TIME.mk - Убавина / Стил / Мода http://www.time.mk/ TIME.mkhttp://www.time.mk/images/LOGO.pnghttp://www.time.mk/ mk Sat, 16 Dec 2017 03:09:35 +0000 600 Изградена најстрмната жичара во светот | Сваштарник http://www.time.mk/c/7a56f31c19/izgradena-najstrmnata-zicara-vo-svetot.html Изградена најстрмната жичара во светот - Сваштарник - 19:13 15/12 Fri, 15 Dec 2017 18:13:20 +0000 Сваштарник - 19:13 15/12
Швајцарската технологија отиде еден чекор подалеку т.е се изгради најстрманата жичара во светот. Швајцарската заменик претседателка Дорис Лојтард официјално ќе ја отвори најстрмната жичара во светот за која што изградба биле потрошени 52 милиони ...
Сакам да кажам: Швајцарија ја изгради најстрмната жичница на светот
Нетпрес: Швајцарија ја отвора најстрмната жичница на светот
]]>
Убавина / Стил / Мода
Македонските спортистки и облечени се презгодни и преслатки (ФОТОГАЛЕРИЈА) | Sport 1 http://www.time.mk/c/64503caf96/makedonskite-sportistki-i-obleceni-se-prezgodni-i-preslatki-fotogalerija.html Македонските спортистки и облечени се презгодни и преслатки (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Sport 1 - 13:08 15/12 Fri, 15 Dec 2017 12:08:34 +0000 Sport 1 - 13:08 15/12
Деветтиот календар на компанијата „Пелистерка“ разголе 12 македонски спортистки, па денеска во хотелот „Мериот“ беше промовиран календарот за 2018 година, на која девојките од најразлични спортски дисциплини ќе зрачат со сексапил во 12-те месеци.
Fashionel: Погледнете го календарот на „Пелистерка“ за 2018 година
Екипа: „Пелистерка“ разголе 12 македонски спортистки на календарот за 2018 година
Sport 1: Ем силни, ем секси: Сите 12 спортистки зрачат на календарот на Пелистерка! (ФОТО)
19 поврзани вести »
]]>
Убавина / Стил / Мода
Тренди розови сомотски панталони ќе најдете во „Манго“ | Stylist http://www.time.mk/c/3c9c3783b4/trendi-rozovi-somotski-pantaloni-ke-najdete-vo-mango.html Тренди розови сомотски панталони ќе најдете во „Манго“ - Stylist - 12:24 15/12 Fri, 15 Dec 2017 11:24:07 +0000 Stylist - 12:24 15/12
Веќе ве информиравме дека во мода се враќа уште едно парче кое се носеше во 70-тите – сомотските панталони со висок струк, трендетерките и ѕвездите на уличната мода веќе прошетаа во комбинации со ова парче, а во понудата на high street брендовите ...
Fashionel: Тренд аларм: светкава дводелна комбинација
МакМода: Бестселер од MANGO: Розовите сомотски панталони
]]>
Убавина / Стил / Мода
Само за најхрабрите – Neuland After party Vol.1 | А1 On http://www.time.mk/c/d4021940fa/samo-za-najhrabrite-neuland-after-party-vol-1.html Само за најхрабрите – Neuland After party Vol.1 - А1 On - 11:20 15/12 Fri, 15 Dec 2017 10:20:07 +0000 А1 On - 11:20 15/12
По Neuland Sensorium, скопјани пред уште едно мултимедијално патување, Neuland After party Vol.1 е тука! Во Синдикат на 16-ти декември ќе се случи ново доживување, а со сигурност и изненадување, нова димензија и уште некои нови вкусови.
Stylist: Само за најхрабрите – Neuland Afterparty Vol.1
МакМода: Само за најхрабрите – Neuland Afterparty Vol.1
Црнобело: Само за најхрабрите - Neuland Afterparty Vol.1
4 поврзани вести »
]]>
Убавина / Стил / Мода
Петок во свечена комбинација | Fashionel http://www.time.mk/c/b7743d8bf0/petok-vo-svecena-kombinacija.html Петок во свечена комбинација - Fashionel - 10:15 15/12 Fri, 15 Dec 2017 09:15:03 +0000 Fashionel - 10:15 15/12
Оваа работна недела ја завршуваме со една посвечена комбинација, како инспирација за актуелните предновогодишни и after-work забави. Одбравме фустан во темновиолетова металик нијанса, изработен од кадифе.
