TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

24Фудбал

Милан ја победи Болоња, Бонавентура херој на „росонерите“ (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 6 часа

Милан ја оствари првата победа под водство на Џенаро Гатузо откако со 2-1 ја совлада Болоња, Бонавентура со два погодоци беше клучниот играч на „росонерите“. Милан дојде до трите бода против Болоња, благодарение на два гола на Бонавентура.

67 поврзани вести »

Трајковски со прекрасен волеј ја „искина“ мрежата на Сан Никола, Палермо славеше кај Бари (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 8 часа

Палермо се врати на врвот во Серија Б откако вечерва со 0-3 триумфираше на гостувањето кај Бари, Александар Траковски постигна прекрасен гол со волеј „Сицилијанците“ за гостувањето на Сан Никола беа без првиот играч Илија Несторовски, но во отсуство ...

17 поврзани вести »

Сити и Пеп не запираат, „Граѓаните“ триумфални и на гостувањето на Олд Трафорд (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 9 часа

Манчестер Сити ја забележа 14. рекордна победа во низа во Премиерлигата, и тоа на теренот на лутиот градски ривал, „Граѓаните“ вечерва со 1-2 славеа против Манчестер јунајтед Влогот од натпреварот беше голем, па двете страни беа претпазливи на ...

77 поврзани вести »

Каде е белата точка? Судијата веднаш го најде „лекот“ за смешната ситуација на дуелот Келн-Фрајбург (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 10 часа

Средбата Келн-Фрајбург го одбележа 15. коло во Бундеслигата откако гостите со пресврт во вториот дел славеа со 3-4, но натпреварот е хит на социјалните мрежи поради една смешна ситуација во првиот дел Натпреварот на Рајн Енерџи Стадионот се играше ...

9 поврзани вести »

И Наполи да не биде покус, само 0-0 на Сан Паоло против Фиорентина (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 11 часа

„Наполитанците“ не ги искористија киксовите на ривалите за врвот на табелата, попладнево и тие одиграа само 0-0 во дуелот со Фиорентина Дербито на Италија помеѓу Јувентус и Интер вчера заврши без голови, а погодоци немаше ниту на првиот денешен ...

67 поврзани вести »

Контроверзен пенал го остави Ливерпул без победа во дербито на Мерсисајд (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 12 часа

Мерсисајд дербито помеѓу Ливерпул и Евертон заврши без победник, Салах со прекрасен гол донесе предност за домаќаните а гостите изедначија преку контроверзен пенал во вториот дел, кој успешно го реализираше Вејн Руни Ливерпул може да жали што освои ...

51 поврзани вести »

Жиру станува мајстор за голови во завршницата, Французинот го спаси Арсенал од пораз на „Сент Мери“ (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 13 часа

Оливие Жиру донесе бод за „Топчиите“ на гостувањето кај Саутемптон, Французинот погоди за 1-1 во 88. минута од средбата и ги спаси Арсенал од пораз Арсенал беше на прагот на пораз на „Сент Мери“, но во финишот од средбата гол постигна Оливие Жиру, ...

16 поврзани вести »

Вардар го доби заостанатиот меч со Академија Пандев, Хамбарѕумјан херој на „црвено-црните“

24Фудбал - пред: 14 часа

Вардар со 3-1 славеше против Академија Пандев во заостанатиот натпревар од Првата македонска фудбалска лига. Вардарци ги освоија трите бода од дуелот со Академија Пандев. Шампионот беше подобар противник, но за победата трепереше до самиот крај.

29 поврзани вести »

Борусија Дортмунд го отпушти Петер Бош и назначи нов тренер

24Фудбал - пред: 16 часа

По седум месеци на кормилото на Борусија Дортмунд, Петер Бош доби отказ клубот на негово место назначи нов Петер, Штегер. Бош во Борусија Дојде летото откако со Ајакс стигна до финалето од Лига Европа, но не му одеше најдобро во Бундеслигата, го ...

25 поврзани вести »

Торонто го симна Сиетел од тронот и ја освои титулата во МЛС (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 17 часа

Торонто за прв пат стана шампион во американската МЛС откако во финалето го совлада бранителот на трофејот Сиетел саундерс со 2-0. Торонто со 2-0 беше подобар од Сиетел во финалето од плејофот, а Себастијан Џовинко и Џози Алтидор беа најзаслужни за ...

