TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

24Фудбал

„Шкорпијата“ на Журу, најдобар гол за 2017 (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 4 часа

Напаѓачот на Арсенал, Оливие Жиру ја доби Пушкаш наградата на ФИФА за најубав гол за 2017 година. Шкорпија ударот на Жиру против Кристал Палас е прогласен за најубав гол на годината. „Ви благодарам многу.

6 поврзани вести »

Буфон е најдобар голман, Зидан е тренер на годината

24Фудбал - пред: 4 часа

Голманот на Јувентус, Џиџи Буфон ја доби наградата на ФИФА за најдобар на годината, признанието за тренер отиде во рацете на европскиот шампион со Реал Мадрид, Зинедин Зидан. Буфон за прв пат ја добива ФИФА наградата за најдобар голман на годината.

64 поврзани вести »

Роналдо е најдобриот фудбалер за 2017 според ФИФА

24Фудбал - пред: 4 часа

Кристијано Роналдо ја доби наградата за фудбалер на годината која ја доделува ФИФА, Португалецот втор пат по ред стигнува до ова признание. Ѕвездата на Реал Мадрид и Португалија ја освои престижната награда на ФИФА за најдобар фудбалер во светот за ...

64 поврзани вести »

Реал Мадрид доминира во најдобриот тим на годината

24Фудбал - пред: 4 часа

Познат е најдобриот ФИФА тим на годината, во него очекувано доминираат фудбалери од европскиот шампион, Реал Мадрид. Прогласен е најдобриот тим на ФИФА наградите, а во него се пет играчи од Реал Мадрид, Серхио Рамос, Марсело, Лука Модриќ, Тони Крос ...

64 поврзани вести »

Ја видовте паненката на Депај? (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 7 часа

Мемфис Депај постигна хет-трик против Троја, а фантастичното издание го зачини со гол од пенал и тоа со паненка. Депај се „препороди“ во Лион, одигра уште еден фантастичен меч за францускиот прволигаш и тоа во победата од 0-5 за неговата екипа на ...

5 поврзани вести »

Мечот помеѓу Евертон и Арсенал му донесе голема популарност... (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 7 часа

Момче задолжено за топките го привлече вниманието на себе на мини-дербито во Премиерлигата. Арсенал го порази Евертон со убедливи 2-5 на гостувањето на „Гудисон Парк“, овој резултат му донесе отказ на Роналд Куман на тимот од Ливерпул, а сепак, еден ...

47 поврзани вести »

Моментот кога Деле Али го понижи Емре Џан... (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 7 часа

Репрезентативецот на Гордиот Албион умешно се снајде во оваа ситуација. Тотенхем го совлада Ливерпул со 4-1 пред своја публика, а гостите немаа идеја како да се спротистават на нивните ривали кои делуваа моќно на теренот.

2 поврзани вести »

Каква кореографија на дербито во Турција... (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 8 часа

Дербито помеѓу Галатасарај и Фенербахче не го одбележаа голови, туку атмосферата на трибините. Галатасарај и Фенербахче одиграа реми без голови во големото дерби од деветтото коло од турската Суперлига.

14 поврзани вести »

Лоши вести за Баерн Минхен

24Фудбал - пред: 8 часа

Германскиот првак на следните четири средби ќе биде ослабен за својот капитен. Германскиот првак Баерн Минхен во наредните три недели ќе биде ослабен во своите редови за капитенот Томас Милер.

15 поврзани вести »

Промашување од епски размери во Бундеслигата! (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 9 часа

Во оваа ситуација беше потешко да се промаши, отколку да се погоди. Келн е во страшна негативна серија, нема победа веќе цели десет натпревари а проблемот да биде поголем, има дури осум порази во последните десет меча.

