TIME.mk - Тенис http://www.time.mk/ TIME.mkhttp://www.time.mk/images/LOGO.pnghttp://www.time.mk/ mk Wed, 18 Oct 2017 05:38:00 +0000 600 Надал го откажа учеството на турнирот во Базел | Дерби http://www.time.mk/c/2c2cb6f95d/nadal-go-otkaza-ucestvoto-na-turnirot-vo-bazel.html Надал го откажа учеството на турнирот во Базел - Дерби - 20:23 17/10 Tue, 17 Oct 2017 18:23:54 +0000 Дерби - 20:23 17/10
Рафаел Надал денеска официјално објави дека нема да се натпреварува на АТП турнирот во Базел, што значи дека барем на овој турнир од серијата 500 нема да биде можен нов дуел со Рожер Федерер.
Екипа: Надал го пропушта Базел: Морам да го одморам коленото
Макфакс: Надал нема да игра во Базел
Спортклуб: Шпанецот се исплаши од Федерер: Надал не игра во Базел!
30 поврзани вести »
]]>
Тенис
Јотовски ја мина првата рунда во двојки во Тунис | Дерби http://www.time.mk/c/47fbd76d17/jotovski-ja-mina-prvata-runda-vo-dvojki-vo-tunis.html Јотовски ја мина првата рунда во двојки во Тунис - Дерби - 17:43 17/10 Tue, 17 Oct 2017 15:43:34 +0000 Дерби - 17:43 17/10
Најдобриот македонски тенисер, Томислав Јотовски со победа во игра на двојки го започна новиот фјучерс турнир во Хамамет, Тунис што се игра на земјени терени. Јотовски во комбинација со Резарт Чунгу од Црна Гора по голема борба славеа со 2-1 во ...
Курир: Јотовски стартуваше со победа во двојки на фјучрс турнирот во Тунис
А1 On: Јотовски стартуваше со победа во двојки на фјучрс турнирот во Тунис
Н.Македонија: Мал скок за Јотовски на АТП листата и мал пад на ВТА листата за Ѓорческа...
14 поврзани вести »
]]>
Тенис
Лошо враќање дома за Шарапова | Макфакс http://www.time.mk/c/6d8cd4bec3/loso-vrakanje-doma-za-sarapova.html Лошо враќање дома за Шарапова - Макфакс - 17:10 17/10 Tue, 17 Oct 2017 15:10:35 +0000 Макфакс - 17:10 17/10
Марија Шарапова загуби со 7:6(3)/6:4 од словачката тенисерка, Магдалена Рибарикова на Кремљ купот во Москва, нејзиниот прв меч во Русија по враќањето од допинг-суспензијата. Петкратната гренд слем шампионка во неделата го освои трофејот од Тијанџин ...
Точка: Лошо враќање дома за Шарапова
Gol.mk: Шарапова: Трофејот од Тијанџин ќе има посебно место во мојата колекција!
]]>
Тенис
Ѓоковиќ: Би сакал да се простам со спектакл на „Маракана“ | Локално http://www.time.mk/c/798b5462f5/gjokovik-bi-sakal-da-se-prostam-so-spektakl-na-marakana.html Ѓоковиќ: Би сакал да се простам со спектакл на „Маракана“ - Локално - 21:04 16/10 Mon, 16 Oct 2017 19:04:02 +0000 Локално - 21:04 16/10
Најдобриот српскиот тенисер на сите времиња Новак Ѓоковиќ изјави дека има голема желба во родниот Белград, на стадионот „ Рајко Митиќ “ , еден ден да направи збогум на својата кариера и за таа цел да направи спектакл на кој ќе учествуваа познати ...
Дерби: Ѓоковиќ има интересна идеја: Планирам спектакл на „Маракана“ кој ќе се памети
Sport 1: Ѓоковиќ: Сонувам за тениски спектакл на „Маракана“
]]>
Тенис
Ѓоковиќ ќе игра во Бризбејн на генералката пред Австралија Опен | Gol.mk http://www.time.mk/r/NONE/e3bb91b17d/gjokovik-ke-igra-vo-brizbejn-na-generalkata-pred-avstralija-open.html Ѓоковиќ ќе игра во Бризбејн на генералката пред Австралија Опен - Gol.mk - 09:47 17/10 Tue, 17 Oct 2017 07:47:27 +0000 Gol.mk - 09:47 17/10
Поранешниот светски тенисер број еден, Новак Ѓоковиќ новата сезона ќе ја започне на АТП-турнирот во Бризбејн, кој се игра во периодот од 1 до 8 јануари 2018 година. Директорот на турнирот, Џоф Куинлан, најави дека во следните неколку недели ќе ја ...
]]>
Тенис