-29 ...
Алсат-М: Македонските каратисти дел од Светското првенство во Шпанија
IPON: Пред СП во Тенерифе: Каратистите опримисти – ќе има медали!
Дерби: Големи надежи во младите каратисти на претстојното СП во Шпанија
8 поврзани вести »
]]>
Останато
Провокациите со знамето и името го водеа Ердал Факиќ до бронзениот медал (ВИДЕО) | IPON http://www.time.mk/c/a637adc4a7/provokaciite-so-znameto-i-imeto-go-vodea-erdal-fakik-do-bronzeniot-medal-video.html Провокациите со знамето и името го водеа Ердал Факиќ до бронзениот медал (ВИДЕО) - IPON - 22:11 23/10 Mon, 23 Oct 2017 20:11:02 +0000 IPON - 22:11 23/10
Инромиравме дека Ердал Факиќ вчера го освои бронзениот медал на Светското мастерс првенство за ветерани во самбо во категоријата над 100 килограми за возрасни од 41 до 45 години Солун. Ова е еден од најголемите успеси на македонското самбо и многу ...
IPON: Ердал Факиќ освои бронза среде Солун на Светското мастерс првенство во самбо (ФОТО)
24 Вести: Ердал Факиќ освои бронза за Македонија среде Солун
Екипа: Македонија освои бронза во самбо среде Солун
4 поврзани вести »
]]>
Останато
Лобов шокираше: „Ќе барам отказ од УФЦ за да поминам во профи боксот“! (ВИДЕО) | IPON http://www.time.mk/c/9b34ae8c46/lobov-sokirase-ke-baram-otkaz-od-ufc-za-da-pominam-vo-profi-boksot-video.html Лобов шокираше: „Ќе барам отказ од УФЦ за да поминам во профи боксот“! (ВИДЕО) - IPON - 20:50 23/10 Mon, 23 Oct 2017 18:50:55 +0000 IPON - 20:50 23/10
„Не успеав да ги поврзам комбинациите како што треба. Се обидував да стигнам до импресивен нокаут. Очигледно, мечот не отиде во насоката што ја сакав. Планирав да го задржам дуелот на нозе, како што реков. Не се повлекував.
IPON: Камерите забележаа хомофобичен испад на Конор Мек Грегор (ВИДЕО)
IPON: Погледнете како судијата го прекина УФЦ мечот за да го опомени Конор Мек Грегор да се смири! (ВИДЕО)
]]>
Останато
Светската шампионка во спуст ја пропушта целата сезона | Макфакс http://www.time.mk/c/8be55de16d/svetskata-sampionka-vo-spust-ja-propusta-celata-sezona.html Светската шампионка во спуст ја пропушта целата сезона - Макфакс - 14:00 23/10 Mon, 23 Oct 2017 12:00:01 +0000 Макфакс - 14:00 23/10
Илка Штухец светската шампионка во спуст и најдобрата во оваа дисциплина во мината сезона, се здоби со тешка повреда на коленото, поради што најверојатно ќе ја пропушти целата сезона. Словенката Штухец на тренингот во Австрија го скинала предниот ...
Поглед: Светската шампионка во спуст, Илка Штухец ги скина лигаментите ја пропушта сезоната
А1 On: Светската шампионка во спуст потешко се повреди
Канал5: Светската шампионка во спуст се повреди
8 поврзани вести »
]]>
Останато
Пингпонгарката Ана Стојановска се подготвува за младинска Олимпијада 2018 | А1 On http://www.time.mk/c/e26d962610/pingpongarkata-ana-stojanovska-se-podgotvuva-za-mladinska-olimpijada-2018.html Пингпонгарката Ана Стојановска се подготвува за младинска Олимпијада 2018 - А1 On - 13:59 23/10 Mon, 23 Oct 2017 11:59:58 +0000 А1 On - 13:59 23/10
Пингпонгарката и репрезентативка на Македонија од Пингпонгарски клуб „Крива Паланка“, Ана Стојановска е единствен државен претставник во женска конкуренција, која се подготвува за квалификацискиот турнир за Младинските Олимписки игри 2018.