Fashionel: Четврток во џемпер и јакна
Friday.mk: Волнениот Overcoat стил е наша најголема заштита во зимата
]]>
Убавина / Стил / Мода
Македонскиот бренд Lovecats ексклузивно од денеска во Anabella | Бизнис Вести http://www.time.mk/c/109449e05a/makedonskiot-brend-lovecats-ekskluzivno-od-deneska-vo-anabella.html Македонскиот бренд Lovecats ексклузивно од денеска во Anabella - Бизнис Вести - 12:49 15/12 Fri, 15 Dec 2017 11:49:09 +0000 Бизнис Вести - 12:49 15/12
Познатиот бренд Lovecats потпишан од модната дизајнерка Ивана Кнез од денеска ексклузивно може да го купите во парфимериите Anabella. Оваа сабота модните зависници може да си купат 2 парчиња Lovecats и со тоа да добијат 30% попуст.
МакМода: Македонскиот бренд Lovecats ексклузивно од денеска во Anabella
еМагазин: Македонскиот бренд Lovecats ексклузивно од денеска во Anabella
Турлитава: Македонскиот бренд Lovecats ексклузивно од денеска во Anabella
4 поврзани вести »
]]>
Убавина / Стил / Мода
17 модни моменти што ја одбележаа 2017 година | Fashionel http://www.time.mk/c/fcac6e7b86/17-modni-momenti-sto-ja-odbelezaa-2017-godina.html 17 модни моменти што ја одбележаа 2017 година - Fashionel - 20:14 15/12 Fri, 15 Dec 2017 19:14:03 +0000 Fashionel - 20:14 15/12
Уште 16 дена до изминувањето на 2017 година. Со доаѓањето на новата година, ќе почнат новите случувања, а со тоа и оценките за нивната актуелност и популарност. Во продолжение ќе видите сублимат на 17 модни моменти и вести за кои се зборуваше ...
Убавина и Здравје: Големата љубов на стилот и модата – модни додатоци
]]>
Убавина / Стил / Мода
Бојата на лешник најтрендовска за декорација на божиќните подароци | Сакам да кажам http://www.time.mk/r/NONE/89e787a761/bojata-na-lesnik-najtrendovska-za-dekoracija-na-boziknite-podaroci.html Бојата на лешник најтрендовска за декорација на божиќните подароци - Сакам да кажам - 19:53 15/12 Fri, 15 Dec 2017 18:53:57 +0000 Сакам да кажам - 19:53 15/12
Ако не сакате да се засрамите кога на вашите пријатели хипстери ќе им однесете новогодишни и божиќни подароци, потрудете се да ги спакувате во хартија со боја на лешник или со тонови од оваа боја, бидејќи таа сега е во тренд.
]]>
Убавина / Стил / Мода
Горан Сиџимовски во Берлин и Мадагаскар плете успешни модни приказни кои ги бришат границите | Stylist http://www.time.mk/r/NONE/a644f1045f/goran-sidzimovski-vo-berlin-i-madagaskar-plete-uspesni-modni-prikazni-koi-gi-brisat-granicite.html Горан Сиџимовски во Берлин и Мадагаскар плете успешни модни приказни кои ги бришат границите - Stylist - 15:23 15/12 Fri, 15 Dec 2017 14:23:49 +0000 Stylist - 15:23 15/12
Модата не е само синоним за трендовски парчиња и убаво облекување, туку е сплет на идеи, слобода во изразување и бришење на меѓите. Таа може да оди по линијата на границите, но и да создаде премин од една во друга состојба или начин на постоење.
]]>
Убавина / Стил / Мода
„Версаче“ повторно ги обедини супермоделите | Stylist http://www.time.mk/c/63f6de4c36/versace-povtorno-gi-obedini-supermodelite.html „Версаче“ повторно ги обедини супермоделите - Stylist - 10:25 15/12 Fri, 15 Dec 2017 09:25:19 +0000 Stylist - 10:25 15/12
Еден од најголемите моменти од Миланската модна недела оваа сезона беше кога Донатела Версаче повторно ги обедини легендарните супермодели од 90-тите години, во чест на нејзиниот починат брат Џани Версаче и на 20-годишнината од неговата смрт.
КадеВечер: Versace ја промовира новата Пролетна колекција 2018, со најпознатите супермодели
]]>
Убавина / Стил / Мода