TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

365

Имало и „Rich Kids of Zimbabwe“

365 - 22.11.2017

Зимбабве и не е некоја особено богата држава и младите немаат со што да се истакнат на Инстаграм, освен, нели, ако не се дел од семејството Мугабе. Синот на поранешниот претседател Роберт Мугабе, кој го носи истото име, се истакнува со ролекси, Ролс ...

48 поврзани вести »

Белгиец покажува како паркира кола од 149 сантима во гаража од 155 сантима

365 - 22.11.2017

Налетавме на една стара ТВ репортажа за едно чиче по име Јуџин Брејнарт од Liedekerke, Белгија. Јуџин, тогаш 87-годишен, покажува како ја паркира својата Фиат Панда во својата супертесна гаража. Пандата е широка 1 метар и 49 сантиметри.

Живееме на седативи, пиво и цигари!

365 - 21.11.2017

Во текот на октомври, дури 39% од жените и 29% од мажите во Македонија користеле седатив, а на своја рака земале и малолетници и тинејџери. Секое второ лице во Македонија е пушач, мажите повеќе пијат пиво, додека жените преферираат вино.

Борат ќе им ја плати казната на Чесите што носеле „манкини“ во Казахстан

365 - 21.11.2017

Минатата недела, BBC пренесе вест дека казахстанската полиција уапсила шестмина Чеси во Астана, облечени во перики и дреч зелени „манкини“ (бикини, ама за мажи) како тоа на Борат, додека правеле фото-сесија.

2 поврзани вести »