TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

24Фудбал

Барди ја „отвори“ одбраната на Хетафе за Леванте да спаси бод (ВИДЕО)

24Фудбал - 21.10.2017

Енис Барди одигра клучна улога во акцијата по која Леванте изедначи на 1-1 против Хетафе, Македонецот со одлично додавање ја „отвори“ одбраната на гостите Леванте и Хетафе попладнево одиграа 1-1, домаќините спасуваа бод откако гостите поведоа преку ...

11 поврзани вести »

1XБет тикет на денот (21.10.2017): Валенсија игра во голема форма

24Фудбал - 21.10.2017

Македонската онлајн обложувалницата 1xbet.com и овој ден со неколку предлози ќе ви помогне да се одлучите што да одиграте денес. Хамбургер - Баерн Минхен: 2-2 По заминувањето на Анчелоти, Баерн Минхен ја крена формата, на последните два меча ...

42 поврзани вести »

Зидан гледа нешто што другите не гледаат: Линекер треба да се засрами, Бензема е далеку најдобар!

24Фудбал - 21.10.2017

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан упати остар одговор до англиската легенда Гери Линекер, му порача дека Карим Бензема е далеку најдобар напаѓач Французинот често добива критики за своите перформанси, и многумина веруваат дека тој со своите ...

10 поврзани вести »

БетАдриа викенд типови: Интер 20 години без победа на Сан Паоло

24Фудбал - 21.10.2017

Пред секој викенд, BetAdria.com ќе ви дава совети за дел од врвните европски фудбалски натпревари кои ќе се играат и ќе ви понуди одлични коефициенти за натпреварите во BetAdria викенд типови.

Озил не заминува од Арсенал, тој бил гневен на написите дека се сели во Јунајтед

24Фудбал - 21.10.2017

Синоќа се појавија шпекулации дека Месут Озил во јануари ќе го промени дресот, ќе се пресели во Манчестер јунајтед, но фудбалерот ги негирал таквите информации. Англиските медиуми пишуваа дека Озил ги информирал своите пријатели дека во јануари ...

35 поврзани вести »