TIME.mk - Тенис http://www.time.mk/ TIME.mkhttp://www.time.mk/images/LOGO.pnghttp://www.time.mk/ mk Mon, 11 Dec 2017 05:57:56 +0000 600 Чилиќ ја раскина соработката со легендарниот тренер Бјоркман | Gol.mk http://www.time.mk/r/NONE/145827bcd0/cilik-ja-raskina-sorabotkata-so-legendarniot-trener-bjorkman.html Чилиќ ја раскина соработката со легендарниот тренер Бјоркман - Gol.mk - 08:57 10/12 Sun, 10 Dec 2017 07:57:03 +0000 Gol.mk - 08:57 10/12
Најдобриот хрватски тенисер, Марин Чилиќ, ја прекина соработката со својот тренер, легендарниот Швеѓанец, Јонас Бјоркман, со кого работеше во последните 16 месеци. Засега не е позната вистинската причина за оваа разделба, а Хрватот не сакаше да ...
]]>
Тенис
Ѓоковиќ со новиот „HEAD Prestige Pro“ ќе го започне атакот кон врвот на АТП | Gol.mk http://www.time.mk/r/NONE/70c65781d8/gjokovik-so-noviot-head-prestige-pro-ke-go-zapocne-atakot-kon-vrvot-na-atp.html Ѓоковиќ со новиот „HEAD Prestige Pro“ ќе го започне атакот кон врвот на АТП - Gol.mk - 08:30 10/12 Sun, 10 Dec 2017 07:30:30 +0000 Gol.mk - 08:30 10/12
Кога Роџер Федерер се одлучи да го промени својот рекет и да натпреварува со рекет со поголема „глава“, голем дел од тениските аналитичари и критичари сметаа дека тоа е очајнички потег на еден тенисер, кој е на залез на кариерата.
]]>
Тенис
Ѓоковиќ го искористи својот син Стефан за да изведе интересна вежба (Видео) | Дерби http://www.time.mk/r/NONE/bd86b204bc/gjokovik-go-iskoristi-svojot-sin-stefan-za-da-izvede-interesna-vezba-video.html Ѓоковиќ го искористи својот син Стефан за да изведе интересна вежба (Видео) - Дерби - 13:47 09/12 Sat, 09 Dec 2017 12:47:08 +0000 Дерби - 13:47 09/12
Новак Ѓоковиќ веќе го закажа своето враќање на тениските терени на почетокот на новата 2018 година, а повеќе од јасно е дека негова прва голема цел ќе биде настапот на Австралија Опен и што подобро прикажување на грен слем турнирот во Мелбурн кој ...
]]>
Тенис