TIME.mk - Убавина / Стил / Мода http://www.time.mk/ TIME.mkhttp://www.time.mk/images/LOGO.pnghttp://www.time.mk/ mk Wed, 18 Oct 2017 05:35:57 +0000 600 Изгледајте тренди во шик тренч-мантил | Убавина и Здравје http://www.time.mk/c/bc8d7c97e4/izgledajte-trendi-vo-sik-trenc-mantil.html Изгледајте тренди во шик тренч-мантил - Убавина и Здравје - 15:56 17/10 Tue, 17 Oct 2017 13:56:50 +0000 Убавина и Здравје - 15:56 17/10
Добар тренч-мантил е задолжително парче во гардероберот на секоја жена. Тој е секојдневна верзија на малиот црн фустан, а може да се носи секоја сезона во која било комбинација. Поради својата едноставна но истовремено и елегантна линија, ...
Репортер: Нов тренд кај нас – металик-чизми
Точка: Машки тренд: Кул јакни за претстојната есенска сезона
Слободен Печат: Вонвременски зимски обувки
13 поврзани вести »
]]>
Убавина / Стил / Мода
Моден маратон: Блејк Лајвли во ПЕТ различни стајлинзи | Среќа.mk http://www.time.mk/c/a8bbe19d55/moden-maraton-blejk-lajvli-vo-pet-razlicni-stajlinzi.html Моден маратон: Блејк Лајвли во ПЕТ различни стајлинзи - Среќа.mk - 21:14 17/10 Tue, 17 Oct 2017 19:14:56 +0000 Среќа.mk - 21:14 17/10
Актерката Блејк Лајвли овие денови активно го промовира својот нов филм “All I See Is You” . Вчера во Њујорк таа беше нон стоп во брзање од една адреса на друга но сепак успеа да промени дури пет различни стајлинзи, за секој настан по еден.
Stylist: Блејк Лајвли смени пет комбинации во само еден ден
Црнобело: Блејк Лајвли направи моден маратон низ Њујорк со 7 впечатливи аутфити (фото)
Фемина: Mодна икона во Њујорк: Блејк Лајвли во ПЕТ стилски комбинации
5 поврзани вести »
]]>
Убавина / Стил / Мода
Ирина Шајк во новата кампања за долна облека на Intimissimi | Среќа.mk http://www.time.mk/c/3b17a2467f/irina-sajk-vo-novata-kampanja-za-dolna-obleka-na-intimissimi.html Ирина Шајк во новата кампања за долна облека на Intimissimi - Среќа.mk - 20:37 17/10 Tue, 17 Oct 2017 18:37:38 +0000 Среќа.mk - 20:37 17/10
Ирина Шајк како долгогодишно заштитно лице на италијанскиот бренд за долна облека Intimissimја претстави кампањата за крајот 2017 година. Руската манекенка позираше о клучните парчиња од колекцијата во која изобилуваат неутралните тоновии класични ...
Канал5: Фото: Таа го одзема здивот!!
Кајгана: Ирина Шајк за Intimissimi
]]>
Убавина / Стил / Мода
Андријана Илиоска избрана за македонска претставничка на Miss Globe | Stylist http://www.time.mk/c/cae3ca0671/andrijana-ilioska-izbrana-za-makedonska-pretstavnicka-na-miss-globe.html Андријана Илиоска избрана за македонска претставничка на Miss Globe - Stylist - 11:25 17/10 Tue, 17 Oct 2017 09:25:06 +0000 Stylist - 11:25 17/10
Седумнаесетгодишната Андријана Илиоска од Скопје е победничка на изборот Мис на Македонија за 2017 за Miss Globe. На селекцијата што се одржа минатиот викенд во хотелот „Александар Парк“ во Виница за прва придружничка е прогласена Ангела Спасовска ...
Репортер: Скопјанката Андријана Илиоска е најубавата Македонка
Н.Македонија: Андријана Илиоска од Скопје ќе патува на „Мис глоуб“...
МакМода: Андријана Илиоска ќе ја претставува Македонија на Miss Globe 2017
4 поврзани вести »
]]>
Убавина / Стил / Мода
Ова е рецептот за најпопуларниот појадок | ЗаЗабава http://www.time.mk/c/243ea7420f/ova-e-receptot-za-najpopularniot-pojadok.html Ова е рецептот за најпопуларниот појадок - ЗаЗабава - 14:58 17/10 Tue, 17 Oct 2017 12:58:04 +0000 ЗаЗабава - 14:58 17/10
Иако се чини дека не може да се измисли нешто ново кога е во прашање исхраната, креативните луѓе на друштвените мрежи успеаја да претстават нешто ново. Па така моментален хит е доручекот „Сирена тост“.