8 поврзани вести »

Мајсторот си останува мајстор: Голот на Дефо кој вреди да се погледне неколку пати (ВИДЕО)

24Фудбал - 09.12.2017

И на 35 години е еден од најдобрите напаѓачи во англиската Премиерлига. Бурнемаут извлече реми на гостувањето кај Кристал Палас и одигра 2-2, а во финишот од средбата голем трагичар кај домаќините беше Бентеке кој не реализираше од белата точка.

51 поврзани вести »

Интер го преживеа и Јувентус, „нероазурите“ остануваат без пораз (ВИДЕО)

24Фудбал - 09.12.2017

Дербито на Италија остана без голови, Јувентус и Интер одиграа 0-0, домаќините беа поблиску до победата но „нероазурите“ и по 16 натпревари останаа без пораз во Серија А. Интер ја продолжува одличната форма откако го издржа и гостувањето во Торино ...

67 поврзани вести »

Лил го намали водството на ПСЖ и тргна без голман во последниот напад... на сцена настапи Мбапе (ВИДЕО)

24Фудбал - 09.12.2017

Тројца фудбалери на Лил го „бркаа“ брзоногиот Мбапе кој им избега со брзина на светлината. Екипата на Лил во 86. минута намали на 2-1 со голот на Ел Гази, на гостувањето кај фаворитот ПСЖ во 17.

10 поврзани вести »

Фановите на Лидс гневни, бараат одговор: Може некој да објасни зошто Алиоски „пожолте?“ (ФОТО + ВИДЕО)

24Фудбал - 09.12.2017

Македонскиот репрезентативец се најде во чудна ситуација. Лидс го „прегази“ Квинс Парк Ренџерс совладувајќи го со 1-3 на негов терен во 21 коло од англиската Чемпионшиплига. Нашиот 25 годишен Езгјан Алиоски одигра феноменална партија а асистираше во ...

24 поврзани вести »

Тотенхем со „петарда“ во мрежата на Стоук, Кејн стигна до погодокот број 50 во 2017 (ВИДЕО)

24Фудбал - 09.12.2017

Тотенхем предводен од Сон и Хари Кејн со убедливи 5-1 славеше над Стоук, Англичанецот одбележа убав јубилеј откако стигна до бројката од 50 погодоци во 2017 „Спарси“ ја прекинаа лошата серија од четири натпревари без победа, и попладнево славеија со ...

51 поврзани вести »

Дефо даде гол како Ван Бастен! (ВИДЕО)

24Фудбал - 09.12.2017

Џермејн Дефо постигна погодок кој премногу потсетува на легендарниот гол на Марко ван Бастен. На натпреварот помеѓу Кристал Палас и Борнмут кој заврши 2-2, Џермејн Дефо постигна фантастичен погодок.

51 поврзани вести »

Реал Мадрид за едно полувреме и даде пет гола на Севиља (ВИДЕО)

24Фудбал - 09.12.2017

Реал Мадрид со убедливи 5-0 ја победи Севиља, интересно сите погодоци на Сантијаго Бернабеу беа постигнати во првото полувреме. Кралскиот клуб конечно заигра како што му доликува. Пред почетокот на мечот Роналдо ја покажа Златната топка, а со првиот ...

42 поврзани вести »

Одлична асистенција на Алиоски во гостинска победа на Лидс (ВИДЕО)

24Фудбал - 09.12.2017

Македонскиот репрезентативец не постигна гол но имаше голем допринос во победата на Лидс на гостувањето кај КПР од 3-1. Лидс дојде до многу значајни три бода од гостувањето кај КПР, Алиоски кој беше прогласен за играч на месецот имаше голем допринос ...

24 поврзани вести »

Арнаутовиќ го „реши“ Челси (ВИДЕО)

24Фудбал - 09.12.2017

Со гол на Арнаутовиќ уште во воведниот дел од мечот, Вест Хем го победи Челси со 1-0 прекинувајќи ја серијата од осум натпревари без победа во Премиерлигата. Студен туш за Челси, Вест Хем го доби лондонскиот дуел со 1-0, непријатен пораз за ...

33 поврзани вести »

Две големи летни засилувања го напуштаат Милан уште во јануари?!

24Фудбал - 09.12.2017

Медиумите од Италија пишуваат дека Милан следниот месец би можел да се раздели со две големи засилувања од летниот преоден рок, Андре Силва и Хакан Чалханоглу се поврзуваат со заминување на позајмица „Росонериет“ играат во лоша форма, а не се сјајни ...

9 поврзани вести »