TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

10без10

Светската здравствена организација: Медицинскиот канабис не предизвикува зависност и не е токсичен

10без10 - 15.12.2017

Светската здравствена организација тврди дека главната состојка во медицинскиот канабис не предизвикува зависност и не е токсична. Научниците со месеци го проучувале канабидиолот, состојка на марихуаната која не е психоактивна и често се користи во ...

3 поврзани вести »