TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

24 Ракомет

Силни ривали во Крајова: Македонија како во група на СП на Трофеј „Карпати“

24 Ракомет - 23.11.2017

Сениорките заминаа за Романија каде што од утре до недела ќе учествуваат на турнирот „Трофеј Карпати“ против три силни селекции коишто ќе играат на Светското првенство во Германија. Романија, Полска и Бразил се противниците со кои Македонија ќе ...

19 поврзани вести »

Наместо во Франција во Германија: Марсениќ пред вратите на Фуксе Берлин

24 Ракомет - 23.11.2017

Ракометарите на актуелниот освојувач на Лигата на шампионите и понатаму се интересни, а пивотот Мијајло Марсениќ е еден од оние коишто постојано се на мета на големите клубови. На списокот на тимови коишто се заинтересирани за Марсениќ е и Фуксе ...

5 поврзани вести »

Ако не падне договор до понеделник: Загреб домаќин на две групи на ЕП во јануари

24 Ракомет - 23.11.2017

Проблемите на домаќинот на Европското првенство во машка конкуренција во јануари со потпишувањето на договорот со Сплит се причина во моментов да се размислува и на резервна опција. Таа вели дека до понеделник мора да се има на чисто дали Сплит ќе ...

12 поврзани вести »

Кузмановски: Немаме шанси за следна фаза, но ќе одиграме најдобро што знаеме против Мотор

24 Ракомет - 23.11.2017

Ракометарите на Металург ги очекува последната средба на домашен терен во Лигата на шампионите оваа сезона. Противник е украинскиот шампион. Мотор Запорожје, кој беше совладан во Украина. Иако првиот тренер Лино Червар е во Скопје, сепак тимот ...

30 поврзани вести »

Јовиќ: Дури и од трибини, советите на Червар ќе бидат значајни

24 Ракомет - 23.11.2017

Ракометарите на Металург ги очекува последната средба на домашен терен во Лигата на шампионите оваа сезона. Противник е украинскиот шампион. Мотор Запорожје, кој беше совладан во Украина. Иако првиот тренер Лино Червар е во Скопје, сепак тимот ...

30 поврзани вести »

Барселона како Рајн Некар

24 Ракомет - 23.11.2017

Ракометарите на Барселона оваа седмица имаат слична ситуација како тимот на Рајн Некар изминатиот перид. Момците на Чави Пасквал во последните десетина дена одиграа, односно ќе одиграат пет натпревари, два во домашниот шампионат и три натпревари во ...

9 поврзани вести »

ПСЖ не е ист без Карабатиќ

24 Ракомет - 23.11.2017

По двете победи над Веспрем, сите што помислија дека поразот од Ним бил само лош ден за ракометарите на ПСЖ, очигледно е дека се излажале. Кога во ростерот тимот од Париз го нема суспендираниот Карабатиќ станува јасно дека оваа екипа не е иста.

5 поврзани вести »

Митревски донесе нови бодови за Констанца

24 Ракомет - 23.11.2017

По тесниот пораз на тешкото гостување кај Магдебург во рамките на Купот на ЕХФ, ракометарите на Констанца продолжија со настапите во романскиот шампионат и во последниот натпревар славеа на незгодното гостување во Васлуи со 25:28.

Куманово се врати на домашните обврски

24 Ракомет - 22.11.2017

Ракометарките на Куманово по евро настапите во Челинџ Купот, се вратија на домашните обврски во Женската Лига. Тие славеа на гостувањето во Прилеп, кај Деспина во заостанатиот натпревар со 19:26.

4 поврзани вести »

Нант и Лазаров броеја до 45!

24 Ракомет - 22.11.2017

По тешката победа над Загреб во Лигата на шампионите, ракометарите на Нант се вратија на домашните обврски и го одиграа натпреварот против Трембле во францускиот шампионат. Славеше Нант во натпревар со 78 постигнати голови, 33:45.

8 поврзани вести »

Прибак и Лазаров славеа на гостувањето кај Бејкоз

24 Ракомет - 22.11.2017

Ракометарите на Бешикташ по тешката победа над Металург во Лигата на шампионите, го одиграа натпреварот од турскиот шампионат, но иако потешко од очекувањата, прославија триумф на гостувањето кај Бејкоз со 29:31.