TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

24 Вести

Од утре повремени врнежи од дожд и пад на температурите

24 Вести - 22.10.2017

Под влијание на влажен и студен воздушен бран од утре ќе преовладува облачно време со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни и ќе достигнат над 30 литри на метар квадратен, особено во источните и југоисточните делови од земјава ...

113 поврзани вести »