TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

24Фудбал

Мурињо ќе го продолжи договорот со Јунајтед, но под еден услов

24Фудбал - 16.10.2017

Жозе Мурињо е подготвен да стави потпис на нов договор со „Црвените ѓаволи“ но само доколку добие значајно зголемување на платата кое ќе го рефлектира прогресот кој клубот го забележа под негово водство „Специјалниот“ ја одработува втората сезона од ...

65 поврзани вести »

„Еден ден си Бог потоа имаш пет грешни додавања и те бркаат од Мадрид“ - Иско објасни како е да се игра за Реал

24Фудбал - 16.10.2017

Фудбалерот од средниот ред на Реал Мадрид, Иско вели дека ситуацијата брзо се менува кога си играч на „Кралевите“, еден ден можеш да биде најдобар а веќе следниот најлош Публиката на Бернабеу има високи стандарди па често можат да се слушнат ...

94 поврзани вести »

Балотели го советува Милан да го купи најдобриот играч на Интер (ФОТО)

24Фудбал - 16.10.2017

Поранешниот играч на двата ривали од Милано, Марио Балотели се јави со изјава по големото градско дерби во кое славеше Интер со 3-2. Синоќа Интер славеше над Милан во големото градско дерби, а во главна улога беше Мауро Икради кој постигна хет-трик.

38 поврзани вести »

Братот на Серхио Рамос на Барса и донесе супер-талент кој веќе тропа на вратата на првиот тим (ВИДЕО)

24Фудбал - 16.10.2017

Во фокусот на медиумите од Шпанија е Хосе Арнаиз кој импресионираше со настапите за резервите на Барса и наскоро би можел да доби и шанса од Ернесто Валверде И додека Филипе Кутињо беше топ тема во последните денови од преодниот рок, 22 годишниот ...

7 поврзани вести »

Дали Лаказет е несреќен во Арсенал?

24Фудбал - 16.10.2017

Иако поминаа само три месеци од преселбата во Северен Лондон, англиските медиуми пишуваат дека Лаказет можеби е несреќен во Арсенал. Арсенал игра променливо оваа сезона, последното разочарување за „Топчиите“ беше поразот од Ватфорд кој дојде во 92.

„Интер е поважен од Сити!” – газдата на Наполи бара со втор тим да играат против „Граѓаните“ во Лигата на шампиони

24Фудбал - 16.10.2017

Првиот човек на „Наполитанците“, Аурелио Де Лаурентис бара од тренерот Маурицио Сари да ги одмори најдобрите играчи во пресметката со Манчестер Сити во Лигата на шампионите Обично клубовите со втори тимови настапуваат во домашните првенства пред ...

66 поврзани вести »

ФИФА ги откри деталите за утрешната ждрепка за баражот за мундијалот во Русија

24Фудбал - 16.10.2017

Светската куќа на фудбалот ги откри деталите од ждрепката за баражот кој ќе треба да ги даде последните четворица патници од Европа на СП 2018 Преку квалификациите, 13 репрезентации од Стариот континент ќе се најдат на мундијалот во Русија, и веќе ...

54 поврзани вести »

Сидорф открива: Мојот трансфер во Реал Мадрид беше договорен во гаража! (ФОТО)

24Фудбал - 16.10.2017

Легендата на Холандија, Кларенс Сидорф открива како потпишал за Реал, вели дека неговиот трансфер во Мадрид бил договорен во паркингот на стадионот на Самапдорија Кларенс Сидорф неодамна отвори профил на Инстаграм и сега е прилично активен на ...

51 поврзани вести »

Мајсторијата на Икарди која вреди да се погледне неколку пати (ВИДЕО)

24Фудбал - 16.10.2017

Интер на крилјата на фантастичниот Мауро Икарди го доби големото дерби на Милано. Интер со 3-2 беше подобар од дербито против Милан, во рамките на осмото коло од италијанската Серија А. Херој во победата на Интер беше Аргентинецот Мауро Икарди кој ...

38 поврзани вести »

Адеми откри во кој спорт е најдобар, а тоа не е фудбал...

24Фудбал - 16.10.2017

Македонскиот репрезентативец постигна гол викендов за Динамо Загреб, но неоправдано му беше поништен. Поранешниот шампион на Хрватска, Динамо Загреб ремизираше пред својата публика против Осијек со 1-1, во дербито на 12.

Гол-машината Јаховиќ му нанесе главоболки на Леонардо (ФОТО)

24Фудбал - 16.10.2017

Македонскиот напаѓач заедно со Гомис е на врвот од листата на стрелците на турската Суперлига. Анталијаспор е екипа која воопшто не е за потценување, ако се земе во предвид со какви ѕвезди во тимот располага овој турски Суперлигаш, но тоа не беше ...

5 поврзани вести »

Македонија дел од репрезентациите кои го одбележаа ФИФА ранкингот во октомври, „Црвено-жолтите“ скокнаа 18 позиции

24Фудбал - 16.10.2017

Големиот бод против Италија и убедливата победа над Лихтенштајн донесоа нов голем напредок на ФИФА ранг листата, Македонија се најде на 85. место во месец октомври „Црвено-жолтите“ се помеѓу репрезентациите кои ја одбележаа октомвриската ранг листа ...

34 поврзани вести »

Поранешен фудбалер на Лидс „удри“ по Алиоски: Сеедно дали играл за Македонија, не би го одмарал, би го изоставил...

24Фудбал - 16.10.2017

Поранешен фудбалер на тимот од „Еланд Роуд“ воопшто не е задоволен од учинокот на Алиоски во тимот на Лидс. Се чини дека алармот за тревога во англискиот Чемпионшиплигаш Лидс е веќе вклучен, тимот на Шпанецот со данско потекло, Томас Кристиансен ...

3 поврзани вести »

„Низ трње до ѕвездите“ – фановите на Милан очигледно занат што ги чека, ова е кореографијата од вчера (ФОТО)

24Фудбал - 16.10.2017

Тифозите на Милан се одлучија да испратат интересна порака на вчерашното „Дерби дела Мадонина“, ја употребија латинската изрека „низ трње до ѕвездите“ Дербито на Милано секогаш привлекува големо внимание, така беше и вчера, Интер се пофали со ...

3 поврзани вести »

Ристовски го предупреди Јувентус: И Италија беше фаворит против Македонија, но...

24Фудбал - 16.10.2017

Спортинг Лисабон во среда гостува кај Јувентус во исклучително важниот меч околу тоа кој би можел да оди во следната фаза од Лигата на шампионите. Македонскиот интернационалец од редовите на португалски Спортинг Лисабон, 25 годишниот бек Стефан ...

4 поврзани вести »