TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

24 Ракомет

Металург без Червар замина за Љубушки

24 Ракомет - пред: 1 час

Ракометарите на Металург вечерва заминаа за Љубушки, каде на 28 февруари ја играат својата претпоследна средба од регуларната сезона на СЕХА лигата против екипата на Извиѓач. Во автобусот за Љубушки не е тренерот на Металург, Лино Червар кој нема да ...

82 поврзани вести »

Барселона чекор поблиску до четвртфинале

24 Ракомет - пред: 2 часа

Во рамките на 12то коло од Лигата на шампионите ракометарите на Барселона ја забележаа 11та победа во групната фаза на Лигата на шампионите, откако во „Блауграна” го совладаа германскиот вицепрвак Фленсбург со 26:23 (14:12).

82 поврзани вести »

Лазовиќ за 24Ракомет ТВ: Ракометот е таков спорт, судиите може да имаат големо влијание (ВИДЕО)

24 Ракомет - пред: 2 часа

По натпреварот меѓу Вардар и Будуќност, десниот бек на македонскиот шампион го сумираше првиот пораз во оваа сезона. Лошата игра во одбрана и пристапот на ракометарките се главната причина за поразот од ...

66 поврзани вести »

Пораз од Будуќност како предупредување: Вардар нема да се прошета до трофејот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет - пред: 3 часа

Пред само еден месец македонските шампионки славеа голема победа во Подгорица, затоа дуелот против Будуќност во Скопје требаше да значи продолжување на успешната серија. Сепак Вардар беше надигран пред своја публика, одличната Булатовиќ макисмално ...

66 поврзани вести »

Цвијиќ за 24Ракомет ТВ: Сакам со Вардар да ја освојам Лигата на шампионите (ВИДЕО)

24 Ракомет - пред: 4 часа

Ракометарките на Вардар го доживеаја првиот пораз во Лигата на шампионите оваа сезона. Поуспешен од тимот на Дејвис беше Будуќност кој славеше со 28:31 и со тоа му се реваншираше за поразот во Подгорица.

66 поврзани вести »

Драган Аџиќ: Ова беше тежок натпревар за двете екипи

24 Ракомет - пред: 5 часа

Со денешната победа во рамките на осмото коло од Лигата на шампионите, екипата на Будуќност му се реваншираше на Вардар за поразот во Подгорица. По завршувањето на натпреварот од екипата на Будуќност изразија жалење поради смртта на таткото на ...

66 поврзани вести »

Европскиот првак остана во трка со Вардар за врвот

24 Ракомет - пред: 5 часа

Европскиот првак Киелце се врати на победничките патеки откако славеше над унгарскиот вицепрвак ПИК Сегед со 28:24 во натпреварот до 12 во групната фаза од Лигата на шампионите. Избраниците на Талант Душебаев беа тие што на стартот го диктираа ...

82 поврзани вести »

Дејвис: Невозможно е да ја освоите Лигата на шампионите без пораз

24 Ракомет - пред: 5 часа

Екипата на Вардар го претрпе првиот пораз во Лигата на шампионите на домашен терен од составот на Будуќност. По завршувањето на натпреварот тренерот на „црвено – црните“ истакна дека овој натпревар бил навистина тежок, не само поради противникот кој ...

66 поврзани вести »

Булатовиќ се разигра, Будуќност му се реваншираше на Вардар

24 Ракомет - пред: 6 часа

Екипата на Вардар го доживеа првиот пораз на домашен терен во рамките на Лигата на шампионите од екипата на Будуќност 28-31 (16-17) но и покрај поразот „црвено-црните“ девојки имаат обезбедено место во четвртфиналето од елитното натпреварување.

66 поврзани вести »

ФТЦ го одржува чекорот со Вардар, Ларвик фаќа залет, Астраханочка го изненади Турингер

24 Ракомет - пред: 8 часа

Во осмото коло од главната фаза во Лигата на шампионките се одиграа дуелите од група 1 и 2. Во Унгарија, ФТЦ го совлада составот на Мец со 29-23, и продолжува да го следи Вардар во чекор. ФТЦ пред некомплетното коло има ист број бодови со ...