Курир: Пингпонгарката Ана Стојановска се подготвува за младинска Олимпијада 2018
Sport M: Пингпонгарката Ана Стојановска се подготвува за младинска Олимпијада 2018
]]>
Останато
Познати победниците во првите три дисциплини на октомврискиот коњички турнир | Gol.mk http://www.time.mk/c/4c9de4e6c4/poznati-pobednicite-vo-prvite-tri-disciplini-na-oktomvriskiot-konjicki-turnir.html Познати победниците во првите три дисциплини на октомврискиот коњички турнир - Gol.mk - 12:18 22/10 Sun, 22 Oct 2017 10:18:08 +0000 Gol.mk - 12:18 22/10
Вчера на хиподромот во скопската населба Илинден на програмата беа три натпревари од Меѓународниот октомвриски коњички турнир. Резултати во категоријата дебитанти – висина 0,70 метри Тодор Нановски со грлото Сем од КК Тристар Македонија Стела Дрени ...
Слободен Печат: Кристина Мор најуспешна на коњичкиот турнир
Шеталиште: Заврши првиот дел од октомврискиот коњички турнир
]]>
Останато
Ефтимов и Вејсели без медали од „Купот на Републиките“ во Истанбул | IPON http://www.time.mk/r/NONE/56af82cb3e/eftimov-i-vejseli-bez-medali-od-kupot-na-republikite-vo-istanbul.html Ефтимов и Вејсели без медали од „Купот на Републиките“ во Истанбул - IPON - 22:11 23/10 Mon, 23 Oct 2017 20:11:02 +0000 IPON - 22:11 23/10
Столе Ефтимов (-84 кг) и Фати Вејсели (60 кг) иако не освоија медали на силниот Меѓународен турнир во борење „Купот на Републиките“ во Истанбул, Турција , добро се изборија, велат од нашиот табор .
]]>
Останато
Луис Ортиз ја изгуби позицијата на задолжителен предизвикувач на ВБА федерацијата | IPON http://www.time.mk/r/NONE/bb216ef1e1/luis-ortiz-ja-izgubi-pozicijata-na-zadolzitelen-predizvikuvac-na-vba-federacijata.html Луис Ортиз ја изгуби позицијата на задолжителен предизвикувач на ВБА федерацијата - IPON - 19:58 23/10 Mon, 23 Oct 2017 17:58:31 +0000 IPON - 19:58 23/10
Луис Ортиз (27-0-2 НЦ, 23 КО) до недодамна беше во позиција да се бори за две светски титули во тешка категорија. Беше задолжителен предизвикувач на Светската боксерска асоцијација и Дионтај Вајлдер го одбра да ја брани титулата на ВБЦ на 4 ноември.
]]>
Останато
Влад Туинов со два нокаута во првата рунда го освои турнирот во Франција (ВИДЕО) | IPON http://www.time.mk/r/NONE/5607b19a5f/vlad-tuinov-so-dva-nokauta-vo-prvata-runda-go-osvoi-turnirot-vo-francija-video.html Влад Туинов со два нокаута во првата рунда го освои турнирот во Франција (ВИДЕО) - IPON - 19:26 23/10 Mon, 23 Oct 2017 17:26:34 +0000 IPON - 19:26 23/10
Влад Туинов го освои турнирот Partouche kickboxing на четиримината во категоријата до 72 килограми. Надарениот Русин и двете победи на турнирот што се одржа во областа на Лион ги забележа со прекин во првата рунда.
]]>
Останато
Реваншот Пакијао – Хорн во Бризбејн | IPON http://www.time.mk/r/NONE/647fbed956/revansot-pakijao-horn-vo-brizbejn.html Реваншот Пакијао – Хорн во Бризбејн - IPON - 19:10 23/10 Mon, 23 Oct 2017 17:10:36 +0000 IPON - 19:10 23/10
Реваншот меѓу Мани Пакијао (Филипини) и Џеф Хорн (Австралија) ќе се одржи во австралискиот град Бризбејн. Ова го најави промоторот Дин Лонерган, кој ги застапува интересите на австралискиот боксер.
]]>
Останато