3 поврзани вести »

Ловрен со драстична реакција на социјалните мрежи, како ли ќе реагираат фановите на Ливерпул на ова...? (ФОТО)

24Фудбал - пред: 9 часа

На Хрватот очигледно не му се допаднаа коментарите на негова адреса по очајното издание. Ливерпул беше во целост надигран вчера на гостувањето кај Тотенхем и забележа висок и убедлив пораз од 4-1.

68 поврзани вести »

Барди следен од скаути на ПСЖ, Интер и Сандерленд

24Фудбал - пред: 10 часа

Скаути на гиганти од Европа го следеа нашиот фудбалер викендов во Шпанија. Леванте викендов ремизираше со Гетафе пред своја публика во рамките на деветтото коло од Примера, а на трибините од арената во Валенсија се најдоа скаути од Сандерленд, ПСЖ и ...

6 поврзани вести »

Куман доби отказ по само два месеци откако потроши рекордни 140 милиони фунти на засилувања

24Фудбал - пред: 10 часа

Евертон му удри „клоца“ на Роналд Куман, серијата лоши резултати по која „Карамелите“ се најдоа во зоната за испаѓање му пресуди на Холанѓанецот Роналд Куман минатата сезона го предводеше Евертон до 7.

47 поврзани вести »

Џовинко ја искина пајажината од голот на Атланта (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 10 часа

Италијанецот со фантастичен гол од слободен удар во МЛС. Торонто ремизираше на гостувањето кај Атланта со 2-2, а двата гола за гостите ги постигнаа Алтидор и Џовинко. Посебно се издвои вториот гол за поставување на конечниот исход за 2-2 во 84.

13 поврзани вести »

Реакциите на Меси во моментите кога Ракитиќ ги успоруваше акциите (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 10 часа

Очигледно дека Аргентинецот има замерка до Хрватот во неговиот стил на градењето на акциите на Барселона. Барселона викендов славеше домашна победа од 2-0 над Малага во деветтото коло од Примера, а мечот на „Камп Ноу“ мина низ достаконтроверзна ...

2 поврзани вести »

Нов случај Бонучи во Јувентус, Дибала сочно го опцу Алегри (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 11 часа

Медиумите од Италија пишуваат за нов случај Бонучи во редовите на „Старата Дама“, Пауло Дибала вчера упатил пцовка кон тренерот Масимо Алегри Минатата сезона Леонардо Бонучи и Масимо Алегри имаа жестока расправија на дуелот со Палермо, си разменија ...

82 поврзани вести »

Дали ова е најлудиот пенал досега? (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 11 часа

Голманот со предвремена прослава на ситуацијата. Се работи за натпревар од средните училишта во Бангкок, истиот заврши со нерешен исход а обете екипи пристапија кон изведување на удари од белата точка.

10 поврзани вести »

Адеми повторно воодушеви, неговиот поранешен тренер во Динамо ја открива причината за неговата мотивираност

24Фудбал - пред: 11 часа

Аријан Адеми добива пофалби од сите страни за неговото фантастично враќање на фудбалските терени. 26 годишниот македонски репрезентативец и член на хрватскиот вицепрвак Динамо Загреб, Аријан Адеми по добивањето на шанса на дербито со Осијек и ...

6 поврзани вести »

Како Ибраими ја измеша одбраната на Шкупи и со топовски удар донесе водство за Шкендија... (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 11 часа

Фантастичен гол на Ибраими во победата на Шкендија над Шкупи. Шкендија обезбеди убедлив триумф над Шкупи со 4-1 вчера пред своја публика, во мечот од 11. коло од Првата македонска фудбалска лига.

59 поврзани вести »

Медиумите на Островот пишуваат: По успехот со Алиоски, Лидс треба да размисли и за овој фудбалер... (ФОТО)

24Фудбал - пред: 12 часа

Одличниот трансфер на Езгјан Алиоски и придобивките на Лидс од таа зделка го отвори патот до нови засилувања од Швајцарија. 25 годишното македонско офанзивно крило, Езгјан Алиоски изминатото лето потпиша за англискиот Чемпионшиплигаш Лидс, а дојде ...