66 поврзани вести »

Будуќност дојде по одмазда, Вардар сака продолжување на победничката низа

24 Ракомет - пред: 10 часа

Ракометарките на Вардар денеска го играат натпреварот од 4 коло во главната фаза од Лигата на шампионите против црногорскиот првак Будуќност. Вардарки во премиерниот дуел годинава за првпат во историјата славеа во Подгорица и се многу бликсу до ...

66 поврзани вести »

Душебаев за 24Ракомет ТВ: Не му дадовме никаква шанса на Целје (ВИДЕО)

24 Ракомет - пред: 11 часа

Ракометарите на Вардар го победија словенечкиот првак Целје Пивоварна Лашко со 35:30 и успешно го положија првиот од трите преостанати испити во Лигата на шампионите. Гостите успешно парираа само во почетните минути, а потоа вардарци се одлепија и ...

82 поврзани вести »

Зарабец за 24Ракомет ТВ: Пресудни беа нашите грешки и лесните голови на Вардар (ВИДЕО)

24 Ракомет - 25.02.2017

Ракометарите на Вардар го победија словенечкиот првак Целје Пивоварна Лашко со 35:30 и успешно го положија првиот од трите преостанати испити во Лигата на шампионите. Гостите успешно парираа само во почетните минути, а потоа вардарци се одлепија и ...

82 поврзани вести »

Жвижеј за 24ракомет ТВ: Тешко е да се вратиш од негатива против екипа како Вардар (ВИДЕО)

24 Ракомет - 25.02.2017

Ракометарите на Вардар го победија словенечкиот првак Целје Пивоварна Лашко со 35:30 и успешно го положија првиот од трите преостанати испити во Лигата на шампионите. Гостите успешно парираа само во почетните минути, а потоа вардарци се одлепија и ...

82 поврзани вести »

Кил ја игра најлошата сезона: Силкеборг со лекција за бундеслигашот

24 Ракомет - 25.02.2017

Одлична вечер на искусниот 41 годишен дански голман Сорен Расмусен беше наградена со голема победа за Бјерингбро-Силкеборг на гостувањето во Кил со резултат 21-24. Третопласираната екипа во германскиот шампионат од минатата сезона, го забележа ...

82 поврзани вести »

Серијата продолжува: Вардарци наздравија со Лашко (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет - 25.02.2017

„Црвено-црните“ со уште една успешна приказна се врати на врвот на табелата во Лига на шампионите. Противникот на Вардар во 12-то коло беше Целје Пивоварна Лашко, а словенечките прваци нема сили вистински да се заканат на составот од Скопје и на ...

82 поврзани вести »

Младите вардарки за првпат сезонава триумфално низ Автокоманда

24 Ракомет - 25.02.2017

Ракометарките на Вардар Јуниор се вратија во игра за освојување на првото место во регуларниот дел во Првата женска лига, откако славеа во натпреварот од 15 коло на тешкото гостување кај Металург во Автокоманда со 24:26.

115 поврзани вести »

Раул: Задоволен сум што се вративме на првото место

24 Ракомет - 25.02.2017

Ракометарите на Вардар славеа над Целје Пивоварна Лашко со 35:30 во натпреварот од 12 коло во групата А од Лигата на шампионите. Избраниците на Раул Гонзалес уште од стартот си го фатија редот и обезбедија предност што не ја испуштија до крајот.

82 поврзани вести »

Разгор: За да победиш во Скопје треба да бидеш перфектен, а ние вечерва не игравме така

24 Ракомет - 25.02.2017

Ракометарите на Вардар славеа над Целје Пивоварна Лашко со 35:30 во натпреварот од 12 коло во групата А од Лигата на шампионите. Избраниците на Раул Гонзалес уште од стартот си го фатија редот и обезбедија предност што не ја испуштија до крајот.

82 поврзани вести »

Шишкарев: Не беше така лесно како што изгледа

24 Ракомет - 25.02.2017

Ракометарите на Вардар славеа над Целје Пивоварна Лашко со 35:30 во натпреварот од 12 коло во групата А од Лигата на шампионите. Избраниците на Раул Гонзалес уште од стартот си го фатија редот и обезбедија предност што не ја испуштија до крајот.

82 поврзани вести »