Телевизија Нова: Како да направите „сирена тост“
Сител: Како да направите „сирена тост“
А1 On: Како да направите „сирена тост“
5 поврзани вести »
]]>
Убавина / Стил / Мода
Андреј Папаз Ѓоргиевски @FWSK: „Подем на гревот“ е модна симбиоза на Содома и Гомора | Stylist http://www.time.mk/c/2b9ff44f43/andrej-papaz-gjorgievski-fwsk-podem-na-grevot-e-modna-simbioza-na-sodoma-i-gomora.html Андреј Папаз Ѓоргиевски @FWSK: „Подем на гревот“ е модна симбиоза на Содома и Гомора - Stylist - 12:28 17/10 Tue, 17 Oct 2017 10:28:48 +0000 Stylist - 12:28 17/10
Приказната за потопот на библиските градови Содома и Гомора билa инспирација за новата колекција на битолскиот дизајнер Андреј Папаз Ѓоргиевски. Откако ја раскажа драматичната приказна за „ антохеројот “, на 22 октомври (недела) се враќа на модната ...
Stylist: Викторија Арсовска ќе ја презентира колекцијата „Маршот на боговите“ на Моден викенд
Република: Силвија Михајловска, „Алшар“: Колекцијата „Калеш Анѓа“ е инспирирана од жените револуционерки кои се борат за своите права
]]>
Убавина / Стил / Мода
Кралицата Летиција шармантна дама во цветен фустан од Zara од 50 евра | Фемина http://www.time.mk/c/530c7bad55/kralicata-leticija-sarmantna-dama-vo-cveten-fustan-od-zara-od-50-evra.html Кралицата Летиција шармантна дама во цветен фустан од Zara од 50 евра - Фемина - 23:47 17/10 Tue, 17 Oct 2017 21:47:51 +0000 Фемина - 23:47 17/10
Кралицата Летција честопати избира модни комбинации со пристапни цени. 45-годишната шпанска кралица прими претставници на медицински организации во палатата во Мадрид облечена во фустан од Zara.
Среќа.mk: Кралицата Летисија шармантна во цветен фустан
]]>
Убавина / Стил / Мода
Прашок, капсули или течен детергент: Која е најдобрата опција за вас? | Кафе пауза http://www.time.mk/c/01dbea4e6c/prasok-kapsuli-ili-tecen-detergent-koja-e-najdobrata-opcija-za-vas.html Прашок, капсули или течен детергент: Која е најдобрата опција за вас? - Кафе пауза - 14:48 17/10 Tue, 17 Oct 2017 12:48:23 +0000 Кафе пауза - 14:48 17/10
Денешниот пазар на детергенти за перење алишта е богат со понуди од различни произведувачи. Повеќе не станува збор само за отстранување на дамките, туку и за освежување на боите и зачувување на ткаенините.
Идивиди: Кое е најдоброто решение: Обичен, течен детергент или капсули?
]]>
Убавина / Стил / Мода
Траперка фармерки – за секојдневен кежуал шик | Среќа.mk http://www.time.mk/r/NONE/2e49b7b6fa/traperka-farmerki-za-sekojdneven-kezual-sik.html Траперка фармерки – за секојдневен кежуал шик - Среќа.mk - 23:04 17/10 Tue, 17 Oct 2017 21:04:11 +0000 Среќа.mk - 23:04 17/10
Ретро тендот кој се врати на големата врата уште пред две сезони и понатаму е еден од омилените во модниот свет. ‘Ѕвонестите’ фармерки или популарно наречени траперки се клучно парче во секојдневните кежуал стајлинзи.
]]>
Убавина / Стил / Мода
Champagne bronde – нов тренд за русокосите љубителки | Среќа.mk http://www.time.mk/r/NONE/834c9e7ae9/champagne-bronde-nov-trend-za-rusokosite-ljubitelki.html Champagne bronde – нов тренд за русокосите љубителки - Среќа.mk - 22:09 17/10 Tue, 17 Oct 2017 20:09:22 +0000 Среќа.mk - 22:09 17/10
Омилените женски пијалаци послужија како инспиравија на најпознатите фризери ширум светот во создавањето на најголемите трендови на фарбање на косата. Како најнов и најактуелен тренд се појави champagne bronde – таа е техника која опфаќа доста по ...
]]>
Убавина / Стил / Мода